Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsou Linuxáci normální? Mnohdy o tom pochybuju. Ale kde je hranice normality.
Poslední dobou mám pocit, že drtivá většina linuxáků se chová jako komunita slepě věřících. Znám jen několik málo lídí, kteří dokážou soudně říci, co jim na Linuxu vadí. Co jim vadí na GNU programech a GNU koncepci. Vetšinou to jsou lidi, teré mohu považovat za guru v oblasti sítí, nebo programování.
Ale když si přečtu recenzi na nějaký program, hýří to přívlasky výborný, špičkový, jedinečný a co já jim co ještě, ale je onen program opravdu takový jak o něm autor píše? Ne že by to tak někdy nebylo, ale. Prostě občas z toho srší jakési sektářství.
Tiskni
Sdílej:
Je vůbec možné, bez přání, stížností a hlášení chyb vyvinout stabilní program s tunou funkcí? Nerodí se tak vetšina software? Chyběla mi moc nějaká vlastnost?Teoreticky je možno vyvinout dokonalý program bez pomoci uživatelů, ale na druhou stranu tě můžu ujistit, že právě uživatelé umí najít ty nejlepší chyby, na které lidé znalí tohoto programu jen ztěží přichází. A jejich připomínky co se jim tam líbí a co ne a co jim tam chybí jsou velmi důležité. Takže je určitě správné říkat své připomínky jeho tvůrcům.
Od OS očekávám perfektní využívání zdrojů, pohodlnou práci, dobrou celkovou filosofii a SVOBODU. Distribuce GNU/Linux mi toto vše přinesli a jsem šťasten, že existují.Pod tohle se podepíšu, protože je zajímavé sledovat, jaké zatížení snese moje Gentoo/Slackware v porovnání s jiným neunixovým takysystémem. A to není moje PC z novějších.