Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Předpokladem pro to, aby se Linux stal konkurencí Windows je mimo jiné podpora třetích stran a existence velkého množství aplikací. Aby někdo jiný začal psát programy pro Linux je zapotřebí, aby věděl že jeho investice bude mít nějaký smysl a že se mu vyplatí. Také se občas hodí, aby autor měl solidní plnohodnotné vývojové prostředí.
Koukal jsem na nový Borland Builder 2006. Něco takového Linux nemá a bohužel asi mít nebude. Linuxová komunita dobrovolníků asi nikdy něco podobného dohromady nedá. Jediné co existovalo byl Kylix, který bohužel asi nemá takovou podporu, jak ze stran vývojářů aplikací pro Linux, tak i ze strany Borlandu.
Jen by mě zajímalo, zdali tato investice od firmy Borland vůbec měla smysl? Kdo ho používá, nebo používal? Jaké aplikace na jeho základě vznikly? Jsou žádané a používané? Jak vy vidíte vývoj aplikací pro Linux? Pro Windows existuje velké množství aplikací s GNU licencí napsaných pomocí vývojového prostředí od Borlandu, ale pro Linux znám pouze TuxCommander. Není to škoda?
Tiskni
Sdílej:
... Borlandum se to vyplatilo minimalne proto, ze i diky nemu dostali prachy od MS :) (podobne jako Corel)...
Asi mi něco uteklo, můžete to někdo rozvést?
Nějakou dobu tady bylByl. A vám připadá Kylix v použitelném stavu?
Docela podstatná vlastnost pro autora aplikace je multiplatformnost.Proč asi mířím ke QT Designer. Jako IDE pro Linux můžete použít co chcete (třeba právě KDevelop), pro Windows VS.NET.
Ja som si vybral tento nastroj na vytvorenie aplikacie pre moju dizertacnu pracu, s tym, ze snad to bude mozne preportovat aj na platformu MS Win. Ak nie, tak asi budem musiet robit v BB-cku, kedze 99% svojich aplikacii som vyvijal v produktoch Borlandu a dobre ho poznam.
Andy ma stranku pre Kylix patches tu.Koukal jsem na nový Borland Builder 2006. Něco takového Linux nemá a bohužel asi mít nebude.Nechápu .... JBuilder 2006 samozřejmě pro Linux existuje, sám jej používám.