Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Koukal jsem, že můj oblíbený program WinSCP, se dostal do první desítky ohodnocených projektů soutěže SourceForge.net Community Choice Award. Že by na něm něco bylo? To by bylo, kdyby byl i pro Linux, že jo.
Tiskni
Sdílej:
Panebože NA CO?! WinSCP považuji za díru mistra tesaře jak se dostat z Windows na non-MS stroje. Proč bych měl probůh pouštět další grafické klikadlo, když mi stávající nástroje spolehlivě fungují? Při eleganci příkazové řádky, seznamte se prosím nejdřív s tím jak se dá použít sshfs a smbmount! Proč bych měl jak idiot překlikávat mezi okny, když mohu mít připojeno v jednom chlívku současně X strojů jak unixových (s ssh) tak od MS (mount s typem cifs) a JEDNÍM VRZEM s nimi pracovat buď přes klasické konzolové nástroje, nebo čímkoliv jiným co funguje obdobně svižně.
A když už bych náhodou nemístně zatoužil pracovat s těmi stroji, tak si jejich plochy přitáhnu do X přes rdesktop nebo VNC.
Na hrubý pytel hrubá záplata - jinak tahle reakce je i na http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/vitezove-community-choice-award-oznameni#5Na SCP, podobně jako FTP či WebDAV, NFS či blootooth podprotokol pro přenos souborů se můžeme dívat jako na vzdálený souborový systém.
Chápete ten princip? Operační systém musí různé přístupy integrovat!. Uživatele ten protokol dole nezajímá. On chce ve svém textovém procesoru otevírat a ukládat soubory, sdílet je s kolegy... Ne pouštět separátní aplikaci na každou blbost.
Proto je WinSCP pro Linux kravina, stejně jako je kravina rozhraní pro další protokoly (FTP), integrace je ta cesta.
WinSCP je berlička, která slouží v situaci, kdy MS není schopen, nebo z důvodů zachování nekompatibility nechce integrovat dobře zdokumentovaný systém (SCP) do svého systému. Místo WinSCP je na windows.
Ted k vám. Vydáváte se tu za někoho, kdo chce svůj nadhled ukázat těm fanatickým linuxákům. Přitom tomu ruzumíte jak koza petrželi. Váš post v celé nahotě odhaluje, že nemáte vůbec žádný nadhled. Buďte tak laskav, zalezte do díry a zůstaňte tam.
Moje reakce není ani tak na tento blogpost, jako na kombinaci: tento blogpost + moto tohoto blogu.
Běžnému Frantovi uživateli bych takovou reakci nepsal. Pokud bych BFU na obdobný blogpost odpovídal, psal bych, že má použít Nautilus, nebo jeho obdobu v KDE.
Nicméně pan Jindřich Plešinger se vydává za někoho, kdo je nad těmi "linuxovými fanatiky". Jeho blogpost ho usvědčuje z inkompetence.