Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Spěchat určitě není třeba, jen bacha na softwarové mrtvolky.No jo, taky si myslím. Uvidíme, k čemu se dojde s trochu chladnějšími hlavami. Každopádně ať už se rozhodně, že se do toho půjde nebo ne, já si těch pár tlačítek, checkboxů a dalších udělátek do vokýnka poskládat zkusím. No a když je dokážu Céčkem ještě trošku oživit, tak už to bude úplně čupr :o) I kdyby z toho mělo vzejít něco, co by TC nepřipomínalo ani náhodou ;o) Jakýkoliv program, který je na vyšší úrovni než Hello world je pro mě úspěchem :o)
Kdoví, třeba si na tom společně nahrabeme i pár zápočtů, v prváku je ještě dávají za ledacosTřeba jo, to by bylo fajn :o) Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)
Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty. Vždycky se můžeš utěšit tím, že nejdeš na medicínu
Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty.No tak to klidně věřím, ale stejně to na mě tak působí. Navíc je to škola na kterou jsem opravdu chtěl jít a jsem rád, že jsem se na ni dostal. A s medicínou mě nestraš :o)
musí se to umět chovat i nějak normálně (třeba jako Nautilus).+1
int main(int argc, char * argv[])
a jedem! IMHO to chce nějakou analýzu, UML diagramy apod...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
a samotna aplikacia by vyzerala ako kniznica callback-ov a subor definicii layoutov.
Tiskni
Sdílej: