Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Vzpomínám, jak nám kdysi Jindra povídal o kompilování kernelu s ifconfigem. Zdálo se to být tak uhozené, že si to našlo cestu i do licence k JXP-bloggerovi. Ale když se chce, všechno jde: Napsali jsme Jindrovi na památku shellový skript na kompilování kernelu, používající ifconfig. To aby aspoň některý z jeho veselých nápadů zůstal s námi...
Tiskni
Sdílej:
Spěchat určitě není třeba, jen bacha na softwarové mrtvolky.No jo, taky si myslím. Uvidíme, k čemu se dojde s trochu chladnějšími hlavami. Každopádně ať už se rozhodně, že se do toho půjde nebo ne, já si těch pár tlačítek, checkboxů a dalších udělátek do vokýnka poskládat zkusím. No a když je dokážu Céčkem ještě trošku oživit, tak už to bude úplně čupr :o) I kdyby z toho mělo vzejít něco, co by TC nepřipomínalo ani náhodou ;o) Jakýkoliv program, který je na vyšší úrovni než Hello world je pro mě úspěchem :o)
Kdoví, třeba si na tom společně nahrabeme i pár zápočtů, v prváku je ještě dávají za ledacosTřeba jo, to by bylo fajn :o) Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)
Popravdě řečeno pořád ještě nemůžu uvěřit tomu, že jdu fakt na Matfyz :o)Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty. Vždycky se můžeš utěšit tím, že nejdeš na medicínu
Mýtus matfyzu. Je to úplně obyčejná škola jakých je spousty.No tak to klidně věřím, ale stejně to na mě tak působí. Navíc je to škola na kterou jsem opravdu chtěl jít a jsem rád, že jsem se na ni dostal. A s medicínou mě nestraš :o)
musí se to umět chovat i nějak normálně (třeba jako Nautilus).+1
int main(int argc, char * argv[])
a jedem! IMHO to chce nějakou analýzu, UML diagramy apod...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
a samotna aplikacia by vyzerala ako kniznica callback-ov a subor definicii layoutov.