Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Před několika málo dny jsem si dala schůzku s jedním kamarádem, bývalým kolegou ze SUSE. Ptal se mě, jestli s sebou může ještě někoho přivést. Odkývala jsem mu to, aniž bych tušila, kdo to bude, a proč...
Z neznámého se vyklubal celkem sympatický mladík. V životě jsem ho neviděla, a tak mi vrtalo hlavou, proč ho kamarád vlastně přivedl. Na odpověď jsem nemusela čekat dlouho, musím se ovšem přiznat, že mě to lehce šokovalo: Dotyčný totiž nevěřil, že doopravdy existuju.
Poté, co jsem obdržela tuto informaci, jsem lehce zalapala po dechu. Když jsem se vzpamatovala, začala jsem to dávat k lepšímu jako skvělou, leč lMHO skoro neuvěřitelnou historku. Definitivně mě ovšem odrovnal další ze známých členů naší linuxové komunity. Ten mi zcela vážně tvrdil, že než si se mnou začal psát, považoval mě za neobyčejně podařený výmysl některé z P.R. agentur. Pevně doufám, že si dělal srandu... :o)
Ach jo. Důkaz existence Boží předvést neumím, ale o důkaz existence své vlastní osoby se zřejmě budu muset pokusit. Pro začátek se můžete třeba podívat, jak vypadám, a co dělám, když zrovna negeneruju nějaké to linuxové P.R. :o)
Update: Pokud by se snad našel ještě někdo, komu něco podobného vrtá hlavou, zvu jej na svou zítřejší přednášku o Linuxu na PPC S fámami o své neexistenci mám totiž v plánu skoncovat
Tiskni
Sdílej:
Tuze pěkné , děkuji za potvrzení, že "tohle může vymyslet jen život".
Já vím, že Anička je skutečná a existující, stejně jako Červená Karkulka, Křemílek a Mochomůrka, princ Bajaja. Existuje-li Anička v naší mysli, musí existovat i ve skutečnosti. Probatum est.
Existence Aničky je nemožná a proto je pravdivá. Tomu pevně věřím -- credo, quia absurdum est, jak říkal starý hacker Tertullian. :)
To už bychom mohli popřít existenci Tuxe a to bychom přeci nemohli. :)