Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Už od malička jsem neustále něco vymýšlel a konstruoval, bavilo mně vytvářet vlastní věci, postupem času se tato vlastnost přenesla do programování, dlouho jsem bádal, jak který program funguje, hrál si se zdrojovým kódem, kompiloval.
Nyní, když mám schopnosti v širším spektru, se snažím o něco více, tj. napsat si operační systém. Někteří říkají, že je to stráta času, já si to ale nemyslím a snažím se ze všech sil aby z toho něco bylo.
Hlavním přínosem je to, že pochopím jak funguje HW, jak probíhá komunikace mezi systémem a programy, atd .. Práce je to docela namáhavá ale dosti zajímavá a člověk se při tom zdokonalí v programování.
Myslím, že tu hlavní část systému jsem už napsal, teď už zbývá jen napsat drivery pro různá zařízení, někde vylepšit kód, přidat pár vychytávek. Sami ho můžete vyzkoušet, postačí virtualbox/vmware
V žádném případě nechci dělat někomu konkurenci, prostě jen poznat hlubiny PC, vše jen jako hobby..
Odkaz pro svn checkout najdete zde. Kód je licencován pod GNU/GPL3, k dispozici je také maličký ISO image http://opensvn.csie.org/zexos/zexos-0.3.0-i386.iso
Tímto vás vyzývám, pokud někdo má chuť se přidat z jakéhokoliv důvodu, může tak učinit
Tiskni
Sdílej:
Ještě tě to nepustilo? :)
Ukaž se zase někdy na #tuxanci
, bude asi potřeba trošku upravit ten dedicated server (Dušan už myslím něco dělal s protokolem) Jinak samozřejmě držím palce...
Btw, mněl -> měl.
$ svn co http://opensvn.csie.org/zexos/ zexos svn: REPORT request failed on '/zexos/!svn/vcc/default' svn: REPORT of '/zexos/!svn/vcc/default': 400 Bad Request (http://opensvn.csie.org)WTH?
svn co http://opensvn.csie.org/zexos/
Pišete to trochu spatně (v tomhle případě, viz README)
tomas@gentoo ~ $ mkdir zexos tomas@gentoo ~ $ svn co http://opensvn.csie.org/zexos/ A zexos/kernel A zexos/kernel/vfs.c A zexos/kernel/commands.c ...