V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Asi nebude nenormální, když člověk po pár letech v cizině svůj jazyk trochu pozapomene...I've been living abroad for a few years now and can't see my Czech getting any worse
Já vím, že budu za cypa, ale pokud mluvila slovensky, tak je to děs.Také jsem nebyl vůbec nadšený z toho, že to Marek při přepisu převedl ze slovenštiny do češtiny, ale když pak Petra nic nenamítala, tak jsem se rozhodl to ponechat.
Jaké inženýry? Copak magistři nebo bakaláři nemají v Krakově šanci? (Viditelně jde o amerikanismus engineer.)To máš těžké. Když řekla "inženierov", tak holt inženýry. Sice se mi to také nezdá, ale ne natolik, abych jí vkládal do úst něco jiného.
Také jsem nebyl vůbec nadšený z toho, že to Marek při přepisu převedl ze slovenštiny do češtiny
Mám s tím trochu zkušenosti z basketbalových tiskovek a vůbec se mu nedivím. Slovensky sice rozumím dobře, ale na přepis slovenského rozhovoru do psané podoby bych si netroufal.
Jaké inženýry? Copak magistři nebo bakaláři nemají v Krakově šanci? (Viditelně jde o amerikanismus engineer.) Kdyby to bylo přeložené, tak bych mohl kritizovat překlad, ale takhle... achyo... tahá to celé za uši.Já ti nevím, ale mě osobně zrovna vyhovuje použití slova inženýr tak, jak je to v usa. to jen u nás v post-komunistické zemi stále zatížené na tituly se prostě rozdával a rozdává ing. a lidé si tak nechávají říkat i v situacích, kdy mají papír, ale pracují třeba jako PR na nějakém státním úřadě a s "inženýrstvím" od školy nepřišli a nepřijdou do styku.
"Jmenuji se inženýr..."...Králík
Někteří lidé prostě musí vidět komunisty za vším
Ono je to jednodušší. Není třeba pátrat po příčinách problémů (natož vymýšlet způsoby řešení). Prostě za všechno může (podle potřeby) okupace, kult osobnosti, rok 1968, normalizace, 40 let socialismu, vláda ODS, vláda ČSSD, vláda ODS, …
vláda ODS, vláda ČSSD, vláda ODS, …Tohle ale není politicky korektní komentář :D
Když přijdu k doktorovi taky ho pozdravím "dobrý den pane doktore".Jenže v tomto případě může jít též o oslovení podle funkce (pane učiteli, pane předsedo, pane poslanče...).
Inženýr v původním významu znamená stavitel.
Úplně původně asi ne - význam slova engineer bych spojoval spíš s engine.
Původní význam většinou hraje minimální roli.
Při odpovědi na otázku kdo je to inženýr je vhodné zapomenout na strojvůdce a zeptat se co je to inženýrství: „Systematický přístup k řešení…”. A inženýr je pak člověk vykonávající inženýrství (v té či oné oblasti).
Co třeba takový pojem kybernetika? Kolik má její dnešní význam („Věda o řízení a sdělování v živých organizmech a strojích”) společného se starořecným slovem kybernétes = kormidelník, ze kterého vychází; a kolik s výkladem Platónovým, definujícím kybernetiku jako „nauku o správném řízení provincií”?
Tomuhle taky nerozumím. Co to je "máme orientaci"? To souvětí je prostě divné...Jednak Petra skutečně řekla "orientáciu", ale především myslím, že v tomhle případě už jde spíš o tvoji neznalost firemního spíkování. Orientace pro nové zaměstnance není ani v českých končinách neznámý pojem. Představ si pod tím "setkání s novými zaměstnanci, při kterém jim pomáháme se zorientovat v tom, jak to u nás chodí".
Orientace pro nové zaměstnance není ani v českých končinách neznámý pojem.Zatím jsem se setkával spíše s termínem "orientační dny".
byla zajištěna podezřelá osoba, a to za použití donucovacího prostředku hmaty, chvaty, údery a kopy sebeobranymne vysloveně dostává
vobec nerozumiem ako mohol niekto _trefne_ povedat, ze to nie je programatorka, ak ona sama hovori, ze 80% casu programuje. pokial v Google maskoti programuju 80% svojho casu ...pravděpodobně tomu nerozumíš proto, že neumíš počítat (PP rovněž ne) ... anebo věříš, že PP jako správný socialistický, ehm, kapitalistický pracovník plní na 200%?
ale tak to řekni rovnou, že ses do ní zabouchnulPodobnou úroveň diskuze jsem již dlouho neviděl, naposledy, nepletu-li se, na základní škole
Podobnou úroveň diskuze jsem již dlouho neviděl, naposledy, nepletu-li se, na základní školetak to asi na ábíčko moc často nechodíš
jestliže první pětinu pracovního dne se věnuje "urgent" záležitostem, zbývá 80% pracovní doby, ve které se krom programováníNepředpokládám, že by programátor trávil 20 % pracovní doby urgentními opravami havárií vody, ale spíš to budou urgentní záležitosti týkající si opět programování. Takže jste těch 20 % od sta odečetl sice hezky, ale špatně…
tzn. nastoupila v roce 2005 a RHL používala do 2007, ovšem podpora RHL skončila 30. 4. 2004 (poslední verze byla vydána 31. 3. 2003), to teda není pro Google dobrá vizitka, používat takto zastaralý software
Vy snad pokaždé, když mluvíte o nějakém software, používate důsledně jeho naprosto přesný oficiální název?
Vy snad pokaždé, když mluvíte o nějakém software, používate důsledně jeho naprosto přesný oficiální název?ne, ale používám označení, které považuju za dostatečně jednoznačné pro danou situaci, a především takové, které nepřísluší něčemu jinému ... nicméně zaráží mě fakt, že takovýchto drobných přehmatů je v článku plno (vizte třebas součet pracovní doby, PP pracuje na více než 120%)
A nebo prostě svůj 20% projekt nepovažuje za práci pro google...zajímavý myšlenkový kotrmelec, když na každém kroku vytrubuje něco o "hlavním" a "20%" projektu, a jak je skvělé, že může část doby dělat na něčem jiném njn, jak se přesune krev o patro níž, mozku se trošku zatmí
a taky bych se zeptal, proč ten článek není označen jako reklama?Protože to není reklama. Je pravda, že ta slečna chválí Google v každé druhé větě, ale je na každém, aby si podle toho udělal obrázek o ní i o firmě. Rozhovor samotný vzešel z iniciativy redakce; nejedná se o placenou, barterovou nebo jinou propagaci.
Nicméně s tím emacsem to přehnala.Hihi... kdyby RMS slyšel, že Emacs někdo označuje jako "open source", tak by dostal infarkt.
Může. Ale pro mne je to naprosto nevěrohodná informace, které nepřikládám žádnou váhu a odmítám z ní cokoli vyvozovat.to je v pořádku - měl jsem ale pocit, že se k tomu předpojatě stavíte tak, že to pravda není a stavět takovou úvahu pouze na faktu, zda autor použil neznámou přezdívku (třeba ji v určité komunitě používá běžně a tedy není tam považován za anonyma) nebo jméno a příjmení (což může být smyšlené), mi nepřijde dobré
Složité odpovědi na jednoduché otázky - zařaditelné do dvou kategorií.
a) PR
b) Offtopic PR
Koneckonců by to ale neska šlo...
Ale už fakt, že je to jediná osoba, ktorá sa poskytuje na PR oddelení mi stačí :)Nepochopil. PP nebyla přidělena - já jsem požádal o rozhovor konkrétně s ní.
Čím to je, že mi diskuse k tomuto článku čím dál víc připomíná tu, o které tu před pár dny psal David Ježek?a čím to, že jakákoliv kritika je dříve či později (očekával jsem to v tomto případě dříve, jako reakci na toto) je označena za projev malé české závisti?
Ale ona je dobra seredaTohle je čistě subjektivní věc.
podle videa je uplne blbaPodle sebe soudím tebe, že?
a jeste slovenaJako by zrovna tohla byla tělesná vada
Umi programovat, ale to je asi tak vse, pro normalni zivot je naprosto nepouzitelna.Jak vidíš, tak pro normální život to docela stačí.
Nechápu, že máte potřebu shazovat svou krajanku,mno, mně spíš přijde, že shazuje Google a ne osobně PP; já tedy prozměnu nechápu tuto iracionální potřebu ji za každou cenu obhajovat ...
která dělá svou práci očividně dobřeovšem panuje tu jedna drobná neshoda v otázce toho, co tedy vlastně má být její prací
Tiskni
Sdílej: