V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Linuxový herní klan Ubuntu Gaming Clan hledá hráče (na distribuci nezáleží). Klan se snaží o propagaci hraní na Linuxu a nalákání nováčků. Zatím jsou v provozu a trénují týmy na Counter Strike a Enemy Territory. Dále máme 2 MMORPG guildy - Lineage guild Regnum Ubuntum na serveru Sachiel a World of Warcraft guild Brotherhood of Ubuntu na serveru fakaheda. Další klany jsou v plánu (například Tremulous, Urban Terror a Warsow), záleží pouze na zájmu hráčů. Každý je vítán. Případní zájemci ať se hlásí na jabber konferenci ubuntugamers@conf.netlab.cz.
Tiskni
Sdílej:
druhý důvod je, že chceme, aby lidé přecházeli na linux a myslím, že ubuntu je správné distro pro přechodTo je sice fajn, ale ochuzujete se tím o uživatele, kteří už Linux mají (jinou distribuci než Ubuntu). Člověku ani nemusí vadit, že jste si dali Ubuntu do názvu, ale když to uvidí, tak si řekne "safra, tak to mám asi s Fedorou smůlu". Ne každý si všimne malé poznámky, že na distru nezáleží.
Jediné,co je na tom možná trochu nelegální je použití reverzního inženýrství,ale to neřeším,protože vím,že 50% ovladačů pro Linux je také napsáno právě pomocí reverzního inženýrství...
Only Blizzard or its licensees have the right to host the Game. You may not host or provide matchmaking services for the Game, or intercept, emulate or redirect the proprietary communication protocols used by Blizzard in connection with the Program, regardless of the method used to do so. Such prohibited methods may include, but are not limited to, protocol emulation, reverse engineering, modifying the Program, adding unauthorized components to the Program, or using a packet sniffer while the Program is running.A je to vlastne i zbytecne resit protoze ty emulatory poskytuji jen zlomek funkci oficialnich serveru takze to je v podstate takovy trial. Komu se to libi, tak stejne nakonec skonci na oficialnim serveru.