Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Fotím...
digitálním kompaktem |
|
53% (785) |
digitální zrcadlovkou |
|
37% (546) |
filmovým kompaktem |
|
2% (26) |
filmovou zrcadlovkou |
|
9% (127) |
nefotím |
|
17% (258) |
Celkem 1491 hlasů
Vytvořeno: 23.9.2010 19:23
Tiskni
Sdílej:
Hledáček je elektronickej, kouká se skrz něj na miniaturní LCD displej, ale je "WYSIWYG".
Pokud není moc světlo, moc tma nebo se sledovaný objekt nepohybuje moc rychle. :-)
A v jiných recenzích je zase psáno, že se jedná o kompaktní zrcadlo, tak si vybervs
Ne, nemá...
O příslušných recenzích nemám valné mínění.
…se kresba projeví v plné nahotě.Wow. Co? To se kde učí tenhleten jazyk. Prostě v místech s hranami vyleze amplituda nad šumový práh (S/N ratio u tak vysoké frekvence už asi nebude moc vysoké) Wavelet filtru, tak zůstane (ono se ani není co divit, protože tam je největší kontrast). Toť celá záhada. Nikdo nikde nic nevyrábí.
v niektorych mobiloch to nieje az tak zle oproti kompaktom, napriklad v nexuse je senzor s uhloprieckou 8mm, tam je skor problem s malou svetelnostou objektivu (teda tej jednej mrnavej cocky)
lossless JPGMáš? Nabídni.
No prostě JPEG se 100% kvalitou.Ach jo:
Nahrál jsem to k sobě, nechci sem cpát 2,5MB soubory.No díky no. Ale jsem myslel tu původní filtrovanou (zajímalo mě jak je nastavený práh). No ale když už ji nemáš, nic se nedá dělat.
Uh?Jinak jen takové rýpnutí.
Mezi originálem a tím zkomprimovaným není vidět rozdíl.Jen dokud se dobře nepodíváš.
zo zasady mobilom :P
(no iny fotak nemam )Sakra, predbehl si me. Tak alespon z jineho soudku:
HURÁ, KONEČNĚ NOVÁ ANKETA!!!
HURÁ, KONEČNĚ NOVÁ ANKETA!!!Sorry, trochu jsem zaspal.
Zapnout foťák, otevřít dvířka xD karty, stisknout a držet QUICK VIEW + OK dokud se nezobrazí CAMERA/SDK SETUP. V menu vybrat USB->CONTROL. Zavřít dvířka xD karty.Mělo by to být ke stažení zde včetně FAQ.
Tak to já si hraju s EVF pana FZ-50 s předsádkami a velkým bleskem Olympus FL-36. Což taky nezapadá do žádné kategorie. Pro puristy je to digi kompaktTaky bych se zdráhal označit svou třičtvtě kila (s bateriemy) vážící Fuji S9600 za kompakt, protože jsem měl v ruce zrcadlovky, co byly se setovým objektivem menší a lehčí..