Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Stáhnuli byste si legálně (za peníze) hudbu přes internet?
určitě ano |
|
4% (46) |
jen když bude levná |
|
70% (883) |
ne, preferuji CD |
|
8% (99) |
ne, preferuji P2P |
|
18% (228) |
Celkem 1256 hlasů
Vytvořeno: 24.11.2006 07:24
Tiskni
Sdílej:
for F in *.[wW][aA][vV]; do flac "./${F}" done
který si dokážu servírovat tak, aby se mi neohrál (narozdíl od lib. množství muziky na CD nebo HDD).No a v tom je zakopanej pes. Skutečný umění se totiž neohraje. Naopak, lidi to chtěj poslouchat pořád a dokonce to víckrát poslouchat musí. Jdou na to na koncert, i když to znaj do poslední noty... Proto skuteční umělci na stahování hudby můžou kašlat. Stejně jako si člověk čte několikrát knížku dokola, jako chodí do divadla, i když už desetkrát viděl, jak to nakonec dopadne. Protože vnímání umění není jen přenos informací... Naprostá většina "hudby" kolem nás je dneska ale jen zakonzervovaná zvuková kulisa a de facto nemá ani cenu toho média... taky je jí nadbytek, co se týče poptávky a nabídky. Řekl bych, že ten zvýšený poplatek bude teď tak akorát odpovídat, 1 Kč za CD, 5 Kč za DVD. O filmech to platí taky. Takže jakýpak "legální placené stahování" ... pouze pod podmínkou, že to bude pohodlnější a kvalitnější než to tzv. "ilegální neplacené" - např. s informacemi o interpretovi, textem, o koncertech, v kvalitních souborech, s přehledným uspořádáním - pak by to šlo brát jako platba za přidanou hodnotu toho webu, odkud bych si stahoval.
Krabička je k ničemu, stejně tak booklet.Tak tohle neni muj pripad...
Nevím, proč máte chuť se přidávat k médiím typu ČT, které tvrdí, že se spuštěním služby xy je nyní možné stahovat hudbu legálně.Hm, tak pozor, to jsem náhodou viděl, to netvrdila ČT, to tvrdil jakýsi Ondřej Neff (spisovatel) s podtitulkem "počítačový expert"
U mňa sú to napr:
- hudba sa mi zapáči (napr za Gamma Ray - Armageddon som ochotný zaplatiť aj viac ako v súčastnosti bežný 1$)
- zverejnený podiel platby autorovi / interpretorovi, osobne som ochotný tolerovať do 20% pre príživníkov (vrátane payment systému)
- existencia slušného a dostupného mikropaymentu (ok, PayPal do tejto kategórie spadá)
- jednoduchá možnosť platby, i povedzme opakovanej, s nepríliš náročnou identifikáciou
A jsem i proto, aby existovalo standardní DRM a bylo implementovatelné na všechny platformy.obávám se, že na některých platformách to z principu nepůjde, viz systémy běžící na linuxu nebo jiném GPL kernelu. implementace DRM v GPL kernelu by musela z licenčních důvodů být taky GPL, v takovém případě by nebyl problém DRM obejít a to by dost odporovalo jeho principu. anebo by byla implementace DRM v userspace, aby mohla být binární, uzavřená, ovšem v takovém případě by zase asi nebyl problém zachytit audio/video stream na výstupu z programu, ve fázi po dekódování DRM, takže ani v takovém případě by nebyl problém DRM obejít.
Zdá se mi to jako lepší řešení, než platit paušálně vypalné autorským svazům.nevím, nevím, co je větším omezením svobody. současná praxe placení poplatků z médií ochrannému svazu autorů je skutečně bizarní, ovšem pokud měl poplatek z médií podobu normální daně, odevzdané státu (menší zlo), nikoliv OSe, a stát by transparetně inforomoval o tom, komu a jak tu daň rozděluje (a každý, kdo by chtěl, by mohl volit stranu, co by to chtěla zrušit), tak bych to považoval za výrazně snesitelnější, než aby mi v počítači běželo nějaké mnou nekontrolovatelné ověřování DRM.
A prečo MP3? Odpoveď je asi rovnaká, ako na otázku prečo windos.