Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Kterým prstem scrollujete?
ukazováčkem |
|
65% (1249) |
prostředníčkem |
|
26% (502) |
jiným |
|
1% (17) |
jak kdy |
|
6% (115) |
nepoužívám kolečko |
|
2% (47) |
Celkem 1930 hlasů
Vytvořeno: 10.5.2007 13:12
Tiskni
Sdílej:
Ono je to totiž tak, že u houslí se to čísluje od 1. do 4. (ve směru od ukazováčku k malíčku, palec se nepoužíváA u harfy se to čísluje od 1 do 4 ve směru od palce k prsteníčku a malíček se nepoužívá.) a třeba u klavíru je to od 1. do 5. (od palce k malíčku)
A u harfy se to čísluje od 1 do 4 ve směru od palce k prsteníčku a malíček se nepoužívá.
To je zajímavý fakt. No ale proč má ta harfa vlastně 7 pedálů? (A má jich 7?) Vím, že se tím přelaďuje, ale jak a proč? Já znám jen černobílou klávesnici a trochu kytaru, takže si neumím představit, jak je to na té harfě přesně uspořádané...
Asi to nevědí. Možná taky nevědí, že na Bachův Italský koncert je potřeba mít ve své neuronové síti implementovaný Hyper-Threading. Někde v polovině třetí věty se musí spustit ještě třetí vlákno, ale i to se dá zvládnout. Moc rád vzpomínám na doby, kdy jsem takové věci uměl nazpaměť.
A tohle je off-topic, takže asi budu brzy za trest smazán.
xorg.conf
aby mi fungovaly? Nebo se to konfiguruje ještě někde jinde?
Section "InputDevice" Identifier "USB Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "ImPS/2" Option "Emulate3Buttons" "false" Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSection
Jsem levák a nevyužívám možnosti prohodit si tlačítka... takže klikám prostředníčkem, zatímco mám ukazováček položený na kolečku. Schválně jsem zkoušel, jak jsou na tom praváci... a nic moc... Prostředníček se mi zdá na scrollování docela neprakticky dlouhý, ale stále přesouvat ukazováček je také vopruz...
Tolik lidí tvrdí, že ukazováčkem? No jo, ale jak potom klikají? Nebo že by neklikali vůbec? Aha! To bu de ono.
vim ~/.emacs
Synaptics
má docela dost parametrů a třeba by to šlo nastavit HorizTwoFingerScroll
a VertTwoFingerScroll
jsou ty správné parametry. Více viz Gentoo Wiki.
Option "CircularScrolling" "1"
Option "CircScrollDelta" "0.1"
Option "CircScrollTrigger" "3" # zacina se na prave hrane touchpadu