Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Mělo by se vynucovat převážně linuxové/IT zaměření uživatelských blogů na AbcLinuxu?
Ano |
|
38% (208) |
Ne |
|
62% (337) |
Celkem 545 hlasů
Vytvořeno: 12.11.2010 11:40
Tiskni
Sdílej:
Ešte by som možno súhlasil s tým že keď hodnotenie zápisku za dva dni spadne pod 50%, tak sa automaticky zmaže.
Tak to ani omylem. Přinejmenším na tohle tady nejsou dostatečná data (pět až deset hodnocení opravdu není směrodatných) a mazaly by se tím zápisky, které mohou být v něčem zajímavé (třeba diskuze může být pozoruhodná), navíc by to byla neúcta k autorům komentářů (investovali do toho čas) atd.
zdejší politické, teologické, sexuální, zoofilní a další blogy mají jedny z nejlepších diskusíAž na ty Jílkovy, který jsou zaplněný hlavně nadávkama, obdivem a urputným vysvětlováním, že Jílka nelze nasrat
Mě se v poslední době zdá, že tady ta aktivita tak nějak upadá hlavně v blogách (nevím jak se to skloňuje).Jenže řešením rozhodně není vyhodit Jílka, ale něco napsat. Mně naopak přijde, že aktivita v blogu se stále zvyšuje. Dřív jsem nemíval problém všechny blogy přečíst a mít na půl týdne pokoj. Teď to sotva stíhám všechno monitorovat a musím si víc vybírat. To stejné se týká zpráviček.
Tak nejak normalne. Abclinuxu je server s IT zamerenim a tak se predpoklada ze blogeri budou tlachat o tematu. Jenze z IT se blbne a tak neni na skodu semtam neco uplne jinyho probrat.
Pokud budeme jmenovat p Jilka tak jeho zapisky jsou tak rozsahle ze je to na samostatnou prezentaci sebe sameho.
Vetsinou jsou velmi pekne napsane a tak by si mozna zaslouzily umisteni nekde tematicteji.
2) tak, že by maximální počet zobrazených příspěvků od určitého autora adaptivně přizpůsobil tomu, kolik (ne-linuxových/IT) příspěvků autor za poslední dobu (např. okno 30, nebo 50 dní) napsal. Tj. např. pokud někdo za posledních 50 dní napsal <=5 příspěvků, klidně bych do přehledu zahrnul všechny (pochopitelně, tady by už platilo „časové kritérium“...). Na opačné straně např. kdo by měl za posledních 50 dní více, než cca 25 příspěvků, tomu bych do přehledu zahrnul jen jeden. A kdo by měl víc, než 35, tomu bych do přehledu nezahrnul nicOk, tak jsem se trošku podíval na to, kolik zápisků za poslední dobu psal pan Jílek a kolik je tu příspěvků celkem a z toho mi vycházejí tato čísla (pouze nelinuxové příspěvky; linuxové by žádné omezení neměly):Samozřejmě tohle jsou hausnumera od boku, chtělo by to propočítat tak, aby to dobře fungovalo.
příspěvků uživatele | zahrnout přísp. | př./50 dní ⇒ odpovídá za posl. 50 dní | do přehledu (max) | ø 1 přísp. / ? dní --------------------+-------------------+---------------------- 0 .. 4 | 4 | nekonečno .. 12.5 5 .. 8 | 3 | 10 .. 6.3 9 .. 12 | 2 | 5.6 .. 4.2 13 .. 19 | 1 | 3.8 .. 2.6 >= 20 | 0 | <= 2.5Tak jestli dobře počítám, pak při ~ cca 5 blozích / den a zobrazení 20 příspěvků na hlavní stránce by: a) u pravidelných příspěvatelů byl vidět průměrně maximálně 1, zcela výjimečně dva příspěvky v tomto přehledu; b) u méně častějších přispěvatelů by šlo vytvořit „burst“ běžně 3, maximálně 4 příspěvků v přehledu, vzhledem k tomu, jak tito málo přispívají, by to ale bylo spíš výjmečné a nevadilo; c) pokud by se někdo snažil psát v průměru jednou za 2.5 dne a častěji, jeho příspěvky by se v přehledu neukazovaly vůbec (resp. aby se mu začaly zobrazovat by musel v psaní zvolnit; což je přesně to, co by od pana Jílka a případných podobných grafomanů většina zdejšího osazenstva očekávala). Samozřejmě, že by se čísla dala nastavit agresivněji (obzvlášť ve spodní části tabulky), pokud by to nestačilo...
Tenhle názor nesdílím, chceš tím říct, pokud by se nastavila přísnější pravidla, že by se lidi už nemohli normálně bavit?domnívám se, že ano, nemohli