Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Mělo by se vynucovat převážně linuxové/IT zaměření uživatelských blogů na AbcLinuxu?
Ano |
|
38% (208) |
Ne |
|
62% (337) |
Celkem 545 hlasů
Vytvořeno: 12.11.2010 11:40
Tiskni
Sdílej:
Ešte by som možno súhlasil s tým že keď hodnotenie zápisku za dva dni spadne pod 50%, tak sa automaticky zmaže.
Tak to ani omylem. Přinejmenším na tohle tady nejsou dostatečná data (pět až deset hodnocení opravdu není směrodatných) a mazaly by se tím zápisky, které mohou být v něčem zajímavé (třeba diskuze může být pozoruhodná), navíc by to byla neúcta k autorům komentářů (investovali do toho čas) atd.
zdejší politické, teologické, sexuální, zoofilní a další blogy mají jedny z nejlepších diskusíAž na ty Jílkovy, který jsou zaplněný hlavně nadávkama, obdivem a urputným vysvětlováním, že Jílka nelze nasrat
Mě se v poslední době zdá, že tady ta aktivita tak nějak upadá hlavně v blogách (nevím jak se to skloňuje).Jenže řešením rozhodně není vyhodit Jílka, ale něco napsat. Mně naopak přijde, že aktivita v blogu se stále zvyšuje. Dřív jsem nemíval problém všechny blogy přečíst a mít na půl týdne pokoj. Teď to sotva stíhám všechno monitorovat a musím si víc vybírat. To stejné se týká zpráviček.
Tak nejak normalne. Abclinuxu je server s IT zamerenim a tak se predpoklada ze blogeri budou tlachat o tematu. Jenze z IT se blbne a tak neni na skodu semtam neco uplne jinyho probrat.
Pokud budeme jmenovat p Jilka tak jeho zapisky jsou tak rozsahle ze je to na samostatnou prezentaci sebe sameho.
Vetsinou jsou velmi pekne napsane a tak by si mozna zaslouzily umisteni nekde tematicteji.
2) tak, že by maximální počet zobrazených příspěvků od určitého autora adaptivně přizpůsobil tomu, kolik (ne-linuxových/IT) příspěvků autor za poslední dobu (např. okno 30, nebo 50 dní) napsal. Tj. např. pokud někdo za posledních 50 dní napsal <=5 příspěvků, klidně bych do přehledu zahrnul všechny (pochopitelně, tady by už platilo „časové kritérium“...). Na opačné straně např. kdo by měl za posledních 50 dní více, než cca 25 příspěvků, tomu bych do přehledu zahrnul jen jeden. A kdo by měl víc, než 35, tomu bych do přehledu nezahrnul nicOk, tak jsem se trošku podíval na to, kolik zápisků za poslední dobu psal pan Jílek a kolik je tu příspěvků celkem a z toho mi vycházejí tato čísla (pouze nelinuxové příspěvky; linuxové by žádné omezení neměly):Samozřejmě tohle jsou hausnumera od boku, chtělo by to propočítat tak, aby to dobře fungovalo.
příspěvků uživatele | zahrnout přísp. | př./50 dní ⇒ odpovídá za posl. 50 dní | do přehledu (max) | ø 1 přísp. / ? dní --------------------+-------------------+---------------------- 0 .. 4 | 4 | nekonečno .. 12.5 5 .. 8 | 3 | 10 .. 6.3 9 .. 12 | 2 | 5.6 .. 4.2 13 .. 19 | 1 | 3.8 .. 2.6 >= 20 | 0 | <= 2.5Tak jestli dobře počítám, pak při ~ cca 5 blozích / den a zobrazení 20 příspěvků na hlavní stránce by: a) u pravidelných příspěvatelů byl vidět průměrně maximálně 1, zcela výjimečně dva příspěvky v tomto přehledu; b) u méně častějších přispěvatelů by šlo vytvořit „burst“ běžně 3, maximálně 4 příspěvků v přehledu, vzhledem k tomu, jak tito málo přispívají, by to ale bylo spíš výjmečné a nevadilo; c) pokud by se někdo snažil psát v průměru jednou za 2.5 dne a častěji, jeho příspěvky by se v přehledu neukazovaly vůbec (resp. aby se mu začaly zobrazovat by musel v psaní zvolnit; což je přesně to, co by od pana Jílka a případných podobných grafomanů většina zdejšího osazenstva očekávala). Samozřejmě, že by se čísla dala nastavit agresivněji (obzvlášť ve spodní části tabulky), pokud by to nestačilo...
Tenhle názor nesdílím, chceš tím říct, pokud by se nastavila přísnější pravidla, že by se lidi už nemohli normálně bavit?domnívám se, že ano, nemohli