Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Nové e-maily chci na:
horním konci seznamu |
|
82% (934) |
dolním konci seznamu |
|
18% (207) |
Celkem 1141 hlasů
Vytvořeno: 20.11.2008 12:37
Tiskni
Sdílej:
Tak tak. I když pravý důvod budou možná začátky s muttem?proc zacatky, mutt je genialni klient i dnes :)
Dělá to třeba IMP z Horde a celkem mi to vadí, bo se občas zapomenu a čekám novou poštu a ta ne a ne dojít, protože civím třeba na 5. stránku, kterou mi to nabídne z předhozího čtení pošty
Jinak určitě nové zprávy nahoře, protože zpráva = úkol a nedovedu si představit, že by nové úkoly měli nižší prioritu než ty staré a v seznamu by padaly na konec. Nedovedu si představit, že třeba na mobilu bych měl na home obrazovce stále staré zprávy z "logického" důvodu, že se čte od shora dolů a na nové zprávy už tam prostě nezbylo místo. Právě protože se čte od shora dolů, tak nahoře mají být věci důležité, což staré maily nejsou (a pokud jsou důležité, tak si je označím nějakým tagem, nebo jako nepřečtené).
(Podobně třeba i v životopisu - málokoho napadne seznam praxe začít svým prvním zaměstníním ...no možná to udělá ten, komu nezáleží na tom, jestli se personalista míní prokousat k současnosti...)
Protoze se cte odshora dolu? :)A řazení e-mailů s tím souvisí jak?
Ano, je. Vždy zpracovávám nové maily směrem dolů od pvního nepřečteného. Kdyby se objevovaly nahoře, seznam mailů by fungoval jako zásobník. Já ale potřebuju zpracovávat maily ve frontě. Jinak to není vůči odesilatelům fair.
To s rolováním je pseudoargument. Každý rozumný klient tohle zajistí automaticky. Buď si pamatuje minulou pozici, nebo umí rovnou skočit na „konec“.
Je to prostě věc vkusu a osobních peferencí. Pokud dokážete mít nové maily nahoře a zároveň zajistit zpracování FIFO, všechna čest. Znám několik lidí, kteří používají LIFO a korespondence s nimi je (mírně řečeno) velmi nepravidelná.
Jinak to není vůči odesilatelům fair.Aby to bylo fér, musel bys přidat ještě nějakou prioritizaci mailů – jinak můžeš ztrácet čas nějakou prkotinou, která přišla dřív a nedostat se k důležitějším věcem.
Každý rozumný klient tohle zajistí automaticky.Taky mi to vyhovuje, ale pokud bych měl dělat FIFO, musel bych naopak odrolovat k těm nejstarším mailům.
Pokud dokážete mít nové maily nahoře a zároveň zajistit zpracování FIFOTo je přece jedno, jestli točím kolečkem myši nahoru nebo dolů, ne? Stejně tak jsem schopný číst ten seznam oběma směry.
Aby to bylo fér, musel bys přidat ještě nějakou prioritizaci mailů – jinak můžeš ztrácet čas nějakou prkotinou, která přišla dřív a nedostat se k důležitějším věcem.
Ano, samozřejmě se používá nějaká modifikace FIFO, která na tohle bere ohled. Důležité jsou zodpovězeny ihned, nepodstatné odloženy na později.
Taky mi to vyhovuje, ale pokud bych měl dělat FIFO, musel bych naopak odrolovat k těm nejstarším mailům.
Většinou nedostanu víc než cca 50 mailů za den. Tudíž nikam scrollovat nemusím. Nejstarší jsou v mém seznamu nejvýše, takže se jimi zabývám nejdřív. Kdybych měl nové maily nahoře, byly by ty nejstarší nejníž, což mi připadá nelogické.
To je přece jedno, jestli točím kolečkem myši nahoru nebo dolů, ne? Stejně tak jsem schopný číst ten seznam oběma směry.
O tom nepochybuji. Každý je schopen číst oběma směry. Pro mě je ale příjemnější číst shora dolů. Navíc to umím efektivněji.
To s rolováním je pseudoargument. Každý rozumný klient tohle zajistí automaticky. Buď si pamatuje minulou pozici, nebo umí rovnou skočit na „konec“.Já si nedovedu představit, jak e-mailový klient „automaticky“ pozná, kdy chci při otevření seznamu e-mailů najet v seznamu na poslední pozici a kdy na nepřečtené e-maily. Čtu nějaký e-mail a pak se vrátím na seznam – a někdy se chci vrátit k e-mailu, který jsem právě četl, a někdy chci jít na nepřečtené e-maily. Takže to „automatické“ bych spíš potřeboval nějaké „ruční“ na nějakou klávesovou zkratku. Kterou jsem ale u žádného e-mailového klienta, které jsem kdy zkoušel, rychle nenašel, takže jsem klienta vždy rychle přepnul na řazení „nové nahoře“. Pravda je, že už jsem pár let žádného klienta nezkoušel, takže pokud je ten odskok na nepřečtené e-maily relativně nová funkce, nemusel jsem ji zaznamenat. On navíc seznam e-mailů zpravidla nebyl implementován nijak optimalizovaně, takže bylo pozorovatelně rychlejší vidět hned při startu nejnovější zprávy nahoře, než čekat, až se seznam načte celý a odroluje se nakonec. Jinak můj dotaz neměl vyznít tak,že řazení nejnovějších zpráv na konec mi připadá hloupé, pouze jsem si opravdu nedokázal představit nějakou výhodu takového řazení. Což je ale možná také tím, že používám GMailovské seskupování e-mailů do vláken, takže uspořádání e-mailů samozřejmě nevnímám jako přísně chronologické.
Asi je tu jeste par blaznu, kteri neobjevili GUI a nechavaji si maily vysypat primo do terminalu. Samozrejme chteji na ty nejnovejsi videt a nemuset rolovat nahoru :D
+100 ... ne, práci neee
No jo, to ale znamená, že po dobu relaxace do ustáleného stavu musí uživatel tak jako tak aktivně ty maily třídit... Nevím, zda mluvím srozumitelně.
No jo, ale pak to bude stát za to A tam, kde je alespoň nějaká úroveň komunikace a slušnost mezi uživateli se to ustálí hodně rychle – dneska přece taky neposíláš všechny e-maily s nejvyšší prioritou ne? Ale věříš, že tvůj mail nepůjde do koše, i když bude mít normální prioritu.
No jo, ale to zkrátka vyžaduje aktivní zásah uživatele (přizusování důvěryhodnosti), kdežto řazení podle času se dělá "samo". Navíc na konci můžu mít fůru nejdůvěryhodnějších osob s nejdůvěryhodnějšími maily, takže se řazení stane nepřehledným, kdežto v případě řazení podle času je seznam mailů přehledný, protože málokdy se stane, že 100 lidí pošle ve stejnou sekundu mail.
Možná bych věrohodnost odesílatelem přidělené důvěryhodnosti přisuzoval podle doby, po které jsem na mail odpověděl, protože na doopravdy důležité maily odpovím dříve než na ty, které mají příznak důležitosti, ale důležité ve skutečnosti nejsou. (To by pak ale chtělo počítat, jak dlouho mi odpověď trvala napsat a tu dobu od doby reakce odečítat atd. atd.) Určitě by to šlo, ale nevím, zda by se to všem líbilo.
položky seznamu na papír taky nepřipisujete na začátek.Jenže počítač umí víc než starej dobrej papír, víš, kluku?
Není žádné pravidlo, že způsob, jakým se píše na papír, je ten správný a pro člověka přirozený....
Toho "proklikávání se někam" už by to chtělo nechat. Nechci vám brát váš argument, ale on to není artument, je to nesmysl. Spíš si představte že na titulce máte první článek, který jste od minulé návštěvy serveru ještě nečetl, pod ním máte odkazy na články novější, a nad ním odkazy na články starší. Nicméně už i to srovnávání s články nepadá na úrodnou půdu, protože člověk po týdnu či měsící dovolené většinou nechce sjet všechny vydané články od nejstaršího po nejnovější, ale stačí mu se podívat co je právě aktuální, takže tam je zobrazení nejnovějšího článku jako prvního logické, na rozdíl od emailu, u kterých by člověk měl nějak řešit všechny.
Aha, pardon, čili v tom se shodneme. Pokud jde o počítače, papír do toho nemá co mluvit, podstatné je co člověku připadá přirozenější na počítači, takže argument "na papír se to píše tak a tak" neberu a pokud máte dojem, že je opravdu lichý, tak to potvrzuji. Kdybych dal někomu do ruky roli papíru (toaleťák by mohl vyhovovat) s tím že by ji držel v polovině, vsadím se že se najde dost lidí, kteří budou psát bodový seznam tak, že novější body budou psát nad starší, a ty starší si nechají postupně spadat k nohám. Asi jako kdyby pletli šálu, ale to se nesnažím argumentovat že to tak budou dělat proto, že při pletení šály se nové řádky naplétají nad staré, takže je tak přirozenější i psát seznam na nákup. To fakt ne.
toaleťák by mohl vyhovovatPro spoustu e-mailů by to bylo odpovídající médium…
Mimochodem, jak vám vyhovuje řazení komentářů? Mně řazení shora dolu od nejstarších po nejnovější vyhovuje, jen odskok na "první dosud nepřečtený" by se hodil.
A odkaz „První nepřečtený“ vám nestačí? Je vždycky pod článkem/příspěvkem/anketou/ v panýlku Nástroje.
Tady, kde je hierarchická struktura, mi vyhovuje tento způsob řazení (s tím, že „První nepřečtený“ a „další“ (nepřečtený) jsou velice užitečné funkce). U plochého diskuzního fóra mám raději nejnovější příspěvky nahoře – dozvědět se pokaždé první diskuzní příspěvek vlákna, pak hledat skok na poslední stránku a čekat, než se zase načte, mne neláká… Hierarchickou strukturu s kořenem dole si moc nedovedu představit, asi bych to neuměl číst.
Díky, odkaz na první nepřečtený se opravdu hodí :)
Ty vase papirove metafory postradaji kulhaji na obe nohy. To, ze nelze text na papir pridavat odpredu je technologicke omezeni, nikoliv zadouci stav. Zadouci stav je to pouze v pripade, kdy dana informace nedava v opacnem poradi smysl(kapitoly knihy, odstavce textu). Navic existuje spousta prikladu, kdy je papir pouzivan ve forme zasobniku.