Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
V e-mailovém klientu/webmailu mi více vyhovuje:
řazení do vláken |
|
27% (270) |
řazení podle data |
|
73% (728) |
Celkem 998 hlasů
Vytvořeno: 13.11.2008 14:14
Tiskni
Sdílej:
Doporucuji vyzkouset Gmail. To se na to pak diva uplne clovek jinak. Nez treba ve Thunderbirdu..Vyskusal, nepochopil, nastavil forward na moj email server a pristupujem tam imap-om. Do vlakien radim vsetky konferencie a vacsinu ostatnych folderov. Jedine inbox nechavam podla datumu.
Protože s vysokou pravděpodobností potřebuji aktuální emaily a ne nějaké tři měsíce staré a to i v práci a když je to podle data,tak jsou první.Gmail mi aktuální emaily ukáže chronologicky, stejně tak konverzace řadí podle nejaktuálnější reakce. Takže mám vždy aktuální zprávy mezi aktuálními. Jinak Gmail taky barevně odlišuje jak štítky tak další prvky, takže ty výtky nějak postrádají logiku. Ze samotné podstaty štítky nemohou napodobit stromovitou strukturu složek, zato ale může být jedna zpráva tematicky zařazená do více štítků. Je to podle mě rychlejší a praktičtejší mít abecední seznam štítků s těmito možnostmi než mít nekonečné stromy pod/složek., které zabírají docela dost prostoru. Lidské oko a mozek si rychleji najde abecední pořadí štítku než analyzovat nějaký strom složek.
ve srovnání s dalšími věcmi, co mi na MS Outlooku nevyhovují, je ale tohle prkotina.Myslím, že vím, co máš na mysli. Outlook? NIKDY!
In-Reply-To
a References
. A nebo v případě, že někdo sice neodpovídá, ale je líný psát adresu, tak vybere váš náhodný e-mail a použije funkci reply; sice obvykle nahradí Subject
, ale zmíněné hlavičky tam samozřejmě budou a váš MUA to jako odpověď vyhodnotí.
denne dostavam/prijimam hodne mailov (praca) .. napriek tomu nie kazdy mail je pre mna dolezity, pripadne je dolezity len na kratko .. ak je nieco dolezite, zaradim si to do foldera ( napr. customer, howto, etc..) ..
je to na kazdom, mno mne pride logickejsie to radit podla datumu .. inak ak sa nemylim, tak niekde na gmail forach je aj peticia aby povolili oboje (aj vlakna, aj datum ) .. zatial bohuzial neuspesne ..
pamatam si skor asi kedy som poslal mail ako s kym som si to pisal ..Což je pro mě docela záhada a zároveň to považuju za smutné, hledat cosi a nevědět ani komu jsem to poslal.
Bohužel jsem ale nenašel žádného jiného klienta, který by něco takového uměl. Buď mají řazení do vláken (nové maily pak zůstávají i někde vprostřed dlouhatánského seznamu), nebo dle data (pak se občas člověk přepíná do druhého pohledu, aby si rozkryl komunikaci)..Ani mne nenapadlo, že by to někde mohlo být takhle. Řazení podle vláken jsem automaticky bral jako to, co má GMail – tedy že vlákna jsou řazena podle nejnovějšího e-mailu ve vlákně.