Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Nové verze mám radši...
často, třeba i s chybami |
|
48% (805) |
v pevných intervalech |
|
3% (47) |
na čase nezáleží, až po opravení všech chyb |
|
49% (822) |
Celkem 1674 hlasů
Vytvořeno: 28.6.2009 04:51
Tiskni
Sdílej:
Nejlepší jsou git verze!
GIMP, GEGL a babl přešly na git. A nikdy nebyl GIMP tak nestabilní jak teď (to určitě bude tím gitem* ) Tak bych hlasoval také pro SVN
*) snad mne nikdo nebude brát vážně
Tak tak. Raději častěji, ale bez kritických chyb. Není nic horšího, když se program sesype hned při startu. Teď zkouším Amarok 2.1.1 a padá jako windows
Poprvé spadnul už při vytváření kolekce, což jsem nakonec našel jako bug, včetně workaroundu. Teď jsem zkoušel podporu jamendo a při procházení seznamu spadl. Pak pro jistotu spadl rovnou při restartu a až třetí restart byl úspěšný.
Tak si pořiď Minirok
To není KDE moc, ale Qt moc.
Jo, jo. Meta Object Compiler. Víš, že si na něj skoro ani nevzpomenu?
Tak si to přepiš do bashe
Ve starém Amaroku jsem si aspoň mohl nastavit, aby mi vytvářel kolekce v PostgreSQL na mém serveru. PostgreSQL a SSL (s autentifikací certifikátem) je celkem rozumná kombinace, kterou lze bez obav provozovat téměř všude, kam s mým notebookem přijdu. Nový Amarok naneštěstí zatím PostgreSQL nepodporuje.
Poslední možnost je tak trochu nesmysl. Po pravení všech chyb == nikdy.
Zase jak u čeho, u systému stabilita, u blbostí, kde je více možností, náhrad, si klidně něco lajznu experimentovat.
tak tak
Často, i s chybami.
Pokud je v něčem třeba 100 chyb, 99 z nich se mě vůbec netýká a nijak se neprojeví. Když se vydává často s chybami, čekám na opravu "té své" ale nemusím čekat až se opraví i zbylých 99 a pak uvolní bezchybná verze.
zachraŇ...eh, no já bych se zas potřeboval zachránit od debilní klávesnice...
Možná by to konečně chtělo ten Arch... Ubuntu těmi mými excesy dost trpí.
Zatím poslouží openSuSE Factory.
Chybi tam moje volba. Vydavat pravidelne, ale jen to, co uz je odladeno.
Přesně tak. Já nový vydání distribuce neinstaluju nikdy...
Presne tak. Ja nemohl odpovedet, protoze to je jak u ceho. Na nove vlastnosti se vzdycky clovek tesi, ale za cenu rozvracene konfigurace nebo nefunkcni soucasti to nestoji (coz se ale bohuzel vetsinou zjisti az po upgrade). Pouzivam Ubuntu, a to je v tomhle smeru docela dobry kompromis.
Optimalni jako jak? U OSS, ktere nikdo neplati, na tom prece nezalezi, kdy se vyda nova verze.
Mozna jste agilni a na odhady neverite. Podle me je agilni vyvoj software moda a blbost, ale to je vec nazoru. Jinak odhady casu maji smysl jenom tehdy, pokud to nekdo plati (komercni SW nebo sponzoring OSS). Jinak je to hotove az je hotove.
Miluji ho, jmenuje se Debian Testing
Nove verze mam nejradeji casto, v pevnych intervalech a bez chyb.