Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Nové verze mám radši...
často, třeba i s chybami |
|
48% (805) |
v pevných intervalech |
|
3% (47) |
na čase nezáleží, až po opravení všech chyb |
|
49% (822) |
Celkem 1674 hlasů
Vytvořeno: 28.6.2009 04:51
Tiskni
Sdílej:
Nejlepší jsou git verze!
GIMP, GEGL a babl přešly na git. A nikdy nebyl GIMP tak nestabilní jak teď (to určitě bude tím gitem* ) Tak bych hlasoval také pro SVN
*) snad mne nikdo nebude brát vážně
Tak tak. Raději častěji, ale bez kritických chyb. Není nic horšího, když se program sesype hned při startu. Teď zkouším Amarok 2.1.1 a padá jako windows
Poprvé spadnul už při vytváření kolekce, což jsem nakonec našel jako bug, včetně workaroundu. Teď jsem zkoušel podporu jamendo a při procházení seznamu spadl. Pak pro jistotu spadl rovnou při restartu a až třetí restart byl úspěšný.
Tak si pořiď Minirok
To není KDE moc, ale Qt moc.
Jo, jo. Meta Object Compiler. Víš, že si na něj skoro ani nevzpomenu?
Tak si to přepiš do bashe
Ve starém Amaroku jsem si aspoň mohl nastavit, aby mi vytvářel kolekce v PostgreSQL na mém serveru. PostgreSQL a SSL (s autentifikací certifikátem) je celkem rozumná kombinace, kterou lze bez obav provozovat téměř všude, kam s mým notebookem přijdu. Nový Amarok naneštěstí zatím PostgreSQL nepodporuje.
Poslední možnost je tak trochu nesmysl. Po pravení všech chyb == nikdy.
Zase jak u čeho, u systému stabilita, u blbostí, kde je více možností, náhrad, si klidně něco lajznu experimentovat.
tak tak
Často, i s chybami.
Pokud je v něčem třeba 100 chyb, 99 z nich se mě vůbec netýká a nijak se neprojeví. Když se vydává často s chybami, čekám na opravu "té své" ale nemusím čekat až se opraví i zbylých 99 a pak uvolní bezchybná verze.
zachraŇ...eh, no já bych se zas potřeboval zachránit od debilní klávesnice...
Možná by to konečně chtělo ten Arch... Ubuntu těmi mými excesy dost trpí.
Zatím poslouží openSuSE Factory.
Chybi tam moje volba. Vydavat pravidelne, ale jen to, co uz je odladeno.
Přesně tak. Já nový vydání distribuce neinstaluju nikdy...
Presne tak. Ja nemohl odpovedet, protoze to je jak u ceho. Na nove vlastnosti se vzdycky clovek tesi, ale za cenu rozvracene konfigurace nebo nefunkcni soucasti to nestoji (coz se ale bohuzel vetsinou zjisti az po upgrade). Pouzivam Ubuntu, a to je v tomhle smeru docela dobry kompromis.
Optimalni jako jak? U OSS, ktere nikdo neplati, na tom prece nezalezi, kdy se vyda nova verze.
Mozna jste agilni a na odhady neverite. Podle me je agilni vyvoj software moda a blbost, ale to je vec nazoru. Jinak odhady casu maji smysl jenom tehdy, pokud to nekdo plati (komercni SW nebo sponzoring OSS). Jinak je to hotove az je hotove.
Miluji ho, jmenuje se Debian Testing
Nove verze mam nejradeji casto, v pevnych intervalech a bez chyb.