Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Kdyz vidim "VSE", nicemu se nedivim
Nedavno jsem zde zminil sve zkusenosti se studenty tohoto gymnazia Mohu jeste prihodit napriklad to, ze zatimco na stavarne v Brne se uci psat HTML stranky v notepadu (opravdu je dulezite, aby byl stavar dobry webdesigner), na VSE se uci, ze kvalitni stranky se daji psat pouze v MS FrontPage.
Chichi. A co jako? Kolik těch lidí ty stránky bude dělat a kolik z těch lidí, kteří je chtějí umět dělat, si nedá Koska, nebo někoho, kdo jim něco dá? Když vezmeš intelektuální úroveň lidí na VŠE, tak i toho FrontPage je pro ně škoda. Teda na informatice je to trošku jiný, je tam víc odpadlíků ze sběrny podivných exemplářů lidského druhu.
Tvojí sestře to evidentně stačilo... Tak co? To už bychom mohli začit s tím, jaký blbosti se lidé učí v předmětech, které jsou pro obor většinou okrajové, klasicky to je něco jako "psychologie pro ..." (doplň obor podle potřeby).
To už bychom mohli začit s tím, jaký blbosti se lidé učí v předmětech, které jsou pro obor většinou okrajové, klasicky to je něco jako "psychologie pro ..." (doplň obor podle potřeby).
Máme též Sociální Psychologii jako jediný humanitní předmět, opravdu mě to baví, dokonce chodím i na přednášky (na rozdíl od ostatních předmětů). Je to zajímavý, na rozdíl od těch sraček (rozuměj hlavní předměty), který mi nepřinášej nic novýho se v tom člověk něco doví. Na přednášku chodí asi deset lidí, skvěle se tam s profou bavime o tematu. Sice si myslim, ze je to pro nas uplne na hovno, ale furt je to nejlepsi predmet.
Kdyby to bylo to jediný, co jim o počítačích řeknou, tak bych se nedivil, že se daný předmět jmenuje informatika.
tos ještě nepotkal osobu učicí na SPŠT a SOUT v Třebíči zvanou Kamil.
Měl jsem jet hrát do Třebíče, jenže jsemv autě zlomil klíče tlačit se nedá je to těžký nezbývá než to dojít pěšky tak šlapu ku Třebíči no je to .... prostě těžký.
... zvanou KamilNovák?
Proste mi absolutne vyhovuje. Mozna je to trochu sila zvyku. Zvolim si sablonu xhtml, css nebo php, a mohu psat. Stisknu ctrl+mezernik, mam nabidku, napisu zacatek tagu, po jeho vybrani mam nabidku se vsemi moznostmi (napr. u img castecne predvyplnenymi), Ctrl+shift+space vlozi pevnou mezeru, oznacim si blok radku, ze kterych chci seznam nebo odstavce, stisknu Alt+i a doplnim tagy, ktere prijdou na zacatky a konce... a spoustu dalsich veci.
Netvrdim, ze Quanta toho neumi take dost, mozna je v necem i lepsi, ale za PSPad nativne pro Linux bych klidne i tisicovku zaplatil.
Tiskni
Sdílej: