Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak si zapište za uši, že MIKROPROCESOR JE HYBNÁ SÍLA POČÍTAČE!. Síla s námi, a pozor na ekonomy.
Tiskni
Sdílej:
Kdyz vidim "VSE", nicemu se nedivim
Nedavno jsem zde zminil sve zkusenosti se studenty tohoto gymnazia Mohu jeste prihodit napriklad to, ze zatimco na stavarne v Brne se uci psat HTML stranky v notepadu (opravdu je dulezite, aby byl stavar dobry webdesigner), na VSE se uci, ze kvalitni stranky se daji psat pouze v MS FrontPage.
Chichi. A co jako? Kolik těch lidí ty stránky bude dělat a kolik z těch lidí, kteří je chtějí umět dělat, si nedá Koska, nebo někoho, kdo jim něco dá? Když vezmeš intelektuální úroveň lidí na VŠE, tak i toho FrontPage je pro ně škoda. Teda na informatice je to trošku jiný, je tam víc odpadlíků ze sběrny podivných exemplářů lidského druhu.
Tvojí sestře to evidentně stačilo... Tak co? To už bychom mohli začit s tím, jaký blbosti se lidé učí v předmětech, které jsou pro obor většinou okrajové, klasicky to je něco jako "psychologie pro ..." (doplň obor podle potřeby).
To už bychom mohli začit s tím, jaký blbosti se lidé učí v předmětech, které jsou pro obor většinou okrajové, klasicky to je něco jako "psychologie pro ..." (doplň obor podle potřeby).
Máme též Sociální Psychologii jako jediný humanitní předmět, opravdu mě to baví, dokonce chodím i na přednášky (na rozdíl od ostatních předmětů). Je to zajímavý, na rozdíl od těch sraček (rozuměj hlavní předměty), který mi nepřinášej nic novýho se v tom člověk něco doví. Na přednášku chodí asi deset lidí, skvěle se tam s profou bavime o tematu. Sice si myslim, ze je to pro nas uplne na hovno, ale furt je to nejlepsi predmet.
Kdyby to bylo to jediný, co jim o počítačích řeknou, tak bych se nedivil, že se daný předmět jmenuje informatika.
tos ještě nepotkal osobu učicí na SPŠT a SOUT v Třebíči zvanou Kamil.
Měl jsem jet hrát do Třebíče, jenže jsemv autě zlomil klíče tlačit se nedá je to těžký nezbývá než to dojít pěšky tak šlapu ku Třebíči no je to .... prostě těžký.
... zvanou KamilNovák?
Proste mi absolutne vyhovuje. Mozna je to trochu sila zvyku. Zvolim si sablonu xhtml, css nebo php, a mohu psat. Stisknu ctrl+mezernik, mam nabidku, napisu zacatek tagu, po jeho vybrani mam nabidku se vsemi moznostmi (napr. u img castecne predvyplnenymi), Ctrl+shift+space vlozi pevnou mezeru, oznacim si blok radku, ze kterych chci seznam nebo odstavce, stisknu Alt+i a doplnim tagy, ktere prijdou na zacatky a konce... a spoustu dalsich veci.
Netvrdim, ze Quanta toho neumi take dost, mozna je v necem i lepsi, ale za PSPad nativne pro Linux bych klidne i tisicovku zaplatil.