Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Posledních pár dní sleduji zvýšený počet registrovaných uživatelů na našem jabber serveru, dnes už jsem zjistil i proč tomu tak je.
Nejde o ni jiného než o další hrátky AOLu s jejich protokolem, takže uživatelé některých klientů jsou prostě odpojeni od sítě ICQ, a to do doby než vývojáři jejich alternativních klientů nevyřeší a než se dostanou nové verze na zrcadla distribucí, mno prostě pár dní to určitě potrvá.
Prostě neni nic snažšího, než si udělat účet na serveru, kde jede PyICQ.
Jen ať si ICQ s jeho protokolem hraje, pro nás co používáme jabber to bude jen dobře, aspoň se takto zbaví uživatelu s alternativníma klientama a Ti pak přejdou na jabber, prostě krásná ukázka toho, jak se velikán ničí sám
Tiskni
Sdílej:
Mě se moc jabber rozšířenej nezdá, mám v kontaktu jen jednoho člověka na jabber a ten ho používá jen díky tomu, že jsem ho k tomu v podstatě donutil. Oproti ICQ kde mám 25 kontaktů je to bída.
Největší problém proč lidi co znám zůstávaj pouze u icq je ten, že ostatní lidi který znaj mají taky icq, tak proč mít třeba jabber nebo něco jinýho, když to stejně nikdo z jejich známých nepoužívá? Další argumen který občas slýchávám je ten, že jabber nemá hry jako icq a to je pro mnoho lidí důležitá vlastnost.
I když bych se rád ICQ zbavil i s jeho problémy (neni plnohodnotný klient pro linux, licence,.................), neni to zatím možné, ztratit 24 kontaktů z 25 je moc.
svn up; ./jabbim.sh