Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.
Canonical oznámil, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie) v Ubuntu.
Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, dnes poprvé překonala hranici tří bilionů dolarů (62,1 bilionu Kč). Alphabet se připojil k malé skupině společností, které tuto hranici pokořily. Jsou mezi nimi zatím americké firmy Nvidia, Microsoft a Apple.
Spojené státy a Čína dosáhly dohody ohledně pokračování populární čínské platformy pro sdílení krátkých videí TikTok v USA. V příspěvku na síti Truth Social to dnes naznačil americký prezident Donald Trump. Dosažení rámcové dohody o TikToku vzápětí oznámil americký ministr financí Scott Bessent, který v Madridu jedná s čínskými představiteli o vzájemných obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Bessentova slova později potvrdila také čínská strana.
MKVToolNix, tj. sada nástrojů pro práci s formátem (medialnym kontajnerom) Matroska, byl vydán ve verzi 95.0. Podpora přehrávání formátu Matroska míří do Firefoxu [Bug 1422891, Technický popis]. Přehrávání lze již testovat ve Firefoxu Nightly.
V úterý se největší třídní šprt rozhodl přinést tučňáka. Samozdřejmě natištěného, byl oskenovaný z nějakého časopisu a byl to ten Tux ala Quake. Okamžitě jsme ho připevnili na nástěnku ve třídě. Jenže byl ani ne 10 * 10 cm. Tak jsem na druhý den donesl velkeho Tuxe, přesněji řečeno Soft Tuxe. Soft Tux je o něco hezčí než ten původní a taky je větší.
Středa ráno. Připevňuju tučňáka na nástěnku, za souhlasného kyvání uživatelů GNU/Linuxu a sledován zlými pohledy Windowsáků. Všichni, až jednoho, proti tučňákovi nic otevřeně neměli. Ten jeden, jmenovitě Andrej Suchánek z Havířova (ulici nevím, ale část je to Šumbark), se rozhodl činit zlo. Vzal z druhého konce nástěnky obrázek žárovky, a nebohého Tuxe jím zakryl tak, že mu zůstaly jen nožičky. Obrázek byl odstraněn, a poté co se situace opakovala (další přestávku), jsem se po něm vyjel, ať si toho nechá. Obrázek žárovky jsem si nechal.
Čtvrtek. Tux byl zakrytý jíným papírem. Jsem v duši zoufalý. Už nevím, co mám dělat. Co s člověkem, který si neváží ničeho? A jak říct některým zabedněncům, že windows není to "pravé ořechové"?
Tiskni
Sdílej:
Rozhodne nie nasilu.
: D
Výtečný nápad, ale přeci nebudu sedět u windows a dráždit je ke spadnutí. (I když to není na dlouho ;) Nemohl by mi někdo poslat hezký BSOD ?
BTW, nechcete nekdo konečně přejmenovat Blue Screen Of Death na TDOWU ? (TDOWU = typical day of windows's user)Vaše starosti a Rotschildovy prachy… :-)
Obávám se, že nechápu cos chtěl říct. Je to nějaký citát?
Já znám pokračování: "...a do smrti nedělám !"
Z.H.
Mimochodem jsem si vzpomněl na pravidla psaní do jakéhosi fóra, kde mimojiné stálo:
Ve slově "samozřejmě" není žádné "d" ani "n".:o)) ber to jako nevýznamné rýpnutí :o))
Z.H.
Ale abych pravdu řekl, vadí mi spíš vaše představa, že je podobná "zábava" v pořádku a že je méněcenný, kdo ji neprovozuje. Coby ten, kdo býval spíše "lidem trestán" než aby "trest" vykonával, pro podobné legrácky používám místo demokracie výstižnější termín šikana a za trestuhodné považuji jejich provozování. Možná vám budu připadat jako suchar, ale vyhazování lidí oknem, namáčení do vody a zejména mlácení pěstí nejsem při nejlepší vůli schopen považovat za zábavné…
A jak říct některým zabedněncům, že windows není to "pravé ořechové"?A jak říct některým zabedněncům, že tohle detinskë chování vůbec nic neřeší a Linuxu spíš škodí?
vůbec nic neřeší a Linuxu spíš škodí?Tak v tom případě když Windowsák nadává na Linux, tak to škodí Windows? Mám pocit, že hádky mezi uživateli OS jsou celkem běžná věc a inteligentní člověk podle nich nebude posuzovat systémy. Nevím, zda o ty ostatní případy "stojíme".
ale některý lidi to odradí, protože s takhle protivnejma lidma nechtéj mít nic společnýhoČlověk, který ukazuje že není jen jedna správná cesta není IMHO protivný, ale nebudeme se zbytečně hádat. Tak s lidma, kteří se nechají tak snadno odradit a nesnaží se pořádně informovat nechci mít nic společného zase já
Člověk, který ukazuje že není jen jedna správná cesta... - no právě. Mně právě přijde, že autor ukazuje, že jediná správná cesta je Linux. Ale možná je to jenom zdání....
Z.H.
Možná to něčemu pomůže, třeba bude Linux lepší a použitelnější když bude na každým rohu obrázek tučňáka a třeba pak budou použitelnější aplikace pro Linux, když všude budou loga. Třeba jo, ale třeba taky ne.Asi těžko.
Může si Bůh upéct tak velkou pizzu, že ji sám nesní?Jinak klid
Pubertak ma byt čuně, blazen, vždy v opozici, provokater, i trochu hajzlík, cokoliv. Cim vic postoju si vyzkousite, tim lepe. To vas zocelí, vytvrdí, a udělá si názory. Ale človek kterej v puberte nad činny vrstevníku kroutí hlavou, a říká ehm ehm, zajímé, ale trochu kruté, nemyslíte? ehm, je a bude hlupák.Aspoň někteří tak praví
No, každopádně k nám neznabozi chodí externě v různých podobách.
A muslimové nebo židi by se s křesťany asi taky dost hádali ...Kdepak, v minulosti byl islám nejtolerantnějším náboženstvím - Španělsko je AFAIK jedinou zemí, kde vedle stojí středověký kostel, mešita a synagoga, dál když Turci obsadili Konstantinopol, tak místního patriarchu (de facto hlavu největší pravoslavné církve) pouze přesunuli na předměstí, na Balkáně taky nikoho na islám netahali (a náboženství tam bylo později jen zástupný důvod pro půtky).