Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Už se delší dobu potýkám s problémem zpracování multimédií. Hodně programů ke zpracování multimédií mi nevyhovuje nebo nesplňuje mé požadavky, ať už je to jenom poloviční řešení problému a potom použít další a další program než dojdu k finálnímu výsledku, nebo složité nastavování a navigace. Proto tady uvedu seznam programů, které používám a vyhovujou mi alespoň trochu. Zároveň bych chtěl poradit, prodiskutovat nebo doplnit co je lepší na tohle nebo ono.
Z tohohle vyplývá že jsem zapřísahlej GUIsta ale neni tomu tak, rád použiju consoli, když je to užitečné, ale myslim že zrovna multimedia nejsou na consoli vhodné lepší je nějaká klikačka.
Prosím abyste mě doplnily s dalšími programy a vašimy názory. Zároveň se omlouvám za gramatické chyby(asi jich tam bude dost ) buďte schovívaví.
Doufám že alespoň někomu pomůžu při hledání programů k multimediím
Tiskni
Sdílej:
cdda2wav
...
kdemultimedia-kioslaves
, co kio_audiocd
. Tzn. mělo by to jít třeba i v Krusaderu, nebo tak.
$(kde-config --prefix)/share/config.kcfg/audiocd_*
.
Lister: Nějak to jít musí. S touhle dírou si Derek Custer hladce poradí. Musíme vyškrábat tady tu maltu. Vytáhneme jednu z těch cihel a potom uděláme lano tady z těch pytlů. A použijem ho na kladku. Na strážnýho narafičíme drát, povalíme ho, Rimmera převlečeme do jeho uniformy, ten nás vyvede ven, ukradne pár mečů a probojujeme se ke Kosmikovi.
Kryton: Nebo použijem teleportér.
K9Copy je asi to nejlepší co je na DVD a myslim že jediná jeho vada je že neni vyspělý
K9Copy ani DVDShrink som nikdy neskúšal, no verím, že ten čas príde a tak by ma zaujímalo, čo K9Copy k vyspelosti chýba. Díky.