Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Už se delší dobu potýkám s problémem zpracování multimédií. Hodně programů ke zpracování multimédií mi nevyhovuje nebo nesplňuje mé požadavky, ať už je to jenom poloviční řešení problému a potom použít další a další program než dojdu k finálnímu výsledku, nebo složité nastavování a navigace. Proto tady uvedu seznam programů, které používám a vyhovujou mi alespoň trochu. Zároveň bych chtěl poradit, prodiskutovat nebo doplnit co je lepší na tohle nebo ono.
Z tohohle vyplývá že jsem zapřísahlej GUIsta ale neni tomu tak, rád použiju consoli, když je to užitečné, ale myslim že zrovna multimedia nejsou na consoli vhodné lepší je nějaká klikačka.
Prosím abyste mě doplnily s dalšími programy a vašimy názory. Zároveň se omlouvám za gramatické chyby(asi jich tam bude dost ) buďte schovívaví.
Doufám že alespoň někomu pomůžu při hledání programů k multimediím
Tiskni
Sdílej:
cdda2wav
...
kdemultimedia-kioslaves
, co kio_audiocd
. Tzn. mělo by to jít třeba i v Krusaderu, nebo tak.
$(kde-config --prefix)/share/config.kcfg/audiocd_*
.
Lister: Nějak to jít musí. S touhle dírou si Derek Custer hladce poradí. Musíme vyškrábat tady tu maltu. Vytáhneme jednu z těch cihel a potom uděláme lano tady z těch pytlů. A použijem ho na kladku. Na strážnýho narafičíme drát, povalíme ho, Rimmera převlečeme do jeho uniformy, ten nás vyvede ven, ukradne pár mečů a probojujeme se ke Kosmikovi.
Kryton: Nebo použijem teleportér.
K9Copy je asi to nejlepší co je na DVD a myslim že jediná jeho vada je že neni vyspělý
K9Copy ani DVDShrink som nikdy neskúšal, no verím, že ten čas príde a tak by ma zaujímalo, čo K9Copy k vyspelosti chýba. Díky.