Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ano je to tak, to co jsem si myslel, že se mě stát nemůže se mi stalo. V sobotu jsem byl s kámošema v klubu trochu jsme se opili pak jsem zjistil, že nemám peněženku, tak se ptám frajera stojícího opodál jestli náhodou neviděl mojí peněženku (měl jsem podezření že mi jí ukradl on).
Frajer mi říká ať vysmahnu, tak jsem mu řekl ať se trochu zklidní, že jsem se ho slušně zeptal tak mi může odpovědět. Když mi řekl po druhý ať vysmahnu tak jsem mu řekl, že neodejdu dokud nebudu mít peněženku a jestli má problém, že mu rozbiju hubu o mříže. On do mě strčil a já mu zase opakuju ať se zklidní. Najednou mi dal pěstí a vytáhnul z kapsy mobil. Sem se napřáhnul, že mu jí vrátim a v tu chvíli mě chytlo asi 5 chlapů z ochranky a vyvedli mě. Bundu a mikinu jsem měl v šatně. Ven z klubu mě nakonec vyváděli dva vyhazovači ať říkali mi ať vypadnu, říkám mu ať mě nechá si vzít alespoň věci z šatny. Neuposlechnul mě tak jsem ho frajera schodil ze schodů druhej mu šel na pomoc tak jsem ho taky schodil kreténa. No nic řekl jsem si raději tady nebudu provokovat a půjdu dom. Nasedl jsem do tramvaje a jedu asi 2 zastávky nastoupí cikán a flákne mi jí na to samí oko co byla ta první rána (asi si myslel, že jsem opilej, zbitej a že mě okrade). Kdyby věděl co se mu stane určitě by si to rozmyslel dvakrát dostal hlavou o tyč párkrát jsem ho kopnul na žebra a nakonec ho vykopnul z tramvaje, chtěl jsem ho dohnad ale utekl mi (naštěstí asi bych ho ubil).
Druhý den jsem stávil na policii, projel asi 5 stanic a nakonec jsem vše sepsal v bartolomějský na kriminálce jako loupežné přepadení. Moje otázka zní jaká je šance, že se mi mobil vrátí když jsem jim dal IMEI. Musím pochválit T-Mobile, který mi zadarmo vystavil novou sim se stejným číslem a to mám twist. Doufám, že prozatimní dobré zkušenosti s policii se budou opakovat a že se mi mobil vrátí.
Tiskni
Sdílej:
Zablokovat to jde stačí ti akorát ten papír já jsem se na to ptal
Jaký papír?
Ale fuj, "cikán" se přece neříkáProč ne? Němcům taky neříkáme Germáni (jak by to bylo správně z jejich jazyka), ale Němci (pěkne po česku)
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Já ty vahazovače nezmlátil jenom sem je oba strčil ze schodů.To docela stačí.
No tak kámošku očórovali černoušci v Nigérii nebo tam někde.V Nigérii ji celkem těžko mohl okrást někdo jiný než černoši...