Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Jako téma své semestrální práce (na elektrotechniku pro informatiky) jsem si vybral "Metalické sítě TP 1Gb/s, použití zapojení vlastnosti, signály." Toto téma jsem si vybral, protože o sítích toho moc nevím a doufal jsem, že si rozšířím své obzory. Předem upozorňuji, že jsem v této oblasti úplný laik.
Dneska mi přišel email od UPC a vůbec nechápu co to znamená. Včera jsem na počítači nic nedělal, akorát jsem si hrál s routrem. Příjde mi to jako celkem vymyšlená věc.
Už linux používám na desktopu dost dlouho. Mám oblíbené programy, které nemají naprostou konkurenci ani na window$. Nebudu mluvit o KDE, které naprosto zbožnuji ale přímo o programech, které používám denně.
Tak jsem se konečně dostal do fáze, kdy už ročníkovou práci mám jakžtakž (fuj to napsaně vypadá ošklivě, ale asi to existuje ) hotovou. Jako téma jsem si zvolil matice a determinaty. Za úkol bylo vysvětlit pojmy z teorie, poté vytvořit algoritmy pro úpravu a vlastnosti matic, řešení soustavy lineárních rovnic a výpočet libovolného determinantu (v jednom z mých předchozích blogách jsem se o tom zmiňoval). Dále naprogramovat součet dvou matic. Jestli někdo chcete můžete se na ní mrknout tady (je tam pdf i odt je to na uloz.to).
Scháním levnou mp3ku do 1800kč. Zajímalo by mě jakou by jste mi doporučili. Mám pár podmínek mass storage, slot na karty(jedno jestli micro sd nebo sd), aby to umělo přehrávat filmy.
Ano je to tak, to co jsem si myslel, že se mě stát nemůže se mi stalo. V sobotu jsem byl s kámošema v klubu trochu jsme se opili pak jsem zjistil, že nemám peněženku, tak se ptám frajera stojícího opodál jestli náhodou neviděl mojí peněženku (měl jsem podezření že mi jí ukradl on).
Dělám do školy program na výpočet libovolného determinantu. Když jsem po týdnu vymyslel jak na to, tak mi to někde blbne. Nacpu tomu list (př [[1, 2, 3][4, 8, 7][8, 9, 6]]) vnořený list je řádek)
Dělám si program na výpočet matic a determinantů v pythnu za pomocí PyQT4. Jenže jsem uvíznul na mrtvém bodě a nevim jak dál. Matice( determinant) je tvořen pomocí spinboxů chci aby bylo možno pomocí dvou spinboxů zadat počet řádků a sloupců. Gui jsem si navrhnul v QT designeru4 pomocí pyuic4 předělám na modul a nyní nevim jak udělat automatické vykreslování. Mám kód, který si to načte z těch spinboxů( počet řádky a sloupců), jenže udělá to jenom při spuštění nemůžu zaboha docílit aby se, když kliknu na nastavit ty spinboxy změnili.
Tak nejdříve bych se chtěl omluvit všem co tam viděli ty srašný chyby,
fakt se stydim a doufám, že jich tady tolik nebude, když nějakou najdete napište
k tomu komentář a já se snad polepšim(doufám)
Další věc co mě překvapila jsou ty komentáře a dokonce se mezi nima našly i komentáře, který nebyly jenom o těch hnusnej chybách. Čekal jsem, že se nic neobjeví a najednou jich tam bylo jak n.....o.
Tak teď konečně něco nového.
Tohle je můj první blogoví zápis tak doufám že se vám bude líbit.
Tak jsem dneska konečně začal psát tenhle blog už jsem nad tím přemíšlel dost dlouho a teprve teď jsem se odhodlal něco napsat. Dneska byl fakt děsnej den. Nejdřív příjdu do školy a hned první hodinu píšem test z matiky, kterej jsem úplně posral takže dostanu zase za tři. Potom kámoš vykecá že znovu chodim s bejvalkou a to už jsem myslel že ten zasranej den bude končit ale ješte příjde matka a nutí mě abych si uklidil v pokoji a vyčistil želvu(takví strašný věci co). Tak sem se na to vybod a sed ke kompu a začal psát.