Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Scháním levnou mp3ku do 1800kč. Zajímalo by mě jakou by jste mi doporučili. Mám pár podmínek mass storage, slot na karty(jedno jestli micro sd nebo sd), aby to umělo přehrávat filmy.
Zatím se mi nejvíce zamlouvá EU3C Infinity V700. Ale prý má špatný pozorovací úhel tak nevím. Taky dotykové ovládání, nebo jak se tomu říká, zda je lepší než tlačítka nebo ne. Jesli s ním máte zkušenosti tak napište, nebo mi doporučte nějaký jiný. Za každou radu moc děkuji.
UPDATE:Tak jsem si jí nakonec pořídil a jsem celkem spokojený. Dostal jsem k ní takoví malí repráčky. Moje postřehy, radio se zprovozní po upgradu firmwaru, zvuk celkem dobrý, obrazovka výborná, ovládání celkem jde (chce to trochu tréninku a zvyku ), jediné co jsem nezkoušel je video ale fotky na tom vypadají hezky.
Tiskni
Sdílej:
o em-pee-trojce...Moje mladá má ve zvyku mluvit o em-pé-čtyřce
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Mě ukradli mobil,Been there, 2x během měsíce... :-/ Ovšem šroty co jsem měl zadarmo, tohle nespustím z očí.
- obyc. baterka za 5,- Sk vydrzi 20h - ma tlacitka (da sa to plne ovladat pod oblecenim, vo vrecku) - ked je vypnuty a kliknem na play (2x) tak do sekundy hraje, t.j. nenabieha 5s - 512 MB (mam na tom cca 20 lekcii, jedna lekcia mi vydrzi tyzden takze staci) - 600,- Sk pred cca rokomCo by som zmenil:
- tlacitko play by som dal dalej od ostatnych - usb konektor vymenil za miniusb
1/ Používat označení "empétrojka" pro přehrávač je ohavné ! Walkmanu se taky neříkalo "kazeta", "písnička", event. "analogový záznam na pásek".
2/ Já mám už 5 let tohle: DIVA MP3 64MB V té recenzi sice píšou, že hraje nic moc, ale mě to celkem vyhovuje, zvláště ve spojení s KOSS PortaPro. Zkoušel jsem jiné přehrávače (jak si je různě kupovali známí kolem) a nemůžu říct, že by některý hrál výrazně líp, spíš naopak ... Jo, a stál mě tehdy asi 4500,-
Walkmanu se taky neříkalo "kazeta", "písnička", event. "analogový záznam na pásek".Jenže zrovna označení "walkman" je přibližně stejně nekorektní jako dnes "empétrojka". "Walkman" je totiž ochranná známka firmy Sony, proto je použití termínu pro přehrávač jiné značky chybné (asi jako kdyby se každému autu říkalo "Škoda").