Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Na LinuxExpu jsem mel prezentaci o kompozitnich manazerech. Za pouziti kompozitniho branche KWinu.
A prezentace to byla, abych kohosi citoval ... netypicka. KWin byl vlastne vicemene v pohode (sice jsem predtim na nem stravil vice nez tyden vcetne vikendu, protoze uz skoro byl na celou prezentaci pouzitelny). Nejaky ten bug se nasel, nakonec to byla vyvojova verze a u nekterych veci jsem vedel, ze je mam predvadet peclive :), ale trosku horsi byly bugy u lidskeho faktoru. Klasicke odklepavani dalsich slajdu nebyl muj pripad a normalne ne-hands-free mikrofon mi drobet vadil, co vadilo jeste vic bylo udelat si vic nez 20 klavesovych zkratek. Nebyt schopny predvest zaverecnou ukazku kvuli tomu, ze ten zatraceny modifikator mel byt Ctrl bylo ponekud neprijemne. Nu coz. Se stane, jak pravil Forrest Gump. Pokud si nekdo potom nezasel na stanek, kde jsem prislusny bug hned "opravil", pripadne nebyl na LinuxExpu vubec, tak ma moznost se podivat na nektera videa.
Tohle a dalsi bude soucasti KDE 4.0.
Tiskni
Sdílej:
este ze v berylu se to vlni jenom pri presouvani
hlavne si pak clovek pripada jako vozralej kdyz se mu to furt vlni pred ocima. ja se do toho koukat deset minut tak se me neudela dobre ...To mi připomíná školní léta a tzv. metodu plovoucí lavice, aneb jak přivodit nepříjemnému učiteli mořskou nemoc. Člověk samozřejmě musel sedět sám nebo s někým, kdo se nebál zloby učitelovy. Ideální to bylo v první lavici, a to nejlépe během nějaké nespravedlivé písemky (psané za trest apod.). Když musel učitel koukat celou vyučovací hodinu na to, jak se mu před očima houpe lavice na vlnách, nebylo mu z toho dobře.
vim ~/.emacs