abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Na vlnach KDE

    24.4.2007 14:42 | Přečteno: 2251× | KDE | Výběrový blog

    Na LinuxExpu jsem mel prezentaci o kompozitnich manazerech. Za pouziti kompozitniho branche KWinu.

    A prezentace to byla, abych kohosi citoval ... netypicka. KWin byl vlastne vicemene v pohode (sice jsem predtim na nem stravil vice nez tyden vcetne vikendu, protoze uz skoro byl na celou prezentaci pouzitelny). Nejaky ten bug se nasel, nakonec to byla vyvojova verze a u nekterych veci jsem vedel, ze je mam predvadet peclive :), ale trosku horsi byly bugy u lidskeho faktoru. Klasicke odklepavani dalsich slajdu nebyl muj pripad a normalne ne-hands-free mikrofon mi drobet vadil, co vadilo jeste vic bylo udelat si vic nez 20 klavesovych zkratek. Nebyt schopny predvest zaverecnou ukazku kvuli tomu, ze ten zatraceny modifikator mel byt Ctrl bylo ponekud neprijemne. Nu coz. Se stane, jak pravil Forrest Gump. Pokud si nekdo potom nezasel na stanek, kde jsem prislusny bug hned "opravil", pripadne nebyl na LinuxExpu vubec, tak ma moznost se podivat na nektera videa.

    Tohle a dalsi bude soucasti KDE 4.0.

           

    Hodnocení: 94 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    belisarivs avatar 24.4.2007 14:49 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Pekne. Dobra prace. Budu se tesit.
    IRC is just multiplayer notepad.
    24.4.2007 14:57 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    A vlnící se okýnka nejsou? :-)
    Luk avatar 24.4.2007 15:11 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    24.4.2007 15:27 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    moc plynule mu to nejede
    hmm
    24.4.2007 15:42 Luboš Luňák | skóre: 19 | blog: Seli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Zaznamenavani videa docela dost brzdi (obzvlast u tech starsich videi, kde recordmydesktop porad musel snimat celou obrazovku). Krom toho, takove veci jako optimalizace zatim musi pockat.
    Luk avatar 24.4.2007 15:49 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Možná by bylo lepší pustit výstupní videosignál do DVD rekordéru a pak jen překonvertovat získané video.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    kotyz avatar 24.4.2007 15:44 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    hlavne si pak clovek pripada jako vozralej kdyz se mu to furt vlni pred ocima. ja se do toho koukat deset minut tak se me neudela dobre ...

    este ze v berylu se to vlni jenom pri presouvani ;-)

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Luk avatar 24.4.2007 15:54 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    hlavne si pak clovek pripada jako vozralej kdyz se mu to furt vlni pred ocima. ja se do toho koukat deset minut tak se me neudela dobre ...
    To mi připomíná školní léta a tzv. metodu plovoucí lavice, aneb jak přivodit nepříjemnému učiteli mořskou nemoc. Člověk samozřejmě musel sedět sám nebo s někým, kdo se nebál zloby učitelovy. Ideální to bylo v první lavici, a to nejlépe během nějaké nespravedlivé písemky (psané za trest apod.). Když musel učitel koukat celou vyučovací hodinu na to, jak se mu před očima houpe lavice na vlnách, nebylo mu z toho dobře.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    24.4.2007 15:07 kreten | skóre: 10 | blog: SUXLINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Zdarec! Chtěl bych se tě zeptat jestli se v nových verzí KDE dočkáme podpory VRML nebo dxf formátu... Jinak skvělá práce a jen tak dál! :-)
    25.4.2007 22:32 rabi shem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    jee zase to individuum

    co s nim musim zit

    na jedne planete
    1.5.2007 20:04 kreten | skóre: 10 | blog: SUXLINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    nemusíš, hoď si mašli a bude. :-))
    24.4.2007 15:28 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    K čemu je to dobrý? Nestačí Beryl?
    hmm
    24.4.2007 15:32 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Ne, Beryl není především tak dobře integrován do KDE prostředí.
    24.4.2007 15:37 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    aha, tak o to tady jde.
    hmm
    24.4.2007 15:47 Luboš Luňák | skóre: 19 | blog: Seli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Nejen. Staci se podivat tady a prohledavat na Compiz resp. Beryl (a nejen clanek, ale i komentare).
    24.4.2007 22:12 Lukas | skóre: 12 | blog: Mind 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Nestaci, jde o integraci, stabilitu a vykon a to beryl bohuzel zatim nema, alespon pro me.
    stativ avatar 24.4.2007 15:30 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Pěkný, to poslední vypadá jak v Metisse.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    24.4.2007 18:41 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Já samozřejmě nepochybuju o tvé genialitě, ale přijde mi trochu líto, že na berylu dělá hafo lidí, a na tomhle jenom jeden...
    24.4.2007 18:44 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    ok, ok, tři lidi...
    24.4.2007 18:46 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    a mě (bfu) to přijde jako tříštění unikátních schopností programátorů.
    hmm
    24.4.2007 20:32 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Welcome to the Linux desktop.
    vim ~/.emacs
    24.4.2007 21:04 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    on nekdo dela na jinym projektu, ktery by pridal moznosti "kompozitniho manazeru" do kwin?
    24.4.2007 22:13 Lukas | skóre: 12 | blog: Mind 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Bohuzel i to je takova mala dan za svobodu , pravo volby....
    24.4.2007 21:07 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    skvela prace, to kazdopadne
    24.4.2007 22:11 Lukas | skóre: 12 | blog: Mind 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    dik, delas dost dobrou praci na KDE. Drzim palce a hodne uspechu a motivace v dalsi praci.
    25.4.2007 11:09 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    +1
    Marián Kyral avatar 25.4.2007 11:24 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    Taky se přidám. Beryl průběžně zkouším, ale integrace s KDE má své mouchy a chybí mi některá nastavení Kwin. KDE 4 vzbuzují velká očekávání.

    Díky za tvou práci a i za práci všech ostatních co se na KDE podílejí.
    25.4.2007 12:19 marbu | skóre: 31 | blog: hromada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    +1
    There is no point in being so cool in a cold world.
    25.4.2007 22:34 rabi shem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na vlnach KDE
    neco jako pluginy z berylu

    ci noveho compize v kompozit kwinu?

    ci 3d animace na pozadi plochy?

    at nam visty neco zavideji!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.