Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Páč a jelikož by mě opravdu zajímalo mít alespoň nějaká data o tom, jaký kdo používá kompozitní manažér (tj. desktopové efekty), a nebylo to uznáno hodno hlavní ankety, tak jsem se rozhodl udělat alespoň jednu tady. Pokud někoho nalákal nadpis a čeká videa nebo obrázky, tak bohužel teď tady nic nebude, je to jen o vybrání jedné volby a odeslání. Možná příště :).
Tiskni
Sdílej:
Láká mě metisse.
Zdravím
Aj mňa láke, len škoda že o ňom nemám (nevidím, neuvernejú sa?) žiadne aktuálne informácie. Vyvíja sa to vôbec ešte?
tomolc
Co já vím tak ne.
Ale vyvíja, vyvíja. 9. 12. 08 vyšla nová verzia
Metacity, ale vypnul jsem jeho kompozitního správce.
kwin4 na kde3
Popisovaná volba vGgentoo není, takže to dělám ručně po startu systému. Zároveň je dobré mít na liště i ikonu na kwin3. Když se něco pokazí, tak bývá myš jediná možnost jak kwin zase nahodit.
Jinak soužití kde3 a kde4 není zcela bezproblémové, občas se něco bije, z kcontrol mizí moduly a v kate se mi ztratila možnost přepínat typ zvýraznění skriptu. Tak používám kate4.
S nejvetsi pravdepodobnosti ani nebude, protoze nemame vyvojare kteri by se zamerovali na kde3 :(
Pokud nekdo chcete tak shanime testery pro kde3. Ale chce to odvahu :P
Odvahu k čemu? To by nebyl až takový problém. S časem to už je horší. A s blížícím se koncem roku a přechodem Slovenska na € to je horší a horší
S otestováním 3.5.10 rád pomůžu. Jaká je momentálně stav? Už je něco k otestování?
Ctrl+Alt+F1, export DISPLAY=:0; kwin
Jo jo, ale kliknout myší je rychlejší
Rád bych používal, ale vždycky mě rozčilovala ta příšerná rychlost (rozuměj nízká) akcelerovaného desktopu. Naposledy jsem to zkoušel na čtvrté betě Suse 11.1 a stále to nebylo použitelné (T7300@2.0, X3100). Možná, že za to ale může KDE4 a ve trojce to běhá rozumně
Zajímavé, mě rychlost na mém SuSE 11.0 s T5500@1.5 a X3100 připadá jako blesková.
Beryl, ten ti tam chybí, čili jiný...
A compiz-fusion tam neni preco?:)
tak sorry, zas viem daco nove :)
xcompmgr jsem pouzival pul roku spolu s fluxboxem, ale asi pred ctrnacti dny jsem k pocitaci pripojil druhy monitor(nvidia-settings: separate X screen) a nedelalo to dobrotu takze se bez stinu a prohlednych menu musim obejit, zatim ziju :)
Tady nejde jen o stíny, ale když je zapnutý kompozitní manažer, tak se nemusí každé okno znovu a znovu překreslovat při překrytí/odkrytí a prostě se zobrazí uložený buffer okna.
uprimne receno tohle vsechno je mi celkem ukradene, chtel jsem jen "neco jako expose" pro fluxbox a nenasel jsem jednoduchy navod jak to udelat ale pri hledani jsem si naistalova xcompmgr a libily se mi prohledne nabidky a stiny, to byl jediny dudvod proc jsem is to nechal naistalovane, bez nich to funguje (alespon podle me) stejne dobre a navic to nedela neplechu pri dualheadu
Ma to opravdu nejakou vyhodu ze to jde pres ten buffer? Ja v podstate rozdil nepozoruju
nepoužívám nic ani pod win ani pod lin. asi to bude silně subjektivní jev, ale mě prostě "to 3D" neuvěřitelně ruší a vytrhává z koncentrace. a koncentrace na práci je pro mě nejdůležitější, důležitější než rychlost či wow-efekt mého gui.
+1
"Žádný a nechci" - otvorene desktopy sa vybrali zlym smerom - miesto stabilizacie a rozvoja aplikacii sa vytvaraju eye candy blbosti ktore iba prispievaju k...
To je hezké, ale musíte mít na to podporovanou grafickou kartu (takže ne třeba úsporné Sis) a musíte oželet některé neslučitelné starší a výkonnější metody vykreslování videa (XVideo overlay) a některé jiné funkce (třeba více hlav s různými rozlišeními).
ad 3) To někoho zajímá? KDE3 je mrtvé.
pro me jeste nejakej ten patek ne :)
+1... kdyz jsem naposled zkousel kde4, byly problemy s nvidia kartami. Nevim, jestli je to uz v pohode, ale nemam cas ani chut to zkouset.
V pohodě to není, nicméně se to hodně zlepšilo. Už se to dá používat - 4.1.73. Dneska mě čeká kompilace 4.1.80, tak doufám, že se mezitím opravily nějaké bugy na které jsem narazil.
Nicméně na mojem pracovním NB ještě nějakou dobu KDE3 zůstane. Nejméně do doby, než portuji některé mé skriptíky na DBUS.
me zas x render ne , ale opengl v poho , krome prehravani videa ..... jeste ze existuje plasmoid na rychle prepinani kwinu z akcelerovane verze na nea...
Šikovný je prográmek qgamex. To co není žádoucí akcelerovat se pak spouští jako qgamex xxx třeba přes kruner a qgamex pro to vytvoří novou xsession na pozici VT8.
Dříve na GNOME Beryl pak Compiz, od přechodu na KDE používám Kwin, s tím, že tam byla pauza, kdy jsem v KDE3 neměl žádné kompozitní fičury, bo se Compiz s KDE moc rád neměl, od KDE 4.1 opět kompoziting.
nebylo to uznáno hodno hlavní anketyZ čeho tak soudíš? Návrhů na ankety je dost, jen na to ještě nevyšla řada...
A co takhle nějaká fronta anket a automatická výměna po určité době?
Z toho, že na http://www.abclinuxu.cz/pozadavky není úplně jasné, jak to se smazaným návrhem dopadne a předtím, než jsem si to teď znovu přečetl, tak jsem měl za to, že smazání znamená, že pokud se tou dobou neobjevila, tak už se tak nestane (změnil se ten text nebo jsem si to jen špatně pamatoval?). Každopádně, chtěl jsem ji do vydání openSUSE11.1, takže když se to nestihlo tak, tak jsem se zařídil po svém. Co se dá dělat *shrug*. Pokud tedy ještě pořád v nějaké frontě je, tak ji kdyžtak posuňte třeba o půl roku.nebylo to uznáno hodno hlavní anketyZ čeho tak soudíš?