abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 15:22 | Komunita

Daniel Vetter ve zprávě rozeslané do vícero e-mailových konferencí shrnuje situaci kolem financování služeb poskytovaných projektům Freedesktop.org, zvláště spojeným s X.Org (grafické knihovny atp.). Vzhledem k rostoucí popularitě služeb jako CI (Continuous Integration) rostou také náklady na hosting (očekávané výdaje od 75 tisíc dolarů za rok), a proto se hledá sponzor, nebo bude nutné služby v horizontu několika měsíců omezit.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 2
dnes 14:55 | Zajímavý článek

Knot DNS slaví deset let své existence. Projekt autoritativního DNS serveru Knot DNS patří mezi nejstarší projekty Laboratoří CZ.NIC. Dnes je tomu právě deset let od uložení prvotního prototypu serveru commitem 2da03d5da do veřejného repozitáře Git.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 14:11 | Nová verze

Byla vydána nová verze 2.53.1 svobodného multiplatformního balíku internetových aplikací SeaMonkey (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Hlavní změny jsou pod kapotou. Nová hlavní verze 2.53 používá základ z Firefoxu a Thunderbirdu 60.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 07:00 | Zajímavý software

Budou to tři roky, co Canonical ukončil vývoj mj. grafického prostředí Unity8 a souvisejících projektů jako smartphone s Ubuntu Touch. Toho se ujala komunita UBports a vedle toho vznikl fork Yunit, který již neexistuje, zatímco Unity8 se dostane do Debianu. Nebude se však jmenovat Unity8, nýbrž Lomiri, jak bylo nyní oznámeno.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
dnes 06:00 | Zajímavý projekt

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu vyhlásil výzvu na podporu migrácie na open source a podporu budovania inteligentných miest a regiónov. Dátum uzavretia 1. hodnotiaceho kola je 21.04.2020. Žiadatelia môžu získať od 200 000 do 1 000 000 eur.

atirage21 | Komentářů: 0
dnes 05:00 | IT novinky

Otevřená certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že vydala již miliardu certifikátů. Při spuštění veřejné bety Let's Encrypt, v prosinci 2015, bylo celosvětově pomocí HTTPS stahováno cca 40 % webových stránek. Dnes je to 81 %. V USA dokonce 91 %. Podrobnosti na stránce se statistikami. Let's Encrypt má aktuálně 13 zaměstnanců na plný úvazek a roční rozpočet přibližně 3,35 milionu dolarů.

Ladislav Hagara | Komentářů: 8
včera 15:33 | Komunita

Fedora stále hledá nové logo. První návrhy byly představeny již před rokem. Designérka Fedory Máirín Duffy ukázala na Twitteru aktuální verzi a žádá uživatele o zpětnou vazbu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 20
včera 13:55 | Nová verze

Android-x86, tj. port mobilního operačního systému Android na standardní PC s architekturou x86, byl vydán v nové stabilní verze 9.0-r1. Přehled novinek v oficiálním oznámení.

Ladislav Hagara | Komentářů: 16
včera 13:11 | Komunita

Mozilla definitivně opouští IRC. Vloni začala hledat novou veřejnou komunikační platformu. Dosud používala IRC (plus interně neveřejný Slack a po nějakou dobu i Mattermost). Nicméně IRC i servery zastarávaly a zejména použitelnost na mobilních zařízeních byla často problematická. Po zvažování a zkoušení různých alternativ se Mozilla přiklonila k otevřenému protokolu Matrix (můžete také znát referenčního klienta Riot) a na konci února IRC vypne.

Ladislav Hagara | Komentářů: 25
včera 13:00 | IT novinky

Raspberry Pi slaví 8 let. Při této příležitosti bylo Raspberry Pi 4 s 2 GB RAM zlevněno o 10 dolarů. Napořád.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
Vydržela vám novoroční předsevzetí?
 (11%)
 (6%)
 (3%)
 (81%)
Celkem 211 hlasů
 Komentářů: 0
Rozcestník

O autech a lidech

15.7.2013 21:47 | Přečteno: 2126× | Různé | poslední úprava: 15.7.2013 21:48

V minulém zápisku jsem vcelku nechtěně odpálil flame na téma kdo na silnicích ke větší idiot. Diskutující se přeli, zdali je to cyklista nebo motorista, chodce snad neobviňoval nikdo. Dnes do tohoto ohně naliju další olej.

Do tohoto zápisku se nutím už pěkně dlouho a pořád se mi nechtělo psát, protože mám před očima ty vypatlané názory z minulého zápisku a počítám, že pod tímto zápiskem to lepší nebude. Aby nevznikla mýlka, ně všechny komentáře pod minulým zápiskem považuji za vypatlané, ale bylo jich tam víc, než je mi libo.

K jádru problému

Pokud se člověk pohybuje po silnicích a chodnících, vcelku jasně vidí nevraživost mezi různými skupinami účastníků dopravního provozu. Nejvíc to asi skřípě na frontě auto-kolo, v závěsu se drží auto-motorka. Ve větším odstupu pak (bez udání pořadí) muži-ženy, auto-chodec (nedávno si o mě jeden ..... sklopil zrcátko, není to příjemný pocit) a kolo-bruslař. Asi se najdou i další, ale do takových podrobností nejdu.

I z minulého flamu je jasné, že tak trochu bloudíme v kruhu, kdyby to nehrotili jedni, nehrotili by to ani druzí, ale nikdo z nich neustoupí první. Položil jsem si otázku, kdo začal a nabízím odpověď, která je krátká, jasná a možná nesprávná (v diskusi se můžete vyjádřit). Předem podotýkám, že uvedené závěry jsou pouze statistické, čili platí pro většinu členů popisovaných skupin, nikoliv pro každého jednotlivce.

Fanfára ... začali si motoristi. Došel jsem k tomu nějak takto. V době před rokem 1989 měli motoristi zlatou éru. Předpisů bylo míň, značek bylo míň, i těch motoristů bylo míň, než dnes. Policajti občas měřili, ale jinak o ně člověk nezavadil, ale hlavně auto bylo preferováno před chodcem. Auto mělo přednost, dokonce i na přechodu pro chodce. Chodec měl jenom povinnosti. Řidiči si tak nějak zvykli na svůj privilegovaný stav.

Po roce 1989 jsme prozřeli, že v civilizované Evropě tak nějak pochopili, že pro člověka je pohyb po nohou přirozený a i k tomu autu se musí dostat pěšky. Upravili pravidla tak, aby i chodec měl nějakou šanci. Motoristi tedy zastavovali před přechodem, aby chodci mohli přejít.

Po čase se tato pravidla dostala i do našich zákonů (nebo vyhlášek), ale už si nepamatuji přesně rok. Pro motoristy to znamenalo zmenšení jejich privilegií, což nerozdýchali dodnes. Bohužel celý ten zákon je jenom na papíře, pokud si chodec přednost na přechodu drsně nevynutí (nataženou rukou, fingovaným našlápnutím do vozovky), tak aby vystál důlek. Policie je taky nečinná, ještě jsem neviděl, že by policajt zastavil auto kvůli ohrožení chodce nebo nedání přednosti chodci. Nakonec i zákonodárci (etymologie tohoto slova je mi záhadou, když poslanci netvoří zákony zadarmo) ustoupili a nedávno byly v tomto bodě zákona nějaké změny.

Pokud jde o soužití motoristů s koly, je to podobné. V době, kdy byl provoz minimální, bylo každému jedno, kdo s ním jezdí na silnicích, kolo motoristu neomezovalo. V posledních 20 letech však stoupla intenzita dopravního provozu tak, že auta si vadí navzájem a do toho se ještě hlásí cyklisti, že silnice je i pro ně.

Další poznámky

V této sekci napíšu něco o různých věcech, které se sem trošku patří, trošku nepatří.

Cyklostezky - kvalita a množství

Sám jsem se sebe ptal, kterého materiálu se spotřebuje nejvíc při stavbě cyklostezky. Vyšlo mi, že kovu, ze kterého se dělají ty pěkné cedulky. Praxe je totiž taková, že se vyhlédne nějaká polňačka, ve městě naopak nějaký chodník, a k němu se zapíchne cedulka. Tímto máme vybudováno XY kilometrů cyklostezek, tak jsem skvělí. Nemusím dodávat, že většina cyklostezek je pro kolo nevhodná, na galusce neprojedete snad nikde, na trekingu možná. Ochutnal jsem jednu takovou cyklostezku s vozíkem za zády a byl jsem rád, že jsem ho nepřevrhnul na hodně hlubokých vyjetých kolejích v kamenitém klesání jsem nedostal křeč do rukou.

Pokud má cyklostezka asfaltových povrch, ani tak není vyhráno. Těch opravdu pěkných je pár kilometrů, ostatní jsou plné výtluků, všemožných děr a spár. I ty pěkné jsou rafinovaně naplánované tak, aby způsobily co nejvíce škody, například tak, že se natáhne přes zastávku MHD a skončí přímo v křižovatce.

Někdy se naopak "uřízne" kus silnice a prohlásí se za pruh pro cyklisty (pak je tedy vyšší spotřeba barvy, než kovu). Toto řešení je tak blbé, až to bolí. Cyklopruh je většinou široký tak na jedno kolo plus na každé straně 10 cm, do toho se těžko dá vejít, občas člověk určitě přesáhne (no já bych to možná dal, ale jen na pár stech metrech, pak bych stejně přejel). Dál má (cyklopruh) tendenci přivést kolo do míst, kde je motorista vůbec nečeká. V Brně jsou na toto kadeti, vyhrazený pruh pro autobusy a cyklisty je opravdu lahůdka. A nakonec nelze nezmínit, že cyklopruh rád zmizí takovým způsobem, že cyklista je zaskočen a začne zmatkovat, případně rovnou blbnout.

Cyklisti jezdí uprostřed pruhu

To může mít několik příčin. První je ta, že u kraje se prostě jet nedá kvůli stavu vozovky (výtluky, štěrk, střepy). Takových silnic je většina. Jde tedy o objíždění překážky.

Druhý důvod je těžký na pochopení, nicméně se ho pokusím vysvětlit. Jak zaznělo v minulé diskusi, cyklista je řidiči vnímám jako cosi, co se nemůže bránit a v případě problému v provozu je dovoleno ho vyšprtnout ze silnice. Pokud řidič neví, jestli se vejde mezi cyklistu a protijedoucí auto, tak prostě jede, protože slušňácké přibrzdění by ho stálo čas. A když to občas nevyjde, tak prostě vyšprtne cyklistu ven (autor příspěvku se naivně domnívá, že to přežije +- ve zdraví). Naproti tomu, cyklista hraje jinou hru--o přežití. Kdyby jel po kraji (tam, kde to jde, viz výše), vystavuje se riziku, že ho někdo vyšprtne. Když se přemístí o metr doleva, ulehčí řidičům počítání, jestli se ještě vejdou--nevejdou se. Šance cyklisty se tím zvýší. Mimochodem tuhle úvahu mám od středoškolského profesora, který shodou okolností dostal místo po kolegovi, kterého smetl náklaďák, o samotné nehodě neznám další podrobnosti.

Silnice jsou placeny ze spotřební daně

Tohle je silný argument. Bohužel jsem nenašel (a ani nehledal) příslušná čísla, která by toto tvrzení podpořila. Nicméně je jedna věc, která tento argument shodí. Jsou to externality - náklady, které motorista neplatí.

Je vcelku jednoduché vyjádřit v penězích, kolik stojí postavení silnice, údržba apod. Ale pak jsou negativní vlivy, které takto vyjádřené nejsou. Příčin, proč nejsou vyjádřeny v penězích je to, že se to blbě počítá a neexistuje shoda, jak to počítat. Typické negativní vlivy jsou hluk, prach a smrad doplněný o škodlivé exhalace z výfuku (a tím nemyslím CO2). Právě kvůli tomu, že finanční dopad těchto jevů není ani vyčíslen, nedá se říct, že by výtěžek spotřební daně stačil pokrýt všechny náklady spojené s provozem automobilů.

Pokud máte někdo dobré srovnání aspoň přímých nákladů na dopravu a spotřební daně, pošlete mi ho mailem a já ho připojím na konec zápisku. Je potřeba mít trochu delší časovou řadu. Možná, že ročenka ministerstva dopravy by něco mohla poskytnout.

Závěr

Téma jsem záměrně zkrátil, abych nedopadl jako vždycky (moc dlouhý zápisek).

Co mi na (ne)soužití účastníků dopravního provozu vyloženě vadí, že každý ukazuje na jednu skupinu a říká o nich, že to jsou ti špatní, více se dočtete v článku u Dfense, zrovna někteří jedinci v diskusi u Dfense nemají pro cyklistu lepší slovo než silniční veš nebo pumpičkář (v hanlivém vyznění).

Náměty na diskusi

V diskusi mějte na paměti následující komix:

XKCD 386

Ten, kdo bude bude mít ve flame poslední slovo, by měl vyhrát nějakou cenu, ale nemůžu najít příslušný obrázek. Bylo na něm něco ve smyslu: "Congratulations, you were better than somebody else".        

Hodnocení: 60 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

15.7.2013 22:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co mi na (ne)soužití účastníků dopravního provozu vyloženě vadí, že každý ukazuje na jednu skupinu a říká o nich, že to jsou ti špatní,

Nedá mi to, abych se nezeptal: ta sebeironie je záměrná nebo to tak vyšlo nechtěně? :-)

15.7.2013 22:49 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kolo je super, ale patri do prirody. Na silnici je cyklista neumerne pomaly, cimz ohrozuje ostatni a bohuzel s potencialne velkymi nasledky i sam sebe(i minimalni kolize pro nej muze mit fatalni nasledky). Jinak bych rekl, ze "negativni" dusledky aut jsou vyvazeny spotrebni a silnicni dani. U cyklistu naopak vidim velke riziko zraneni a potencialni velkych nakladu na leceni, coz pokud zde mame kolektivni socialisticke zdravotni pojisteni, je nakladem vsech platicich, proto by meli cyklisti platit vetsi zdravotni pojisteni.
15.7.2013 23:50 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já vím, že jenom trolujete. A mimochodem, sám jsem na kole nebyl ani nepamatuji, ale tipuji to tak 15-20 let. Nebaví mě to, raději chodím na pěší tůry. Nicméně bych to viděl tak, že cyklista je asi více fit, což snižuje náklady na jeho léčbu (při pohledu na statistiky zranění cyklistů a kardiovaskulárních chorob v ČR je cyklista zřejmě ekonomičtější) a navíc s relativně nízkou váhou neničí socialisticky financované silnice. Dobrou noc. ;)
16.7.2013 00:02 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nu a nebylo by lepsi zrusit statem organizovany system pojisteni, ktery mimochodem predpoklada vyssi nemocnost u lidi s vyssimi prijmy, a zavest komercni zdravotni pojisteni, kde by obe strany smluvniho vztahu pristoupily na podminky svobodne?
16.7.2013 08:16 JS
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ne, lepsi by bylo zrusit Lokiho.
16.7.2013 09:23 WNJ
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
+1
Grunt avatar 16.7.2013 09:22 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nu a nebylo by lepsi zrusit statem organizovany system pojisteni, ktery mimochodem predpoklada vyssi nemocnost u lidi s vyssimi prijmy, a zavest komercni zdravotni pojisteni
Ne, nebylo. Ale dík za zeptání.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
rADOn avatar 16.7.2013 10:31 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Uvedomujes si ze takovy system nemuze skoncit jinak nez ze ty takzvany pojistovny budou "svobodne" pojistovat jen lidi ktery nejsou nemocny?
"2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
16.7.2013 10:46 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
statem organizovany system pojisteni
Neviem ako u Vás, ale u nás je ten systém už fakticky zrušený. Síce sa obyvatelia našej metropoly sťažujú, že musia vysedieť u lekára pol dňa, ale my na vidieku musíme za špecialistom cestovať - a to je pre človeka, ktorý je na minimálnej mzde, podpore alebo na priemernom:) dôchodku, skoro neprekonateľný problém. Navyše nemá poplatky na tzv. "prednostné ošetrenie", bez ktorých ani nemá šancu prísť na rad. U súkronmného zubára si bez záruky zaplatíte takých 100 euro za "liečenie" a preplombovanie zuba, ktorý Vás ani nebolel, radšej vraj s použitím tej drahej bielej plomby, a potom ušetríte za trhanie, lebo Vám ten zub ostane v jablku:). Rýchla zdrav. pomoc k Vám nedorazí dosť rýchlo. V sprivatizovanej a.s. síce majú zakúpené drahé diagnostické prístroje (veď sa na ne aj vyberá pri organizovaných žobravých akciách), ale nemajú tam odborníka, ktorý by tie obrázky vedel čítať. A tak Vám diagnostikujú náhodou metastázy pri celkom inom vyšetrení inde. Navyše posudkový lekár skonštatuje, že ani po chemoterapii a ďalších liečebných tortúrach nie ste zrelý na invalidný dôchodok, lebo nepatríte k jeho klientom. Ak ležíte v a.s. a potrebujete hygienické pomôcky, príbuzní Vám ich musia priniesť z domu a ak ich necháte v skrinke bezmocného pacienta, určite ich sestričky použijú pre iných pacientov, aby ich nemuseli furt prezliekať. Keďže posudkový lekár skonštatoval, že ste zdravý ako repa, zatiaľčo iní veselí invalidní dôchodcovia si v zdraví užívajú rôzne kompenzačné príspevky, v práci sa už úplne dorazíte a čoskoro umriete, čím sa zdravotníctvu zásluhou posudkového lekára ušetria náklady na ďalšiu liečbu.
Grunt avatar 16.7.2013 12:32 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Na Kysuci už došla Borovička?
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
16.7.2013 12:50 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
neviem, musíš sa ísť opýtať na Kysuce, ak si Moravák, máš to oveľa bližšie ako ja
Grunt avatar 16.7.2013 12:54 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Who the fuck are you then?
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
16.7.2013 13:15 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Who the fuck are you then?
JAlen dúfam, že ten vtip sa nezakladá na chýbajúcich čiarkach

Grunt avatar 16.7.2013 17:09 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tak ale to je blíž na Kysuce než z Lanžhota, ne?
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
16.7.2013 22:50 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Do Kysuckého Nového Mesta to máš 194 km, ja predsa len ďalej. A aj k tej borovičke to budeš mať podľa všetkého bližšie ako ja. Naposledy som to ovoňala tak pred 20 rokmi. To je tiež pekný stereotyp, že všetci Slováci pijú borovičku. Keby drienkovicu, čerešňovicu, malinovicu, barackovicu - ale ten hnus?
16.7.2013 23:30 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
:))
16.7.2013 23:40 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
tá diskusia pod tým článkom je tiež pekný hnus:)
Grunt avatar 18.7.2013 12:33 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
No to je jedno: Pointa byla, že dokud bude dostatečné množství Borovičky, tak můžete přenechat mečení ovečkám na pastvě, milá slečno. Není s ním potřeba otravovat i v diskusích.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
18.7.2013 15:38 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V tom prípade sa Ti nedarí vyjadriť poriadne pointu, milý mladý génius. Ak ste tam okolo Lanžhotu priotrávení metanolom a okrem oslepenia vlastnou duchaplnosťou trpíte neurologickými následkami po jeho požití, netreba s tým otravovať v diskusiách.
18.7.2013 20:41 Valášku gront
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Těšil jsem se, co na to zablábolí, ale zřejmě ještě přemýšlí nad novou pointou.
18.7.2013 21:23 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
"Česko zvolilo populistu a hulváta, píše německý tisk". Opravdu se chceme takto v zahraničí reprezentovat? Namísto toho, aby se do politiky konečně dostala základní slušnost a stát zastupoval člověk se širokým rozhledem, bude na hradě Zeman, který má pouze talent na to všechny kolem sebe urážet...

http://www.abclinuxu.cz/blog/FluxBlog/2013/1/chce-se-mi-emigrovat

ked sa už stavia do roly zástancu základnej slušnosti, pohŕdajúceho hulvátmi atp., mal by ísť príkladom a nechovať sa ako posledný hulvát
18.7.2013 17:52 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vo svojich početných tupých osobných útokoch primitívni hlupáci vždy používajú tie blbé stereotypy, ktorými si sa práve prezentoval: Slovák = je negramotný pastier (chýba ešte nejaký ten perverzný vtip o tom, ako vznikol znásilnením ovce, ale ten už tu niekto, možno práve Ty, nespomínam si, použil) a od rána do večera je naložený v borovičke. Keď Ti to pomôže k vyššiemu sebavedomiu, nedbám.
Grunt avatar 19.7.2013 13:47 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Má pointa nevychází ze sterotypu, nýbrž z vlastní zkušenosti. Mám jednu takovou podobně starou ovečku v baráku a ta furt mečí na stejné frekvenci. Místo abyste udržovali ty vaše choľvarky v cajku a věnovali se něčemu pořádnému slézáte z hor do údolí a berete chudinám ovečkám na pastvě práci.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
19.7.2013 14:45 .
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Takže ty si tá ovečka, čo si nemôže zamečať dosýtosti. Neboj, budeš mať dostatok priestoru, aby si sa vymečal na rovnakej frekvencii do kedy len budeš vládať. Tvoja stará konkurentka z Tvojho baráku sa možno na teba podobá viac, ako si dokážeš pripustiť - to sa vlastne dívaš na seba, tak si mňa so sebou nemýľ. Pochybujem, že niekomu, ako si sa Ty prejavil, niekedy jeho obmedzenosť dôjde. To by na to musel prísť sám. A na to Ty, ako som sa presvedčila, nemáš.
Grunt avatar 19.7.2013 14:48 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co bylo napsáno:
Takže ty si tá ovečka, čo si nemôže zamečať dosýtosti. Neboj, budeš mať dostatok priestoru, aby si sa vymečal na rovnakej frekvencii do kedy len budeš vládať. Tvoja stará konkurentka z Tvojho baráku sa možno na teba podobá viac, ako si dokážeš pripustiť - to sa vlastne dívaš na seba, tak si mňa so sebou nemýľ. Pochybujem, že niekomu, ako si sa Ty prejavil, niekedy jeho obmedzenosť dôjde. To by na to musel prísť sám. A na to Ty, ako som sa presvedčila, nemáš.
Co čtu:
Me-eeee…
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
19.7.2013 21:46 Valášku gront
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Dyslexie?!
16.7.2013 12:52 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Lanžhot:))... takže to je jasné... vy ste teraz od vína prešli k metanolu, nie?
16.7.2013 11:00 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
a po lopate... zo zdravotníctva, ktoré podniká v oblasti "zdravia", dohadzujúc kšefty dnes aj veľmi lukratívnym pohrebným službám, sa stal zdroj zisku pre poisťovne a šikovných podnikavcov
16.7.2013 11:02 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
polopate... prísl.:)
16.7.2013 20:45 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nu a nebylo by lepsi zrusit statem organizovany system pojisteni, ktery mimochodem predpoklada vyssi nemocnost u lidi s vyssimi prijmy, a zavest komercni zdravotni pojisteni, kde by obe strany smluvniho vztahu pristoupily na podminky svobodne?
Nebylo. Ale nepředpokládám, že jste to skutečně myslel jako otázku.
bambas avatar 16.7.2013 10:07 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Silnice mozna nenici, ale kvuli pumpickarum se stavi nehorazne predrazene cyklostezky, ktere ani nevyuzivaji. Takze kdo je ten parazit? Zle zle auto, nebo kvetinkovy pravdolaskar cyklista?
16.7.2013 11:09 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Takze kdo je ten parazit?
Že by to byli třeba politici, úředníci a stavební firmy?
When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
bambas avatar 16.7.2013 12:19 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Myslel jse to tak, ze je to v podstate, ktery vyuziva bezplatne silnice, ktere dotuji ty zla auta.
17.7.2013 11:54 Gloglo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
> pumpickarum

> kvetinkovy pravdolaskar

Ehm, cos to vyblil ty demente?
bambas avatar 17.7.2013 14:16 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Sundej si ten cyklistickej buznaoblecek, mas priskrceny koule a diky tomu prekrvenej mozek...
17.7.2013 20:51 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Čímž se myslím celkem jednoznačně potvrdila má teze: celý spor je z podstatné části poháněn osobní nejistotě diskutujících.

Lze to řešit i jinak než přebíjet to agresivitou. ;)
bambas avatar 18.7.2013 11:57 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jak jsem psal v jinem prispevku. Kdyz se nechovaj jako prasata, je mi to jedno, nejakou osobni zast vuci cyklistum nepocituju. Nicmene prispevek nade mnou si o to koledoval.
19.7.2013 15:45 Gloglo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
16.7.2013 20:50 M-train | blog: finance
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já vím, že jenom trolujete

Taky na mne Loki často působí tím dojmem, protože v realitě jeho absolutní svobody pro všechno i v tom autě by někdo jezdil vlevo a jiný vpravo.

Nobody can give you as much as I can promise you
pavlix avatar 16.7.2013 22:30 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Taky nad tím už dlouho přemýšlím, jak by asi vypadala volnotržní doprava v dnešní hustotě provozu.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
16.7.2013 12:49 kily
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tak to pardon, ale tohle je jenom hromada kravin oddělených čárkami. Co ještě je a co už není příroda v kontextu cyklisty? Víte ,že existují silniční kola? Třeba by jste je chtěl zrušit i se socialistickým zdravotnictvím. Co se týče rychlosti, nemám problém jet na kole po rovince 25-40km/h, kolikrát předjedu traktor, kombajn který budete jako motorista předjíždět mnohem obtížněji než mě. U cyklistu naopak vidim velke riziko zraneni a potencialni velkych nakladu na leceni Zato v autě jsou lidi nezranitelní, ne-li nesmrtelní a výdaje za léčbu bebíček z dopravních nehod si platí z nějakého nekolektivního nesocialistického pojištění. Tak snad aby na silnicích nejezdil nikdo, to bude to uber liberální řešení.
Grunt avatar 16.7.2013 12:53 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ještě by mě zajímalo, které lečo přišlo na to, že zdravotní pojištění platíme na zalepení bebíček u doktora a silniční (popř. daň z PHM) daň aby bylo z čeho udržovat používané komunikace. Tohle osobně řadím do jednoho z největších mýtů posledního čtvrtstoletí a apeluju na všechny: přestaňte ty kraviny používat jako seriózní argument. Děkuji všem.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
=^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2013 12:58 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nemám problém jet na kole po rovince 25-40km/h, kolikrát předjedu traktor, kombajn...
Bombička! Netoužim po ničem jinym, než v 90ti potkat protijedoucí kombajn kterej předjíždí cyklista, to abych na masku navařil nějakej kandelábr...
pavlix avatar 16.7.2013 17:26 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud by to byl ten úplně klasickej kombajn, tak je cyklista na většině silnic docela dobře chráněnej :).
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
16.7.2013 20:20 Kvakor
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kombaj pojede těžko devadesát, ty, co jsem potkal v provozu, většinou nejeli víc než třicet. A předjíždět je na úzké hrbolaté okresce s provozem je opravdu sebevražda a osobně raději pojedu pomalu dva-tři kilometry za kombajnem (alespoň se můžu kochat okolní krajinou) než ho předjíždět a riskovat, protože pře něj není vidět. Dokonce pamatuju, jak jsem minulý rok během jízdy za kombajnem pustil před sebe nedočkavce, který na mně ze zadu blikal, a ani ten ho nepředjel, dokud kombaj sám neodbočil na pole.
gtz avatar 16.7.2013 20:31 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Když jedeš těsně za kombajnem nebo traktorem s vlečkou tak se blbě předjíždí, protože za ním je pendrek vidět. Druhé auto má o něco lepší šanci na předjetí, ale když není flek kde tak je lepší se kochat krajinou (pokud třeba nejedeš za autem, které jede někam do mýdlovaru == veze kosti).
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 16.7.2013 22:32 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Druhé auto nemá o nic lepší šanci předjet než první auto. Řidič prvního auta má možnost volit odstup a zároveň nemusí předjíždět další auto.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
gtz avatar 16.7.2013 22:45 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
chtěl jsem jen říct, že druhé auto má větší výhled a větši šanci vidět že je volno.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
16.7.2013 22:48 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Úplně stejný výhled může mít i to první, pokud jeho řidič nepodlehne zažité představě, že před začátkem předjíždění je potřeba se co nejtěsněji nalepit na předjížděného. Vždycky mne může vzít čert, když mne takhle někdo předjíždí na dálnici za hustého deště nebo dokonce sněžení.
Jendа avatar 16.7.2013 22:49 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Myslím, že jsi nepochopil, co pavlix píše. Co když se řidič prvního auta přesune na místo, kde uvažuješ, že je druhé auto?
gtz avatar 16.7.2013 23:10 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
pochopil jsem, ale většinou je na něco takového pozdě. Díky provozu se první auto přiblíží ke kobjanu/traktoru a již má za zadkem další auto. Při-brzdit a dát si fóra moc někdy nejde. Někdy je lepší odbočit a za chvíli pokračovat v klidu dál.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 16.7.2013 23:16 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Má smysl na toto vůbec nějak reagovat?
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
=^..^= AmigaPower® avatar 17.7.2013 08:39 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kombaj pojede těžko devadesát
Když píšu, že bych v devadesáti nechtěl potkat protijedoucí kombajn, kterej předjíždí cyklista, tak tou devadesátkou pochopitelně nemyslim kombajn s cyklistou... .. .

Se příště zamysli, než odepíšeš :-D
17.7.2013 17:46 w4rr10r
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Myslíš, že se dožiješ devadesáti a budeš mít v tom věku řidičák?
16.7.2013 14:53 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kolo je super, ale patri do prirody.
A tam se dostane jak, teleportem?
Kolo je super, ale patri do prirody. Na silnici je cyklista neumerne pomaly, cimz ohrozuje ostatni a bohuzel s potencialne velkymi nasledky i sam sebe(i minimalni kolize pro nej muze mit fatalni nasledky).
Platí to i pro chodce? Jak to budeme řešit např. mezi vesnicema?
Jendа avatar 16.7.2013 15:28 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A tam se dostane jak, teleportem?
Ty jsi ještě nepotkal syndrom rodinka naloží kola na auto a jede z Prahy na Šumavu?
16.7.2013 16:34 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jasne ze ano, ale jako reseni problemu s cyklisty na silnici mne to prijde debilni.
pavlix avatar 16.7.2013 17:27 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To ti přijde správně. Je to fakt takovej pražáckej či alespoň velkovesnickej pohled.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
regine2 avatar 16.7.2013 17:09 regine2 | skóre: 14
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Ouvej

...Na silnici je cyklista neumerne pomaly, cimz ohrozuje ostatni ....

Užívám oboje, ale například v Praze jsem na trase Dejvice - Bílá hora /Vypich rrrrychlejší. A to jsem cyklista netrénovaný, pomalý, běžně mě kolaři předjíždí. ;-)

Dokud nepřiletí mimozemšťané, všechno už jaksi bylo.
17.7.2013 08:35 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V běžném evropském městě bude kolo průměrnou cestovní rychlostí někde výrazně na vrchu žebříčku, určitě rychlejší než např. tramvaj (klasická strassenbahn), v drtivé většině případů i než auto (s výjimkou autíčkářských kolonií a megastaveb, ale po započtení času na parkování to nejspíš auto prohraje i tam), pravděpodobně bude pomalejší než segregovaná kolejová doprava (metro, light rail), ale tam s tím zase solidně zamává docházková vzdálenost na zastávky.
17.7.2013 08:37 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
(Proto je samozřejmě naprosto smysluplné aby metro nebo příměstské vlaky měly prostor pro pohodlnou přepravu většího množství kol. Trochu méně je to teda samozřejmé tady u nás, no, tak to radši zdůrazním.)
17.7.2013 08:42 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Takže kolo je prostě uplně nejvíc nejlepší, akorát ty tisíce lidí to ješte nepochopily a tak na něm jezdí řádově jednotky procent.

Jezdím do práce přes Brno (Bystrc-Slatina) autem a palubní počítač mi ukazuje průměrnou rychlost 30-40 km/h (ted nevím). Normální cyklista asi ve městě takovou průměrnou rychlost dosáhne dost těžko ...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
17.7.2013 08:52 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To je cesta co vede z velké většiny po komunikacích takřka dálničního typu. V ideálním případě by asi cyklista jel jen někam na nádraží a do té Slatiny dojet nějakým příměstským vlakem (být v Brně funkční MHD). Až si budeš chtít zajet někam na Veveří, bude výhodnější vzít to kolo. I ty můžeš, to kdo je cyklista a řidič, nebo cestující v tramvaji, to není napsané v občance, to je jen otázka toho co je zrovna výhodnější.
17.7.2013 09:56 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Jezdím kolem Bystrckého OBI, kolem výstaviště, pajdáku a Zvonařky dál kolem té Vietnamské tržnice (co pravidelně hoří). Nevím, co z toho považuješ za "komunikaci dálničního typu".

Na Veveří bydlela v podnájmu asi 2 měsíce přítelkyně, takže jsem se tam autem taky párkrát svezl a nemyslím si, že by bylo kolo jakkoli rychlejší. Kolona bývala maximálně v tom kopci od Komínu a tam byl cyklista rychlejší akorát když auta stála ... jakmile skočila zelená, tak ho zase všichni zpátky předjeli a tak furt dokola... Výhodnější to bylo na motorce, ale na kole bych tam rozhodně dřív nebyl.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
17.7.2013 10:42 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kníničská, Žabovřeská, zrůdokřižovatka v Pisárkách, Poříčí i Olomoucká nahoru, všude je tam povolená vysoká rychlost, většina křižovatek je mimoúrovňových, nejsou to žádné ulice. Legální označení dálnice je samozřejmě nesmysl, ale není to jízda městem. Ono i tohle by se na kole dalo ujet relativně rychle, nicméně velkou část té cesty pro jistotu ani na kole legálně jet nejde :) Musí se s ním delší cestou s mnohem více omezením a problémy, které taky omezují průměrnou rychlost.
17.7.2013 19:47 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Jak si teda představuješ jízdu městem? Jestli myslíš přes 3 bloky v rámci městské čtvrti, kde jsou jednosměrky, který na kole střihneš v protisměru, tak jo, pak je kolo rychlejší ...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Luk avatar 17.7.2013 20:32 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
jednosměrky, který na kole střihneš v protisměru
Nebo po chodníku ;-)
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
gtz avatar 17.7.2013 20:48 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Když jsem jel po M.Horákové a odbočoval jsem na Francouzkou tak se z jedné boční uličky náhle vynořil nějaký bicyklista a šup do protisměru. Prosmýkl se kolem aut a byl pryč.... a takových je Brno plné.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
17.7.2013 20:55 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Hezky se nám myslím vyrýsoval druhý zdroj zášti: závist. ;)
gtz avatar 17.7.2013 20:58 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Proč bych měl závidět?
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
17.7.2013 21:12 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Což o to, neměl byste. Ale přesto závidíte. ;)

Co? Zřejmě agilitu a rychlost. Nebo že byste taký rád kašlal na předpisy, ale nejde to kvůli fyzice nebo se bojíte postihu... Nebo fyzičku. Prostě: "Já sedím v koloně, tak seď taky syčáku." Prostě z nějakého důvody se projevujete (to nejste jen Vy, toho dštění nenávisti je tady víc a i "lepší") dost iracionálně.
gtz avatar 17.7.2013 21:23 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Brno bylo skoro prázdně, vedro jako prase, já jsem seděl v klidu v klimatizovaném autě a on musel šlapat.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 17.7.2013 21:47 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Dobře, proč tedy hodnotíš popsané chování jako nesprávné?
gtz avatar 17.7.2013 21:50 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pro kola by měla platit stejná pravidla jako pro nás, ale neplatí. Stejně ale platí, že cyklista by neměl druhého účastníka ohrozit ani omezit.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 17.7.2013 21:54 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pro kola by měla platit stejná pravidla jako pro nás, ale neplatí.
Níže píšeš, že pravidla sám občas porušuješ. Proč to děláš, když je to tedy nesprávné?
Stejně ale platí, že cyklista by neměl druhého účastníka ohrozit ani omezit.
A on někoho omezil nebo ohrozil? Pokud ano, proč jsi to nenapsal hned? To je přeci ta stěžejní informace pro posuzování činu, nikoli, jestli porušil nějaký paragraf!
gtz avatar 17.7.2013 22:04 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
sám občas porušuješ
Jak je porušuji?
A on někoho omezil nebo ohrozil?
Třeba zrovna mne, když mne donutil málem zastavit, když vyletěl z té uličky.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 17.7.2013 22:10 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jak je porušuji?
#135 - očividně jsi nejel podle rozhledu.
Třeba zrovna mne, když mne donutil málem zastavit, když vyletěl z té uličky.
Tak to je jiná, ale tahle nejdůležitější informace měla být už v prvním příspěvku.
17.7.2013 21:32 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Určitě je to tím, že na to kolo nemá, socka jedna závistivá :-D

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Grunt avatar 18.7.2013 12:42 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jezdím do práce přes Brno (Bystrc-Slatina) autem a palubní počítač mi ukazuje průměrnou rychlost 30-40 km/h (ted nevím). Normální cyklista asi ve městě takovou průměrnou rychlost dosáhne dost těžko ..
Když má i motor, tak co by ne. S tou reklamou už ale končím.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
Luk avatar 17.7.2013 12:02 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud je ta cesta na kole zahrnuje také nějaký významnější stoupání, měl by se do průměrné cestovní rychlosti započítat i čas na následné osprchování.
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
16.7.2013 22:26 AMD Faunom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kolo je super, ale patri do prirody

A ty patříš do rezervace, hňupe. Jsi nemocný a musíš se léčit, tyhle fráze si tu omlel už asi tisíckrát (zkus si to spočítat, neustále kafemlejnek). Nejsi náhodou Jakl, blbe? Ještě si zapomněl podotknout, že cyklisti smrdí a musí sprchovat. Máš řádně vylíznuto a si turboimbecil, když tady blekotáš že každý cyklista je pod vlivem zelené propagandy. Děláš to z přesvědčení a nebo si politruk SS(o) z ideologického oddělení a nebo máš vážně tak vyhrabáno v kebuli ty demente?

bambas avatar 17.7.2013 08:01 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zyklisti smrdi a musi se sprchovat.
Luk avatar 17.7.2013 12:03 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud někdo popojíždí poklidným tempem po rovině, nezapotí se víc než chodec. Něco jiného jsou samozřejmě významnější stoupání nebo ostrá jízda, tam je pak sprchování nutné.
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
17.7.2013 17:49 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zyklisti smrdi a musi se sprchovat.
Já sice jezdím autem, ale také se sprchuji. Alespoň jednou denně.

bambas avatar 17.7.2013 17:56 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Sorac, ale ten komentar nade mnou k tomu primo vybizel ;)
18.7.2013 22:04 AMD Faunom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zyklisti smrdi a musi se sprchovat.
Tak tak. Stejně jako úplně každý člověk a i automobilista. Troufnu si tvrdit, že ne úplně všichni automobilisti mají v létě klimatizovaná vozidla a smrdí taky, i když nevyvíjejí nějakou zvláštní fyzickou aktivitu a jen je kroutí volantem a šlapají na pedály. Dále si troufnu tvrdit, že i ten nejzatvrzelejší motorista jednou vystoupí ven z vozidla a pohybuje se určitý čas venku, čili bude smrdět možná trochu méně než cyklista, ale smrdí taky.
17.7.2013 12:01 Gloglo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tohle mi pripomelo tadyten legendarni prispevek: https://www.abclinuxu.cz/blog/o_vsem_moznem/2009/10/pes-v-byte#258.
17.7.2013 12:03 Gloglo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nebo si politruk SS(o) z ideologického oddělení

Jinak je samozrejme tohle. Astroturfer se tomu rika.
17.7.2013 12:42 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A ty patříš do rezervace, hňupe.

Napodobne. Akorat oba jsme nyni ve spolecne rezervaci jmenem eu.

Jsi nemocný a musíš se léčit, tyhle fráze si tu omlel už asi tisíckrát (zkus si to spočítat, neustále kafemlejnek).

Me zdravi je v poradku, dekuji za vasi starost. Jinak pokud vam me tisickrat omlete nazory vadi, jednoduse je ignorujte. Usetrite si tim spoustu nervu a stresu a tim oddalite cevni prihody, ktere drive nebo pozdeji potkaji z pravidla kazdeho vznetliveho a nevyrovnaneho cloveka. Treba tim usetrite nejake prostredky nasemu socialistickemu zdravotnictvi.

Nejsi náhodou Jakl, blbe?

Nahodou nejsem.

Ještě si zapomněl podotknout, že cyklisti smrdí a musí sprchovat.

Vidite. Dobre, ze jste to napsal za mne.

Máš řádně vylíznuto a si turboimbecil, když tady blekotáš že každý cyklista je pod vlivem zelené propagandy.

Asi jste mne spatne pochopil. Mozna jsem se i nepresne vyjadril. Pod vlivem zelene propagandy jsou ti cyklisti, kteri pouzivaji kolo jako dopravni prostredek. Cykliste jezdici v prirode mimo silnicni provoz muzou, ale nemusi nutne byt pod timto vlivem.

Děláš to z přesvědčení a nebo si politruk SS(o) z ideologického oddělení a nebo máš vážně tak vyhrabáno v kebuli ty demente?

Z nabizenych moznosti vybiram z presvedceni. Politruk z ideologickeho oddeleni nejsem. Jestli mam vyhrabano v kebuli, to tezko sam posoudim.

Zkuste prosim priste muj prispevek ignorovat nebo si alespon nechte ty invektivy. Za vase mindraky a spatne vychovani muzete vy a vasi rodice, ne ja.
Jendа avatar 17.7.2013 13:15 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pod vlivem zelene propagandy jsou ti cyklisti, kteri pouzivaji kolo jako dopravni prostredek.
Jak už jsem psal v minulé diskuzi, osobně si nemyslím, že bych byl pod vlivem zelené propagandy (pokud jsem, tak je asi dost podprahová), ale prostě nemám jinou možnost. Myslíte si, že jsem se stal obětí podprahové propagandy, nebo jak to vysvětlíte?
17.7.2013 13:57 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Von je jen blbej. Co na tom chcete řešit.
17.7.2013 16:39 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Loki sa nikdy k iným nickom s iným presvedčením nezachoval bezohľadne, bezcitne a hrubo sa nikoho nesnažil urážať. Nijako sa nenafukuje a nepovyšuje. Z nejakého dôvodu verí čomu verí a pevne sa toho drží. Podľa správania v diskusiách je to však slušný človek. Sarkastické rýpanie nevadí, v sebaobrane ani jedna-dve do nosa, ale to až po útočných úderoch pod pás, a to som si teda u neho ešte nevšimla dokonca ani po tom. Tak sa hlupáci nesprávajú. Preto sú moje sympatie teraz- napriek úplne odlišným postojom k tým veciam, o ktorých je reč, na jeho strane:).

18.7.2013 21:53 AMD Faunom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Poslyšte, tovarišč učítělnica, ke komu chováte či nechováte sympatie je mě celkem putna a to nejmenší, co by mě mohlo trápit. A zvlášť od vás, vy máte tendenci kecat absolutně do všeho a i do věcí odborných, o kterých nemáte ani šajnu a páru.

S těmi výrazy jsem to poněkud přestřelil, ale pro toho tvora prostě nemohu najít jiná přirovnání. To je zcela vyšinutý tvor, který se dokáže pohybovat pouze v úzkém ideologickém okruhu, nedokáže diskutovat o normálních věcech, pohybuje se neustále ve svém vyšinutém světě a monotematickém imaginárním světě. A navíc cpe své blafy vytrvale nejen do blogů, ale i do článků a zpráviček a to neustále několik let. Podle mého soudu ten tvor nemůže být normální. Nelituji těch výrazů, ten člověk je vymaštěný imbecil a kokot.

19.7.2013 00:08 SKK
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
zvlášť od vás, vy máte tendenci kecat absolutně do všeho a i do věcí odborných, o kterých nemáte ani šajnu a páru.
Choďte už s tou tovarišč učiteľnicou konečne do kelu, prvý raz to bolo vtipné, ale dvakrát omletý vtip už začína byť otravný. Ja rozhodne nekecám do všetkého, a už vôbec nie do vecí, na ktoré ste Vy odborník. Ktoré sú to? :) Najviac kecám do tých, do ktorých kecáte aj Vy, ako som si stihla všimnúť, dokonca som Vám uznala, že máte obdivuhodnú pamäť na fakty z Vašich obľúbených kapitol histórie, i keď neviem, či je vygúglená, alebo to všetko ozaj sypete z rukáva. Napr. konkrétne do témy automobilisti - bicyklisti nekecám vôbec, okrem nejakých názorných ukážok kultúry cestovania týmito dopravnými prostriedkami viacmenej pre ilustráciu, že si jedni ani druhí nemáte čo vyčítať, tak sa ukľudnite. Milovníci autíčok a perfektného cyklistického postroja sa môžu pre mňa za mňa vzájomne aj virtuálne pozabíjať.
Podle mého soudu ten tvor nemůže být normální.
Neviem ako Vy, ale ja si nemyslím, že som norma, podľa ktorej by som mohla posudzovať normalitu iných:). Veľakrát som mala na jazyku podobné výrazy, ktorými ste svoj preslov zakončili, pretože si tu z času na čas niekto o to koleduje, no nie svojím ideologickým zameraním, ale tým, že stále dokola melie tie isté kraviny (pastieri, borovičky, učiteľnice...), zahryzla som si doň však, a vypustila som len časť toho, čo by si právom zaslúžil:).

Tak sa na mňa prestaňte zlostne zubiť. Uvažujem, že tu medzi toľkými expertami na všetko nemám čo robiť;-).
19.7.2013 00:47 .
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Predpokladám, že nezaslúžene zožnete slávu, že ste pomohli abc linuxu zbaviť nežiaduceho votrelca a tak vylepšiť tunajší intelektuálny potenciál a odbornú kvalitu. Ale nie je to Vaša zásluha, tak sa veľmi nenafukujte:)). Ja už som tu videla dosť, aby som zistila, že je tu v diskusiách práve taká istá vzorka účastníkov ako kdekoľvek inde na hocijakom inom internetovom pieskovisku, i keď niektoré tunajšie druhy patria k endemitom, inde sa nevyskytujúcim a nedbala by som, keby to tak aj ostalo. Prajem Vám aj im ešte veľa víťazstiev v slovných súbojoch.
pavlix avatar 19.7.2013 15:28 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ja už som tu videla dosť, aby som zistila, že je tu v diskusiách práve taká istá vzorka účastníkov ako kdekoľvek inde na hocijakom inom internetovom pieskovisku
To říká člověk který přišel jako součást skupiny, která zde ten vzorek nastolila. Před Jílkem a spol tu byl pod netechnickými blogy podobný vzorek jako doteď zůstává pod těmi technickými.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
19.7.2013 18:34 .
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To hovorí človek, ktorý sa výrazne prejavuje ako člen skupiny, podliehajúcej skupinovému mysleniu, a snaží sa pod zámienkou zachovania akejsi "úrovne", ktorej má byť sám meradlom, o vytrollovanie všetkého, čo jemu osobne nevyhovuje. Takých ako ty som myslela tými endemitmi. Tu sa môžeš, v sebe prispôsobených skupinových podmienkach,cítiť neporaziteľne, tu grunti mečia, ako ty pobrechávaš. Tá Tvoja vzorka je úplne vzorový príklad stádovitosti. My si teda ostaneme na tých svojich horách, a ak sa sem, ovečky, zatúlate, postavíme Vám kríž na symbolickom cintoríne:).Pokoj s Tebou:).
pavlix avatar 19.7.2013 23:09 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Je hezké, jak si vše dokážeš obhájit, ale ve výsledku ti to stejně není moc platné.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
20.7.2013 11:10 gúgl
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
pavlix avatar 20.7.2013 12:17 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A jeje, můj osobní debil se vrátil :).
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
20.7.2013 12:47 gúgl
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
a kde jsi byl?
15.7.2013 22:54 dementni.lojzik | skóre: 19 | blog: ze zivota na vsi
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nejlepsi je jezdit traktorem (alternativne kombajnem, kdyz nam ted zacaly zne), tak clovek muze srat obe skupiny (automobilisty i cyklisty) zaroven.
Btw: kdyby se sem zkopirovaly relevatni casti diskuze po touto zpravickou, tak by to mnoha lidem usetrilo hodne casu :-)
pavlix avatar 15.7.2013 23:10 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nejlepsi je jezdit traktorem
Takový traktor (nebo jiné velké pomalé vozidlo) dlouhodobě jedoucí prostředkem silnice je skutečná krása. Jednou jsem za něčím velkým jel cca 5km bez možnosti bezpečně předjet. Moje psychika to přežila bez újmy. Nedovedu si představit, že by se něco takového stalo některému ze slabších jedinců z řad motoristů, kteří mají těžkou újmu z předjetí jednoho kola.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
Grunt avatar 15.7.2013 23:34 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nejlepsi je jezdit traktorem
Hoši, vy jste ještě neslyšeli nic o kategorii pološílený Babettista bez patřičného motoristického vzdělání. Jsem musel projet město. Hnus zelený, velebnosti. Dodnes nevím nakolik legální je předjet rozjíždějící se kolonu na semaforech zprava přes odstavný pás na autobusové zastávce, střihnout to přes pěší chodníky na úzkou vydlaždicovanou cyklostezku, v padesátikilometrové rychlosti vytroubit ty šlapající debily na ní (ještě že měli po krajnici na přistání dostatečně měkké kříčky) a zase jak se připojuje cyklostezka ke komunikaci jim tam vletět a zdržovat je prskoletem, přesně podle hesla kam nevjedou kola limuzín, tam se protlačím já s mopedem svým :-) Jako pokání jsem si pořídil větší zpětné zrcátka a dal si předsevzetí, že si aspoň v pravidlech najdu kam s tím legálně můžu, kam ne a že při odbočování začnu asi ukazovat více rukou zamýšlený směr jízdy. Možná tak dvakrát Zdrávas Maria a mohlo by to stačit, ne?
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
Grunt avatar 15.7.2013 23:37 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jinak všechno je to o trpělivosti a egu. A úplně nejlepší je to když peče na hlavy sluníčko.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
16.7.2013 20:25 Kvakor
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nejlepsi je jezdit traktorem ...
Kdepak traktor, ten je tak pro vidláky, nejlepší by bylo jezdit tankem :-)
17.7.2013 15:50 cyklista
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Mě na kole kombajny a traktory neserou. Naopak je to výzva ho předjet a udržet za sebou. Ještě lepší zářez do pumpičky je auto z autoškoly. Obvykle ho za sebou udržím jenom když na vedlejší silnici trénuje rozjíždění :-)
gtz avatar 17.7.2013 20:50 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
ideální je se párkrát projet za rozmětačem hnoje (nebo fekálním autem) a nejlépe pěkně do kopce.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Max avatar 16.7.2013 00:10 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Lol, tohle jsou nekončící flejmy. Nejvtipnější je, jak to mnozí silně prožívají. Fakt nechápu. To je tu každý netolerantní sobecký cholerik?
Místo toho, aby se řešilo motorista vs kolo, IT vs programátor, Win admin vs linux admin, tak stačí prostě říci, že někteří jedinci jsou idioti a někteří prostě jen nezkušení a netřeba se to snažit zabalit do nějaké větší skupiny.
Holt existují lidé, co každý den jezdí po Praze, mají vše najeto na vteřiny a nedej bože, aby jim cestu zkřížil někdo méně zkušený, který se tak nevyzná, nebo lehce plaší.
Vážně je pro některé nepřekonatelné, že jedou dva cyklisti vedle sebe? Mně to vážně netrápí, ať si tak jedou, já klidně přibrzdím a později předjedu.
Jasně, plivat na kamioňáky je v módě, ale zkuste si jejich život představit. Chtěl bych vidět vás, jak byste vypadali po tolika najetých km. Možná byste taky začali s pětiminutovým předjížděním jiných kamionů.

Kam se poděla nějaká tolerance a klidná hlava, co řeší problémy s rozmyslem?
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
Bystroushaak avatar 16.7.2013 00:30 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kam se poděla nějaká tolerance a klidná hlava, co řeší problémy s rozmyslem?
+1
Bedňa avatar 16.7.2013 00:38 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nejvtipnější je, jak to mnozí silně prožívají.
No až budeš mať na kapote maníka čo ráno pred piatou v tme, hmle a daždi si to štrádluje stredom vozovky... Inak ti dávam za pravdu, zbytočný flame, ako keby si hovoril v obecnej škole neolizujte v zime zábradlie.
KERNEL ULTRAS video channel >>>
Max avatar 16.7.2013 09:26 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A jeden idiot je důvod k tomu, abych začal do diskuse plivat a odsuzovat všechny kolaře (analogicky motorkáře, automobily, tahače ...)?
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
Bedňa avatar 16.7.2013 17:05 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Mne to príde tak, že proste keď človek jazdí roky na bicykli a nič sa mu nestane, stále viac riskuje, blbne. Dnes pár magorov na ceste prvej triedy, pritom vedľajšia cesta je v ďaleko lepšom stave. Stále ako nová, nikto tade nejazdí, pritom je tam krásne, stromy, lúky, nádhera. Nech mi nikto nehovorí, že to nevymýva mozog :)
KERNEL ULTRAS video channel >>>
Jendа avatar 16.7.2013 17:14 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
16.7.2013 10:03 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kam se poděla nějaká tolerance a klidná hlava, co řeší problémy s rozmyslem?
no, vona ta tolerance by měla bejt vzájemná ... někteří jsou možná už jenom otrávení z toho, jak je vpodstatě jakákoli ohleduplnost zneužita jako slabost, a když potřebují, aby jednou byl někdo ohleduplný k nim, tak se nedočkají, takže jaksi nemají ostatním moc co pozitivního vracet, dávat víc než berou se jim nechce, což nám vede na takovou krásnou šikmou plochu ...

ostatně, ohledně té vzájemnosti, podívej se do vedlejšího flejmu - chodci se dožadují na řidiči aby jim zastavil a pustil je, ale nejsou ochotni mu tuto ohleduplnost vrátit aspoň tím, že o tu svoji přednost stanoveným způsobem požádají, jak nás učili v mateřské školce, že když chci bonbon, tak si o něj mám slušně poprosit (a když ho dostanu, tak poděkovat)? - WTF, kde to jsme?
bambas avatar 16.7.2013 10:09 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Max avatar 16.7.2013 12:00 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jak chodci? Myslíš snad někteří jedinci, ne? Zase to škatulkování :). Já třeba běžně auta pouštím. Když vidím, že bych mohl auto zpomalit a nestíhám to na přechod včas, tak schválně zpomalím, abych nebyl u přechodu a řidič mi nechtěl zbytečně zastavovat. Toto dělám v případě, že vidím třeba dvě auta za sebou. Pokud vidím nějaký štrůdl, tak se přiblížím k přechodu normálně a čekám, kdo zastaví a pustí mně.
Co tak třeba v Phe pozoruji, tak chodci se chovají zcela normálně. Horší je to v centru, kde je dav a ten už se chová trochu jinak.
Ale to je opravdu centrum, kde je hodně pěších zón a chodci jsou značná majorita a automobily se musí přizpůsobovat, takže ani v takovém případě to neshledávám jako nic zlého.

Třeba kolega ze Slovenska je mile překvapen, že mu každý chodec děkuje, když ho pouští přes přechod.
Holt to tady vidím na několik křiklounů, co rádi flejmujou.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
16.7.2013 12:27 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jak chodci? Myslíš snad někteří jedinci, ne? Zase to škatulkování :).
a to je mám vyjmenovávat, když se odkazuju na konkrétní diskusi, do které se kdokoli může podívat?
Já třeba běžně auta pouštím. Když vidím, že bych mohl auto zpomalit a nestíhám to na přechod včas, tak schválně zpomalím, abych nebyl u přechodu a řidič mi nechtěl zbytečně zastavovat. Toto dělám v případě, že vidím třeba dvě auta za sebou. Pokud vidím nějaký štrůdl, tak se přiblížím k přechodu normálně a čekám, kdo zastaví a pustí mně.
nápodobně; problém je, když auto stejně zastaví, to potom naprosto zbytečně zdrží oba - kdyby jel, tak je dávno pryč než se dostanu k přechodu, zatímco takhle ještě navíc čekám před přechodem, až jsem si jist že bezpečně zastaví, abych mu neskákal pod kola (co když mi nedává přednost, nýbrž zpomalil protože mu zazvonil mobil a teď ho hledá a v klidu mě přejede, protože nesleduje cestu, or whatever ...)
Co tak třeba v Phe pozoruji, tak chodci se chovají zcela normálně.
nechtěl jsi říci "někteří jedinci"? :-p

jo, v průměru to jde, ale jak jsem psal vedle, dvě krizovky do roka je pořád o dvě krizovky víc, než bych chtěl zažívat - a mám tak trošku problém, že v tom případě jsem coby řidič automaticky vrah a šílenec a hovado a jánevímco, místo aby se bralo v potaz i porušení §54 361/2000 Sb. ...
Max avatar 16.7.2013 12:40 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Hmm, docela vtipný téze :).
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
28.7.2013 07:54 y
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
že mu každý chodec děkuje, když ho pouští přes přechod
ja ako chodec tiež poďakujem, keď mi na prechode vodič (sem-tam sa taký nájde) dá prednosť, i keď pravdepodobne mal prednosť on, keďže medzi prechodom a mnou bolo možno menej ako tých 30 m, či koľko to presne má byť, aby chodec mohol vstúpiť na zebru

to je asi normálne, nie?
28.7.2013 07:57 y
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
medzi prechodom a približujúcim sa autom
16.7.2013 12:38 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Máš na výběr:
  1. Sebrat odvahu, být chlap, čelit stádu hovad a stát se (zůstat) slušným člověkem. Nestěžuj si, vybral sis sám a odvážní chlapi nenaříkají.
  2. Přiznat si, že na to nemáš a zařadit se také hovadem. Nestěžuj si, hovada nemají na stížnosti nárok.
16.7.2013 12:52 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
hm, viděl jsem už všemožné psychobláboly, různé osy, kružnice a výseče a jánevímco, ale aby někdo kladl coby protipóly hovadství a odvahu (a ještě navrch coby falešné dilema že není nic mezi tím), to jsem ještě neviděl, fakt dobrý :-)
16.7.2013 13:32 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jen se držím demagogické úrovně této diskuse ;-)
pavlix avatar 16.7.2013 17:35 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Navzdory kavolově negativní reakci mi přijdou ony dvě možnosti jako docela realistické (pokud si připustíme, že svět není černobílý). Pokud člověk vezme živější část diskuze, tak by skutečně mohl dojít k závěru, že být slušný a tolerantní je nesmírně těžké, či dokonce nemožné. Osobně jsem spíš s těmi, co se v diskuzi moc neprojevují a za něž mluví těch pár jedinců, kterým stojí za to prezentovat tolerantní pohled tak, jako ty.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
Marcela* avatar 16.7.2013 10:17 Marcela* | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já bych taky lidi nečlenila podle toho, na čem zrovna jedou :-). Pomatenci jsou jak v autech, tak na kolech, někdy chodí i pěšky :-). Ti v autech jsou pochopitelně nebezpečnější, páč auto je pomyslný tank a zbraň v rukách často nezodpovědných.

Já osobně si na kole na silnici do běžného provozu netroufám /jezdíme tam, kde auta nejsou/, a když jedu autem, cítím vůči cyklistům a jiným méně chráněným jednostopákům až úctu k jejich odvaze, sportovnímu duchu, nelenosti a opatrně je objíždím, aby je ani vánek neofoukl :-) (pro hnidopichy - řečeno v nadsázce). Mám za ně zkrátka strach, hlavně, když se jedná dokonce o děti. Cyklisti jsou velmi zranitelní a tak je k nim třeba přistupovat...

Omezení v rychlosti samozřejmě není příjemné, ale co už, nezblázníme se, ne?
Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
pavlix avatar 16.7.2013 17:29 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To je tu každý netolerantní sobecký cholerik?
Domácí úkol. Přečti si komentáře a najdi alespoň tři tolerantní nesobecké necholeriky. A to nepočítám ty, kteří jen čtou ;).
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
20.7.2013 18:04 nesobecký flegmatik
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Přečti si komentáře a najdi alespoň tři tolerantní nesobecké necholeriky.
  1. pavlix
  2. pavel
  3. šimerda
16.7.2013 00:19 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V době před rokem 1989 měli motoristi zlatou éru.
ještě jsi zapomněl, že za první republiky byl alkohol polehčující okolnost a jezdilo se vlevo :-p
16.7.2013 00:37 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
no tak ten zapisek ma urcite slusny flamovaci potencial :-D
BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
Luk avatar 16.7.2013 00:49 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Policajti občas měřili, ale jinak o ně člověk nezavadil
Tohle není tak docela pravda. Byly dny, kde o ně člověk zavadil "na každém kroku". Zejména v dubnu, který býval měsícem bezpečnosti silničního provozu. A protože byl řidší provoz, bylo běžné, že například na cestě Praha - Č. Budějovice byl řidič kontrolován třeba třikrát. Akce typu Kryštof bývaly už tehdy, samozřejmě v tom mezidobí aktivita významně polevila. Nebylo to o moc jiné než dnes. Hlavní rozdíl byl v tom, že nebyla všelijaká záznamová zařízení (fotící radary, detektory jízdy na červenou apod.) a chytalo se tedy vždycky na místě. Na druhou stranu nebyla nikdy jistota, jestli změřili to správné auto - to se řešilo stylem "příslušník má vždycky pravdu, i kdyby ji neměl".
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
16.7.2013 09:29 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

No to zase bude flejmíček .... Tak začneme, ať to máme z krku :-)

Po čase se tato pravidla dostala i do našich zákonů (nebo vyhlášek), ale už si nepamatuji přesně rok. Pro motoristy to znamenalo zmenšení jejich privilegií, což nerozdýchali dodnes. Bohužel celý ten zákon je jenom na papíře, pokud si chodec přednost na přechodu drsně nevynutí (nataženou rukou, fingovaným našlápnutím do vozovky), tak aby vystál důlek. Policie je taky nečinná, ještě jsem neviděl, že by policajt zastavil auto kvůli ohrožení chodce nebo nedání přednosti chodci

Pro motoristy to taky znamenalo, že jim chodci, zblbí "absolutní předností" skákali před kapotu jak je napadlo, protože přece v televizi řikali, že mají přednost. Několikrát jsem byl na křižovatce Nové sady v Brně u toho, jak někdo v autě zastavil chodcům, kteří ale měli červenou a s řidičem an sebe vzájemně gestikulovali, kdo jako pojede první. Protože lidi skákali stejným stylem i pod tramvaje a někteří dokonce i pod šaliny, začaly se v nich objevovat cedulky, že "tramvaj má přesnost". Takže že je tenhle zákon na papíře a nidko ho nedodržuje prostě není pravda. Ta druhá část pro změnu taky není pravda ... moje přítelkyně nepustila na přechodu ženskou, protože ji neviděla za dodávkou. Policajti ji zastavili a dostala pokutu, stejně jako další nešťastník, který udělal to samé.

Jinak co se týká nevraživosti auto-motorka, tak pocituju zlepšení. Když předjíždím na motorce kolonu, spousta lidí mi uhne a už dlouho se mi nestalo, že by mi tam někdo schválně najel. Občas mě samozřejmě někdo přehlídne, ale to je trochu jiní kategorie - tzn. není to schválně.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
16.7.2013 09:49 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pro motoristy to taky znamenalo, že jim chodci, zblbí "absolutní předností" skákali před kapotu jak je napadlo, protože přece v televizi řikali, že mají přednost.

Navíc to bylo vylepšeno tím, že jak je u nás zvykem, to, že polovina přechodů není pořádně vidět, se začalo řešit až po uvedení zákona v platnost, což bylo navíc v březnu, kdy viditelnost stála za houby a silnice byly mokré, místy se zbytky tajícího sněhu.

17.7.2013 09:05 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Třeba takové pravidlo o tom, že by se asi úplně nemělo parkovat hned u přechodu (protože je pak kokot vidět) se nezačalo řešit dodnes.
pavlix avatar 17.7.2013 09:18 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co v tomto případě myslíš slovem řešit?
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
17.7.2013 09:30 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vyvolat ve všeobecném povědomí lidí představu, že když toto udělají, tak pravděpodobně najdou za oknem lísteček případně jim to auto někdo rovnou odtáhne. Ideálně tím, že za to budou opravdu příslušní orgáni konzistentně dávat ty lístečky příp. odtahovat...

(A nechci ani *jednou* slyšet "kde mam teda zaparkovat". Určitě ne od nikoho, kdo tady v předchozích 24 hodinách citoval předpisy a zákony.)
bambas avatar 17.7.2013 14:06 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
LIstecek? Ve vetsine pripadu, pokud to objevi hlidka ozbrojenych simpanzu MP, vozidlo odtahnou. Jak jinak to chces resit? Nebo se to snad neresi?
17.7.2013 14:17 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Samozřejmě, že se to neřeší. Na desetiminutové procházce městem najdu tolik aut co by šlo legálně odtáhnout, že mě to nejpozději po té době přestane bavit počítat.
bambas avatar 17.7.2013 14:20 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nic ti nebrani splnit obcanskou povinnost a informovat fizly. Enjoy!
17.7.2013 14:27 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To asi nezmění ten přístup, kdy většina řidičů takovou situaci vnímá jako normální legální parkování. (A ti stejní pak právě nejspíš nejvíc ječí když u toho přechodu musí brzdit, protože je přecházející zdálky nemohl vidět.)
bambas avatar 17.7.2013 14:40 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co? Policajt pri podani vysvetleni mu jasne sdeli, ceho se dopustil, takze pokud zaplati za odtak 2kKc + pokutu, tak si to nejspise zapamatuje. To je ti malo? Co bys jako chtel delat? Zabavit auto? Zastrelit na miste? paneboze.....
17.7.2013 14:43 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Chci jenom aby to policie dělala sama od sebe... (Zhruba to, aby dělali svoji práci za níž platím daně, řečeno správně populisticky.)
17.7.2013 14:45 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
(Nemluvě o tom, že už teď asi všichni známe vcelku i bezpracnou slušnou sadu triků jak to pěkně zdržovat a celé řízení zmařit na promlčení. Pokud by počet přestupků vzrostl, bude to ještě snažší, možná i bezpracné.)
bambas avatar 17.7.2013 14:50 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Aby to delali sami od sebe, muselo by jich bejt na jednoho policistu 5 obcanu. Uz takhle jich je jak psu, podivej se na pocty policistu v pomeru na pocet obcanu v jinych statech. Jediny co ti zbejva, je tedy praskat. Jinak to neni mozne. Takze prestan fnukat a bez plnit sve obcanske povinnosti!
17.7.2013 15:30 Ja
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já znám i opravdové řešení a ne jen tenhle kec. Tobě a těm parkujícím to samozřejmě perfektně vyhovuje takto a navrhovat tyhle zbytečnosti místo řešení.

Jmenuje se zrušení bezplatného parkování ve městech. Nikdy to nezkoušejte vyslovit nahlas před tady těma tržníma maniakama nahoře. Jsou z toho na infarkt.
bambas avatar 17.7.2013 17:47 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Proc me do toho tahas? Ty vis, zda takhle parkuju? Zaparkoval jsem tak jednou, auto odtahli, vse v poradku. Pokud chces zrusit bezplatne parkovani ve mestech, tak zajisti dostatek parkovacich mist, napriklad pro ty, co dojizdeji. Ono je to velice jednoduche rict, zrusme bezplatne parkovani, ale uz nedomyslis dusledky a provedeni. Takze se tem trznim maniakum se nedivim.
17.7.2013 20:33 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jaké bezplatné parkování? Co to vedete za socialistické řeči. Tržní parkování vypadá tak, že si to místo koupíte a je Vaše. Příp. když ho nepotřebujete soustavně, tak si ho pronajmete od toho (může být i právnická osoba), kdo si ho koupil (popř. si ho koupíte a po dobu, kdy je nepotřebujete bude sám pronajímat). Bezplatné by to parkování mohlo být, pokud byste ten prostor majiteli kradl.
17.7.2013 19:44 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Tak to je OPRAVDOVÉ ŘEŠENÍ .. tos vymyslel hlavou?

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
gtz avatar 17.7.2013 20:52 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Přestaneme budovat předražené cyklotrasy a hned bude na budování a modernizaci parkovacích míst a silnic.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 17.7.2013 21:16 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kdyby to bylo takhle jednoduché :).
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
22.7.2013 11:36 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To už vymyslelo více lidí hlavou. A někde to i uvedli do provozu.
17.7.2013 15:31 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Neodtáhnou, ignirují to. Odtahují jenom ty co parkují bez parkovací karty.
bambas avatar 17.7.2013 17:48 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Hoho! To bych se klidne hadal ;) Na Praze 10, na Praze 5 te odtahnou naprosto bez problemu. Na starym meste? Uplne v pohode i s kartou ;) Tehle prihod od od tahu mam od kolegu, kteri ziji v prahe, pozehnane ;)
29.7.2013 13:14 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ono to asi záleží na místních policajtech, ale třeba na Vinohradech policie parkování u přechodů ignoruje.
17.7.2013 19:49 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Jo a mimochodem "kde mam teda zaparkovat" ? :-)

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Jendа avatar 17.7.2013 21:33 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jestli to myslíš vážně, tak:

Kudy mám teda jet na kole?
20.7.2013 18:36 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Jak to souvisí?

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Jendа avatar 20.7.2013 19:12 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To ti řeknu, až mi vysvětlíš, co jsi chtěl říct argumentem/otázkou „kde mám teda zaparkovat“.
17.7.2013 09:23 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Což o to, pravidlo, že se nesmí parkovat pět metrů před přechodem, bylo v zákoně/vyhlášce už dávno předtím (v případě větší dodávky náklaďáku samozřejmě ani těch pět metrů moc neřeší). Že se za to pokuty moc nedávají, protože měšťáci raději pročesávají modré zóny (vyšší výtěžnost) nebo třídí fotky z radarových pastí (dtto), to je věc druhá.
17.7.2013 09:31 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Že tu dodávku na těch 15 minut je někam třeba dát, to by člověk pochopil. Ale že se z toho stane regulerní parkovací místo pro obyčejné osobní auto kterým přijel někdo prosedět den v kanclu, to svědčí o tom, že něco není úplně dobře...
17.7.2013 15:28 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nesmí se parkovat 5 metrů u přechodu. Že na to policajti kašlou a víceméně to tolerují je věc jiná.
16.7.2013 10:43 Jimmy
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Už 4 roky jezdím vetšinu roku na skútru do práce, takže mohu potvrdit že chování aut k motorkářům a skútrařům zvolna zlepšuje. Mám skútr, který vypadá jak 50ka, ale je v tom 200 ccm (od výroby, Gilera Runner). Už dlouho jsem nepotkal blba, který, který by se pokoušel se mnou na semaforech závodit, nebo na mě dokonce najíždět. Většině aut totiž to "závodění" vydrželo 10-20 metrů než jsem nechal za sebou, takže většina řidičů už asi pochopila, že skútr který je předjel na červené na semaforech je při rozjezdu opravdu brzdit nebude a je zbytečné se skútristu snažit vychovat či potrestat (či co to měli v úmyslu).

Nicméně blokovače při průjezdu popojíždějící kolonou ještě pořád občas potkávám. Naposledy když se dvojice aut "domluvila" a zablokovala mě průjezd středem kolony, tak jsem počkal až zastaví, objel je zleva abych byl i mimo dosah otevřených dveří a za dalším autem se vrátil do prostřední mezery a projížděl stojící kolonou dál. Snad časem i těmto vychovávačům dojde, že snažit se blokovat skútr či motorku je zbytečná snaha (pokud se nejedná třeba o Goldwing).
16.7.2013 12:03 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

To "závodění" při rozjezdu na mě občas taky někdo zkouší ... nejlegračnejší byl nějakej magor s Octávkou. S moji 750ccm motorkou držel krok tak necelé 2 metry, ale toho chrochtání z motoru, co se ozývalo ... :-)

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
16.7.2013 16:12 Jimmy
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V mém případě těch 19 koní na cca čtvrt tuny včetně šoféra není zas tak ultimátní nepoměr oproti autům, odpovídá to cca 120 koním u 1,5 tuny vážícího auta, což není úplně běžné ale není to úplná výjimka. Sice variátor zlepšují průběh výkonu v můj prospěch, ale i tak mohu narazit na auto, které se mnou drží krok. Zatím jediný "závodník" který se mě do 60km/h držel a pak mě ujel bylo nějaké zánovní BMV střední třídy. Naštěstí majitelé takovýchto vozů si většinou už nemusí nic dokazovat, takže mnohem častěji se mnou "závodily" různé typy škodovek, které zůstávali za mnou. Letos jsem ale zatím žádného "závodníka" nepotkal. Zato skútrů po letošním povolení řízení 125tek s Béčkem potkávám mnohem více, takže si řidiči aut na skútry začínají zvykat.
17.7.2013 12:13 Gloglo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Oni taky nemusi zavodit. Me uz par lidi obvinilo, ze zavodim na semaforech, ale to neni pravda -- clovek ma proste zardit na oranzovou a vyrazit na zelenou, a kdyz se nekdo neumi rozjet, nebo mu v autoskole vtloukli do hlavy ze u benzinoveho auta je 3000 otacek hodne a musi radit nahoru, neni to muj problem.

Kdyby se kazdy umel rozjet, byl by Prazsky provoz mnohem plynulejsi.
17.7.2013 12:08 Gloglo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
lidi skákali stejným stylem i pod tramvaje a někteří dokonce i pod šaliny
:-D
21.7.2013 14:11 glBlendFunc
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nůžkama
bambas avatar 16.7.2013 10:05 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Precetl jsem jen pulku. Ty bludy, co pises o chodcich, jako ze maji prednost, to je neskutecny. Chodec NIKDY nemel a NEMA absolutni prednost pred vozidlem. Ma jasne dat najevo, ze hodla prechazet. To jen medialni mrdky jako TV Hovna a jim podobni zde v republice udelaly medialni masaz, kdy lidem lili bludy do hlavy, ze chodci maji absolutni prednost. Nerekl bych, ze si zacali motoristi. Kazdopadne potkvam vice slusnych ridicu, nez chodcu, nedej boze cyklistu. Cyklisty tu rozebirat nebudu, to je na dlouho. Snad jen, ze ne vsichni cyklisti se chovaj na silnici jako prasata. Osobne v aute ale zbystrim a davam si kurva pozor, ale rozhodne na ne nejak nepokrikuju, nebo jim nedelam zle. Problem bych videl jinde - a opet v mediich. Deno denne slychavame, jak jsou auta zly, motorky taky. Pak se ty lidi podle toho k nim chovaj a jsou nachylnejsi vnimat vice to spatne. Cim dal casteji se zavolantem stkavam s tim, ze kdyz pustim nekoho prejit, tak ani nemavne rukou (jakoze "diky"), ale kouka se na me jak na vraha, na to hovado, co jezdi v aute a znecistuej vzduch! Nicmene je to kazdyho boj. A nejaky slinty na blogu to nevyresi.
=^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2013 11:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
+1
lobotron avatar 16.7.2013 10:49 lobotron | skóre: 5
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Silnice jsou placeny ze spotřební daně.
Tak jsem trošku googlil a našel toto:
Investice do silnic jsou zhruba 50 mld ročně. zdroj. Příjmy státu na spotřební dani z minerálních olejů (tedy nejen benzín a nafta, ale i letecké palivo nebo oleje) byly loni asi 75 mld. zdroj
Navíc otázka, jestli je nějaká část výdajů placena z nějaké části přijmů, nemá vzhledem k způsobu fungování státu valný smysl.
We must steer between the "romantics" and the "ostriches".
Jendа avatar 16.7.2013 11:26 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zajímavé, já našel i jiná čísla.

Negativní externality anyone?
16.7.2013 12:07 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Jistě, slavný Jirsákův výpočet, aneb "DPH z benzínu vlastně s benzínem vůbec nesouvisí". Vysvětlení zde.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Jendа avatar 16.7.2013 16:02 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ale vždyť to tak je. Cožpak se z DPH z rohlíků staví státní pekárny? Kdyby to lidi neutratili za benzín, strčí si to do slamníku, nebo si koupí něco jiného, z čeho taky zaplatí DPH?
16.7.2013 18:56 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Takže až zase nekdo bude vyřvávat, jak ta zlá zlá auta znečištují a dělají hluk, tak taky můžu říct, že to je jedno, protože lidi by dělali hluk stejně, jen by si k tomu vybrali jiný "nástroj"?

Jinak je to samozřejmě pitomost .... lidi to můžou utratit třeba na dovolené v zahraničí, koupit si něco v jiné sazbě DPH (jsou ešte furt 2, ne?), koupit si od někoho použitou věc, kde se DPH neplatí atd...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
lobotron avatar 16.7.2013 13:02 lobotron | skóre: 5
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vida, někdo byl mnohem důslednější než já.
We must steer between the "romantics" and the "ostriches".
xxx avatar 16.7.2013 13:53 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Ono s těma číslama je to komplikované. V tom nástřelu jsou věci dotované z EU. Tím pádem by bylo správné upravit i příjmovou stranu "celoevropsky". Nicméně i pokud zůstaneme u verze předložené autorem, tak ta sekera je 10 mld na cca. 110 mld, takže stačí aby se třeba nezahájilo pár staveb a zázračně zmizí. Tolik k lehce účelovým číslům.

Pak jsou tady externality. Ty se nasadí, pokud autorovi nevychází výsledek dost přesvědčivě. Sice tvrdím, že je neumíme spočítat, ale určitě jsou natolik vysoké, že se původní záměr nemůže vyplatit. K tomu mám dvě výhrady.

První je, že když řeknu negativní, tak řeknu i pozitivní. Tedy jak vyjádřit např. to, že se do nějakého města začne vyplatit dojíždět, atp. Generovat externality jde poměrně snadno. (Na obě strany.)

Dál nesouhlasím s tím, že se nedají spočítat. Dají. Třeba hluk. Nově postavená Vysočanská radiála je třeba tak nějak pod úrovní okolních polí, a ještě o co je níž, o to jo okolo ní val. Přidejme protihlukové stěny, a obecně složitější vedení trasy obecně. Dále pak máme třeba mosty pro zvěř, někde zastřešené silnice. (Prakticky i to, že je Blanka pod povrchem se dá chápat jako eliminace negativních dopadů). To jen pro začátek výčet neg. externalit, které už máme započítané v nákladech.

Zbytek externalit pak jde spočítat jako pokles ceny pozemků/pronájmů.

No a pak je tady kategorie coby kdyby externalit, které nikdo vlastně neví co jsou, co mohou způsobit, atp.

Please rise for the Futurama theme song.
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 11:24 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co s cyklisty, co vás začnou podjíždět na kruhovém objezdu když chcete vyjet ven? Jak si vlastně počínat tam?
Jendа avatar 16.7.2013 11:27 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
=^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2013 11:33 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
...přejet takovýho zmrda!
16.7.2013 11:52 Peter z vesnice bez vodovodu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
co znamena podjizdet? Ak to znamena ze mas cyklistu po pravej strane a odbocujes doprava tak mu musis dat prednost ako ked z hlavnej odbocujes na vedlajsiu to je snad jasne nie?
=^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2013 12:22 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Chápeš psanej text? Mně to teda přijde jako pokus o předjetí zprava, tudíž lze zmrda beztrestně sundat...
16.7.2013 12:36 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
ehm, v obci je podjíždění zcela legální, čili otázka jest, jestli odbočující ukazoval změnu směru jízdy ještě předtím, než byl předjížděn, potom je to chyba předjíždějícího, že v tom případě neměl předjíždění zahájit, jinak je to chyba odbočujícího, že nedal přednost průběžně jedoucím, kruhový objezd se v tomto od normální silnice neliší (pokud má někdo problém si to představit, proč by to mělo fungovat jako na normální silnici, tak mu možná pomůže podívat se třeba na Slovanské náměstí, to je taky kruhový objezd
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 12:47 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A je to podjíždění v pořádku i v rámci jediného pruhu?
16.7.2013 12:53 skunkos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Právě, že není. Cyklista jako takový musí taky předjiždět překážku objetím ZLEVA, na kruháči se navíc ani toto nesmí. ZPRAVA je to ještě větší fejl.
16.7.2013 13:08 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Právě, že není. Cyklista jako takový musí taky předjiždět překážku objetím ZLEVA, na kruháči se navíc ani toto nesmí. ZPRAVA je to ještě větší fejl.
§ 57

(4) Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici, pokud je vpravo od vozidel dostatek místa; přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti.

dej si pár facek
16.7.2013 13:01 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
a ty víš o nějakém ustanovení, které by zakazovalo realizovat předjížděcí manévr v rámci jednoho pruhu?
16.7.2013 13:04 skunkos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Předjíždění je definováno jako úhybný manévr, který použije sousední jízdní pruh.
16.7.2013 13:24 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
[Citation needed]
Jendа avatar 16.7.2013 16:12 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Takže motorka nemůže předjet kolo, i když se v pohodě vejdou?
Luk avatar 16.7.2013 17:21 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Předjíždění s pruhy nesouvisí naprosto nijak - viz též můj 7 let starý blogpost ;-)
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
16.7.2013 13:01 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ja to jednoznačně hrubé porušení zákona ze strany cyklisty.

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích

§ 57 odstavec 4:

Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici, pokud je vpravo od vozidel dostatek místa; přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti.

Dále:

§ 17 Předjíždění

(1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu.
...
(5) Řidič nesmí předjíždět
a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d) na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a bezprostředně před nimi,
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném
jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
  1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
  2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
  3. na hlavní pozemní komunikaci,
  4. na křižovatce s řízeným provozem.
g) na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.
16.7.2013 13:21 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
za prvé se podívej na definici křižovatky, tady se bavíme obecně o kruhovém objezdu (IOW, mně z toho plyne, že části mezi jednotlivými odbočkami nejsou křižovatkou)

za druhé, v citovaném bodě f) rač věnovat pozornost spíše části "tento zákaz neplatí"

k 1. - kromě odstavce 1 tady máme také §12 (ok, netýká se jednopruhového kruháče) a tebou citovaný §57 je IMO nadřazený pragrafu 17 odstavci 5, dle principu, že specifická úprava (tj. podmnožina cyklista) má přednost před obecnou úpravou (množina řidič)

k 3. - nevidím příslušné definice, ale z úpravy provozu na kruhovém objezdu by se dalo dovodit, že tento vystupuje v roli hlavní pozemní komunikace
16.7.2013 13:58 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
§ 2 Vymezení základních pojmů

w) křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci,

x) hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP"; kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky,

§57 (4) v tomto případě neplatí, protože cyklista nejel po pravém okraji, nejel stejným směrem jako předjížděné vozidlo a nedbal zvýšené opatrnosti.
16.7.2013 22:24 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
§ 2 Vymezení základních pojmů

w) křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci,
to je přesně to, na co říkám "IOW, mně z toho plyne, že části mezi jednotlivými odbočkami nejsou křižovatkou"
x) hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP";
takto jsou vyznačeny právě ty spoje, viz výše
kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky,
což nám to opět vymezuje právě jen na tu oblast spojnic - "zakřivení pro křižovatku" je něco jiného nežli prostý oblouk, který kruhový objezd opisuje (něhledě na to, že nemusí být vyloženě kruhový, ale může být tvořen i rovinkami, viz můj odkaz na Slovaňák)
§57 (4) v tomto případě neplatí, protože cyklista nejel po pravém okraji, nejel stejným směrem jako předjížděné vozidlo a nedbal zvýšené opatrnosti.
asi bychom si měli nadefinovat, co je "tento případ", ale měl jsem zato, že se bavíme o situaci, kdy stejně s autem vykružuje oblouk kruháče, čili právě jede stejným směrem (dokud to auto nezačne odbočovat), jede vpravo, a snad jedině ta opatrnost je sporná (předjíždí-li navzdory tomu, že auto vyhodilo blinkr, to je pak samozřejmě jeho chyba)
17.7.2013 09:53 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Měl jsem za to, že se bavíme o situaci, kdy auto z kruháku odbočuje a cyklista jej předjíždí zprava, přičemž pokračuje po kruháku dál a kříží tak dráho odbočujícího vozu.

V ten okamžik je jednoznačně cyklista v křižovatce, nejede stejným směrem a zejména nejede po pravém okraji vozovky nebo krajnici.

Upozorňuji zejména na pasáž o pravém okraji vozovky.

17.7.2013 11:03 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
okraj vozovky je myšlená čára, nikoli hranice asfaltu - přeci se nám při každém napojení silnice v tom místě ten okraj neprodlužuje o několik kilometrů až tam, kde ta napojující se silnice končí ...

(bráno do důsledků jak chápu tvůj výklad, je-li někde kolona i přes křižovatku, tak cyklista ji smí vpravo předjíždět právě jen k hranici křižovatky, tam musí zastavit a hodinu čekat, aby křižovatku překonal zařazen do kolony, bez předjíždění, protože tam nemá ten okraj, a za křižovatkou zase může kolonu předjíždět dál ... to asi záměrem zákonodárce nebylo, že?)

takže se nám to redukuje na tu jízdu stejným směrem, a k tomu už jsem se vyjádřil, pokud auto nedá blinkr, má se za to, že jede dál po kruháči, takže cyklista předjíždět vesele může, a pokud ho (zavčas) dá, tak je to jednoznačně chyba cyklisty, když tam autu vjede, protože v tu chvíli není splněna podmínka stejného směru a tedy předjíždět nesmí
17.7.2013 22:09 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tam, kde se napojuje druhá silnice, žádný okraj není. Protože tam, kde by jinak byl okraj, je (překvapení) ta druhá silnice.

Ano, cyklista musí křižovatkou projet podle stejných pravidel, jako auta. V čem je problém?

Objíždět na kole auta na kruháku je zcela zjevně nebezpečné. Můžeš si překroutit výklad zákona tak, že se ti to bude zdát dovolené. To nic nezmění na tom, že řidič auta s něčím takovým nepočítá, blinkr dá pozdě, nevšimne si tě a prostě tě přejede.
18.7.2013 12:12 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tam, kde se napojuje druhá silnice, žádný okraj není. Protože tam, kde by jinak byl okraj, je (překvapení) ta druhá silnice.
potom by ale nebylo možno dodržet jiná ustanovení
Ano, cyklista musí křižovatkou projet podle stejných pravidel, jako auta. V čem je problém?
v tom, že se domnívám, že tento tvůj výklad není správný

nicméně pokud ani jeden z nás nemá v ruce příslušné rozhodnutí ÚS ...
Objíždět na kole auta na kruháku je zcela zjevně nebezpečné.
záleží na okolnostech
Můžeš si překroutit výklad zákona tak, že se ti to bude zdát dovolené.
viz výše
To nic nezmění na tom, že řidič auta s něčím takovým nepočítá, blinkr dá pozdě, nevšimne si tě a prostě tě přejede.
ano, to jsou možné okolnosti ...
18.7.2013 15:33 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Podle mého výkladu se cyklista zdrží o pár sekund a projede bezpečně. U tvé verze je nutné, aby se všichni řidiči drželi stejného výkladu (tvé doměnky) a nikdo neudělal ani drobnou chybu.

Okraj silnice uprostřed křižovatky beru jako argumentační humor.

Ale obzvláště vtipná mi přijde argumentace s blinkrem. §30 odst. 5 říká: "... při vyjíždění z kruhového objezdu řidič je povinen dát znamení o změně směru jízdy". Je tam jasné "při", nikoliv "před". Tedy, auto na kruháku může dát blinkr a okamžitě odbočit. Ze zkušenosti - odhadem tak polovina řidčů to přesně takhle dělá - blikne a hned zahne. Opravdu si myslíš, že (a teď si tě dovolím parafrázovat) záměrem zákonodárce bylo vsadit život cyklistů na to, že si řidiči aut vyloží zákon stejně jako arogantní cyklisti a budou na kruháči včas dávat blinkr?
18.7.2013 23:28 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Podle mého výkladu se cyklista zdrží o pár sekund a projede bezpečně. U tvé verze je nutné, aby se všichni řidiči drželi stejného výkladu (tvé doměnky) a nikdo neudělal ani drobnou chybu.
co prosím? já jsem někde řekl, že pro cyklistu není bezpečnější nepokoušet se v takové situaci předjíždět?
Ale obzvláště vtipná mi přijde argumentace s blinkrem. §30 odst. 5 říká: "... při vyjíždění z kruhového objezdu řidič je povinen dát znamení o změně směru jízdy". Je tam jasné "při", nikoliv "před". Tedy, auto na kruháku může dát blinkr a okamžitě odbočit.
tvůj způsob humoru v této diskusi nějak nedávám ... z téhož paragrafu:

(2) Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat včas před započetím jízdního úkonu s ohledem na okolnosti provozu na pozemních komunikacích, zejména na řidiče jedoucí za ním a na povahu jízdního úkonu.
Ze zkušenosti - odhadem tak polovina řidčů to přesně takhle dělá - blikne a hned zahne.
ze zkušenosti, polovina na blinkr sere úplně, z druhé poloviny polovina to dělá tak, jak píšeš, třetina (tedy šestina z celku) bliká nadbytečně (i při vjíždění na kruháč, moc brzy o odbočku dřív apod.), a teprv ten zbytek bliká tak jak by dle zákona měl
Opravdu si myslíš, že (a teď si tě dovolím parafrázovat) záměrem zákonodárce bylo vsadit život cyklistů na to, že si řidiči aut vyloží zákon stejně jako arogantní cyklisti a budou na kruháči včas dávat blinkr?
ano, opravdu si myslím, že jednotlivá ustanovení zákona předpokládají, že se tento bude dodržovat
19.7.2013 15:43 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tak dobře, dostals mě.

Nicméně, řidič auta i tak musí předpokládat, že ho cyklista bude chtít na kruháči předjíždět. Tedy, musí si zákon vyložit stejně, jako arogantní cyklista. Zdá se mi, že kdyby zákonodárce chtěl umožnit cyklistům předjíždění na kruháku, tak by to do zákona explicitně napsal. (Něco ve smyslu "při vyjíždění z kruhového objezdu řidič je povinen dát znamení o změně směru jízdy, zejména s ohledem na za ním jedoucí cyklisty, kteří mohou předjíždět po pravém okraji podle § 57 odst.4".)

Tedy k původní otázce:

Opravdu si myslíš, že záměrem zákonodárce bylo vsadit život cyklistů na to, že si řidiči aut vyloží zákon stejně jako arogantní cyklisti a budou jim na kruháči včas dávat blinkr?
20.7.2013 09:02 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Opravdu si myslíš, že záměrem zákonodárce bylo vsadit život cyklistů na to, že si řidiči aut vyloží zákon stejně jako arogantní cyklisti a budou jim na kruháči včas dávat blinkr?
nevím, jak s tím vsázením životů, ale jinak ano, domnívám se že záměrem bylo, aby to fungovalo výše uvedeným způsobem

k tomu prvnímu - pak bychom se mohli bavit o "sázení životů" na přednost na přechodu, anebo na fungující zabezpečovací zařízení železničních přejezdů apod.

k druhému - z dostupného vymezení pojmů a pravidel se mi to jeví tak, že kruhový objezd není nic jiného než soustava křižovatek propojených jednosměrkami, pro kterou platí pár pravidel navíc, přičemž mezi ta pravidla patří například způsob značení nebo o těch blinkrech, ale nikoli o předjíždění
17.7.2013 23:11 Sten
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
tento zákaz neplatí
1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
18.7.2013 09:31 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
podle odstavce 1
16.7.2013 12:52 skunkos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pozor! Pokud cyklista předjíždí auto na kruhovém objezdu (po vnější hraně), tak se dopouští přestupku, protože na kruháči o jednom pruhu se předjíždět nesmí.

Řidič auta následně nesmí cyklistu ohrozit, nicméně při následné dopravní nehodě je viníkem jasně cyklista.
16.7.2013 12:56 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
[Citation needed]

z §17 mi to neplyne ...
16.7.2013 13:02 skunkos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ale ale panáčku.

http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99edj%C3%AD%C5%BEd%C4%9Bn%C3%AD#Strana_p.C5.99edj.C3.AD.C5.BEd.C4.9Bn.C3.AD
16.7.2013 13:04 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Řidič (tedy i cyklista) nesmí přejíždět v křižovatce (tedy i na kruháku), krom výjimek. Přejíždět zprava smí jen po pravém okraji vozovky nebo po krajnici. Viz citace zákona v mém příspěvku výše.
16.7.2013 12:26 kily
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jak často se Vám to stává, že používáte množné číslo? Nebo myslíte peleton cyklistů? Co třeba trochu zpomalit a přijít tím o vteřinu času, pokud Vás podjížděl cyklista na delší vnější dráze, tak musí jet on hodně rychle, nebo Vy velmi pomalu. Nebo podle pravidel silničního provozu vyhodit včas blinkr a v klidu zatočit, jestli to není sebevrah tak přibrzdí on. Jen si nepleťte podjíždění s tím, když na kruháči cyklistu předjíždíte a tím se dostanete v době zatáčení na jeho úroveň. To bude asi častější případ a osobně se mi to už několikrát stalo(na klasické křižovatce), když mě motorista musel zakaždou cenu předjet pár metrů před křižovatkou, aby mě při ještě nedokončeném předjíždění prudkým zatočením vpravo zamknul mezi auto a obrubník.
=^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2013 12:31 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ty určitě drandíš v elasťákách a máš vymakaný půlky, co? :-D
16.7.2013 12:52 kily
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
jo, drandim v elasťákách, ale s tou vymakaností to tak slavný není. Kolo mám jako dopravní prostředek a když je třeba sednu i do auta.
16.7.2013 12:47 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co třeba trochu zpomalit a přijít tím o vteřinu času,
myslímže ten ztracený čas je ten menší problém - větší problém je ta možnost cyklistu sejmout se všemi negativními důsledky ... potíž je, že z místa řidiče není na dění po pravé straně auta příliš dobře vidět, je až moc snadné tam někoho přehlédnout

(to samozřejmě tak zcela neplatí v "častější" situaci kdy manévr následuje po předjetí cyklisty, protože v tom případě jej řidič měl vidět prvně před sebou, a pak už tedy počítat s tím, že "tam někde je cyklista i když ho teď nevidím", nicméně stále to vidím jako problematické, protože řidič, obzvlášť pokud sám seděl na kole naposled před čtyřiceti lety na základní škole, jen velmi špatně odhaduje, co znamená to "tam někde" a jak rychle se cyklista může nebo nemůže pohybovat)
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 12:49 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
myslímže ten ztracený čas je ten menší problém - větší problém je ta možnost cyklistu sejmout se všemi negativními důsledky ... potíž je, že z místa řidiče není na dění po pravé straně auta příliš dobře vidět, je až moc snadné tam někoho přehlédnout
Přesně tak. Čert vem nějaký čas, po kruháči stejně člověk nejede moc rychle. Ale když začnu zpomalovat, blikám a před samotným odbočením mě najednou dojedou cyklisti a mám je napravo od sebe?

Je to reálná situace z Českého Krumlova.
16.7.2013 13:01 kily
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pro tenhle případ (i pro kavola) platí prostředek mého předešlého komentáře. Když se někam cpu, navíc v rozporu s dopravními předpisy jako zmíněný cyklista, musím předvídat a počítat s následky. To platí nejen pro cyklisty. Pokud někdo jezdí jako kretén, tak je jhedno jestli má v ruce řidítka, nebo volant.
lobotron avatar 16.7.2013 13:08 lobotron | skóre: 5
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud někdo jezdí jako kretén, tak je jhedno jestli má v ruce řidítka, nebo volant.
s/v ruce/místo mozku/
We must steer between the "romantics" and the "ostriches".
16.7.2013 13:23 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
a co je platný, že třeba soud dá zapravdu, že se tam cyklista nacpal v rozporu s dopravními předpisy, vynahradí to řidiči protrpěný traumata?
16.7.2013 14:30 skunkos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Soudce pravděpodobně vyměří adekvátní prostředek, kterým viník poškozenému jeho trauma nahradí - písemná/ústní omluva atp.
16.7.2013 14:39 Neel | skóre: 10
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kruhovy objezd je asi jeden z pripadu, proc je dobre jezdit jako cyklista po prostredku silnice tak, aby byl viditelny pro auta, nemyslite? Navic cyklistu pak ani nenapadne objizdet pomale auto, protoze primo pred sobou vidi blinkr se zamerem odbocit.
bambas avatar 16.7.2013 16:06 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vyhlaska jasne pise, ze dopravni prostredky maji jezdit u praveho okraje vozovky. Proc by nejakej zpicenej zyklista mel mit zase kurva vyjimku? Uz jich maj dost (napr. jezdit v protismeru v jednosmerne ulici, kde je to upravene dodatkovou tabulkou - ptam se kurva proc?) Jede na kole, je ucatnik provozu, ma se podle toho chovat a hlavne si uvedomit, ze nemuze vyhrat souboj z tunou plechu!
bambas avatar 16.7.2013 16:07 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jendа avatar 16.7.2013 16:26 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Proc by nejakej zpicenej zyklista mel mit zase kurva vyjimku?
Proč by neměl, když se vejde?
(napr. jezdit v protismeru v jednosmerne ulici, kde je to upravene dodatkovou tabulkou - ptam se kurva proc?)
Protože kurva dopíče ta jednosměrka je tam kvůli debilům jako ty, co jezděj po městě s kombajnem a nevytočili by se, ale cyklista je čtyřikrát užší tak pro něj jednosměrka platit nemusí.
PepaSFI avatar 16.7.2013 21:30 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
hmm, to má logiku. Moje malý auto se na cyklostezku v pohodě vejde, nárazník je celkem vysoko, na spodku je krycí plech, takže při troše šikovnosti se přes těch pár cyklistů v pohodě dostanu.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Jendа avatar 17.7.2013 02:36 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Dost jsem o tom přemýšlel a ano, pokud se tam opravdu vejdeš (tj. nebude docházet k žádným prostorovým problémům - nejen, že budeš samozřejmě zabírat méně než polovinu šířky obousměrné komunikace, ale taky tě bude možné předjet obdobně snadno jako kolo, případně ty budeš moct kola předjíždět obdobně snadno) a neporušíš přitom smysl cyklostezky (nebudeš ostatní otravovat jedovatými zplodinami) ani její technické parametry (dovolená zatižitelnost podkladového materiálu, rozhledové poměry), pak bys asi fakt měl mít právo tam jet.

Je ti doufám jasné, že od teď už nesmíš nikdy použít argument, že se cyklostezky staví pouze pro kola.
bambas avatar 17.7.2013 08:04 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Na cyklostezky nesmi dvou, tri a jednostopa motorova vozidla. dej si facku.
Jendа avatar 17.7.2013 12:56 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Když někde napíšu „měl bys mít právo“, tak to je morální soud. Neříká vůbec nic o tom, jestli to tak v právním systému nějakého státu je nebo není implementováno. Kdybych se vyjadřoval k právní stránce věci, napsal bych „máš právo“. dej si facku.
17.7.2013 22:42 Redi
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
K, takže ty řikáš, že moje elektrokolo nesmí na cyklostezku? Páč motor tam mam...
Jendа avatar 17.7.2013 22:45 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pozor, on používá současné zákonné definice a kolo s pomocný elektrickým motorkem do 250 W (IANAL, AFAIK) nebo spalovacím do 50 ccm/1 kW je bezmotorové.
17.7.2013 22:50 Redi
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ah tak. To bych možná i splnil :)
17.7.2013 11:00 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ono každé auto potřebuje obrovské množství prostoru pro celkem základní a nezbytně potřebné manévry. I kdyby auto bylo víceméně tak velké jako kolo, pořád bude potřebovat mnohem více místa. (Nebo to už nebude auto.)
Jendа avatar 17.7.2013 12:57 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Proto je v té podmínce to prostorové omezení [constrain, jak byste to řekli česky].
17.7.2013 13:56 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ano, můžeš tam jet autem, ale nesmí to být auto. Jako... :)
bambas avatar 17.7.2013 08:02 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jasne, zyklista se tam vejde, ale jede prostredkem. A i kdyby jel vpravo, tak pokud odbocuju do jednosmerky do leva, dojde velice snadno ke kolizi, kdyz ten pojebanec jede v protismeru. Ano, tohle mohl vymyslet jen blbec.
bambas avatar 17.7.2013 08:11 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Navic ty zyklisti si mysli (s vlastni zkusenosti, udelal jsem si takovej pruzkum), ze pokud uz je nekde ona dodatkova tabulka, ze muzou jet v protismeru, tak jezdi v protismeru vsude, i kde dodatkova tabulka neni. Denn to i vidim zde v Kavkazsky v Praze.
pavlix avatar 17.7.2013 08:49 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Denn to i vidim zde v Kavkazsky v Praze.
Bavíme se o té uličce, která je prakticky bez provozu a jejíž hlavní užití je stání autobusů a pokud tam má smysl vjíždět tak jen proto, že potřebuješ něco přímo tam? Já osobně tam na kole nejezdím (jezdím vrchem po 28. pluku), ale autem jsem tam za život jel jednou jedinkrát a to kvůli uzavírce Ruské, o které kdybych věděl, tak to stejně jedu jinudy.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
17.7.2013 10:48 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
No, hlavní užití ulice by mělo být stání domů u ní.
bambas avatar 17.7.2013 14:12 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
No prakticky bez provozu bych nerekl. Ale je to uplne jedno po obou stranach silnice parkuji vozidla a kokot na kole v protismeru se da celkem snadno prehlednout. Je to ta ulicka u 4D centra. A ano, jezdi zde autobusy. Z Kavkazske na Vrsovickou vedou take jednosmerky - tudy vyjizdi autobusy, automobily z prace. V tehle prilehlych jednosmerkach si to stradujou kola v protismeru taky. Pokud jedu Kavkazskou a odbocuji do leva do Altajske, ve ktere se parkuje po leve strane a v protismeru vyjede cyklista, je to napresdrzku.
Jendа avatar 17.7.2013 13:00 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jasne, zyklista se tam vejde, ale jede prostredkem.
Tak počkej, vadí ti, že má možnost jet v protisměru, nebo že jede prostředkem?
A i kdyby jel vpravo, tak pokud odbocuju do jednosmerky do leva, dojde velice snadno ke kolizi, kdyz ten pojebanec jede v protismeru.
Sladké tajemství: jednosměrkou v protisměru smí jezdit i jiná vozidla než kola, a to dokonce paušálně. Navíc to na té značce jednosměrky je vyznačeno a většinou je tam i pruh na silnici. (chápu správně, že si stěžuješ na to, že nemůžeš „říznout“ zatáčku do jednosměrky?)
bambas avatar 17.7.2013 14:13 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ne, pokud parkuji vozidla vlevo po smeru jizdy jednosmerkou a kdyz do ni zatacis, kokot na kole v protismeru neni moc dobre videt...
bambas avatar 17.7.2013 14:14 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A do zakazu vsech vozidel (znacka B02) nesmi jet nic.
Grunt avatar 18.7.2013 12:58 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já když to čtu bych to dělal už jen z toho důvodu abych sral podobné neuráky za volantem jak si ty… Ještě bych si na to kolo připevnil klaxon s natlakovanou flaškou (extra zátěž, ale za tu prdel rozhodně stojí)
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
bambas avatar 18.7.2013 13:58 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V tom pripade bys asi tvrde narazil. Plus volani hlidky Policie CR.
Grunt avatar 18.7.2013 14:38 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Počkej, na hlučnost klaksonu je nějaký zákon?
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
PepaSFI avatar 18.7.2013 15:15 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
je na to zákon, taky je dáno na co se smí klaxon použít a na přepravu tlakových nádob se vztahuje zvláštní předpis.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
bambas avatar 18.7.2013 17:47 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ano, na hlucnost je zakonny predpis. Navic, pokud bys jel jednosmerkou v protismeru, dopoustis se prestupku a proto, pokud by ses navic choval jako idiot, bych na tebe zavolal Policii CR. Popripade by sis dal nechteny souboj plachy versus bycikl.
Grunt avatar 19.7.2013 14:00 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ale houby. Pokud je to ovšem protizákonné, to mi potom ale nic nebrání vymyslet ještě větší bejkárnu. Třeba napustit balónek trochou benzínu a rozplesknout ti to na kapotu ať ti to taky trošku seškvaří lak. Nebo nastřelovačku na pneumatiky. To by byla ještě větší prdel. Za ten pohled na nasraného vola za volantem určitě.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
PepaSFI avatar 19.7.2013 15:10 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
přelakování poměrně malé části auta jako je kapota může stát i víc než 10 tisíc takže to už je trestný čin. taky existuje paragraf na žhářství a obecné ohrožení. Mám pocit že pěkná sazba je i za hrozbu takovým činem. A vzhledem k tomu že se tady takhle veřejně prezentýruješ, mohlo by se stát že až se někde bude prošetřovat nějaké ohořelé auto nebo propichování gum, tak budeš mít co vysvětlovat. Přeju hodně úspěchů. Za těch pár měsíců ti ta prdel určitě stojí.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Grunt avatar 19.7.2013 15:23 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
přelakování poměrně malé části auta jako je kapota může stát i víc než 10 tisíc takže to už je trestný čin
To znamená že musím vymyslet nějakou bejkárnu se kterou se vlezu ještě do přestupku. Ona třeba trocha Primalexu co mi tu zbyla z natírání stěny v balónku by také nebyla až tak úplně nepoužitelná. Sakra, to je škoda. Zrovna jsem to mixoval s vyjetým M6A z převodovky, co čoudí jak zaseknutý Temelín…možná příště.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
PepaSFI avatar 19.7.2013 21:22 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
obávám se že na to by šel taky paragraf o obecném ohrožení, škodu by to udělalo taky, navíc ještě ekologická havárie. Nevím jakou máš na mysli převodovku ale olej M6A je olej motorový, nejnižší dostupná kategorie vhodná tak leda do starého traktoru. Pro použití v převodech není úplně nejvhodnější.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Luk avatar 19.7.2013 21:27 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tady píší, že ho lze použít do i nenáročných převodovek ;-)
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
PepaSFI avatar 19.7.2013 21:50 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
píše že se z toho čoudí, to nevypadá na nenáročný použití :-) taky řetěz motorový pily s tím jde dobře a neekologicky mazat.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Grunt avatar 19.7.2013 21:52 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
obávám se že na to by šel taky paragraf o obecném ohrožení, škodu by to udělalo taky, navíc ještě ekologická havárie
Ale dej pokoj prosimtě. Podle tebe by byla ekologická havárie i kdybych na silnici pustil vůni včerejších fazolí.
Nevím jakou máš na mysli převodovku ale olej M6A je olej motorový, nejnižší dostupná kategorie vhodná tak leda do starého traktoru.
SAE30, M6A – doporučený do vany na převodovku u Babetty dle dílenské příručky. Ale máš recht. Asi bych tam měl nalít něco lepšího. No tak či tak, čoudí ze všech nejvíc.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
PepaSFI avatar 19.7.2013 22:17 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
to by ses divil co všechno je ekologická havárie. A ten olej do babety, to je problém. Když to kouří tak je asi někde problém, to by měl i šmejd M6A zvládat. Obecně je u těchhle strojů s tím mazáním problém. Ono to moc nemaže, klesá životnost. A když se tam dá něco lepšího tak to zas nefunguje. jsou tam věci co pracují na principu tření, volnoběžka, nebo třeba u starých pionýrů spojka v oleji. no a když to maže moc dobře tak to nejede.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Grunt avatar 19.7.2013 22:31 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co blbneš? Do nádrže s benzínem bych v životě M6A nenalil. To bych zadřel během pár prvních kilometrů. I tam je minimum M2T (a to je šmejd nehorší). Já do toho liju Vavoline a Castrol kategorie JASO FB, JASO FC (nekouří skoro vůbec) a teď si brousím zuby na JASO FD (nebaví mě furt čistit z výfuků a hlavy usazený karbon). Do převodovky se dá údajně nalít i nějaký rostlinný olej na smažení nebo co (resp. to nějaký blázen zkoušel). Vyjetý M6A čoudí když se smíchá ve správné kombinaci s benzínem a zapálí. To aby seškvařený lak ještě i pořádně zasralo (já jsem ale svině proradná, co?).
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
PepaSFI avatar 19.7.2013 22:49 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
no plácáš tady dohromady jedno přes druhý, v tom aby si člověk nakreslil mapu. já myslel že ti čoudí převodovka. To jsou myšlenkový pochody že by jeden žasnul. 2 promile nebo víc? A s dvoutaktama trošku zkušeností mám. Ten M6A klidně nalej do benzinu, ničemu s tím neuškodíš. Běhaly na to i motorový pily co točí 12 tisíc otáček když lepší olej nebyl k mání a M2T mazal tak do 4 tisíc otáček. navíc se nespaluje takže nedělá karbony ale zas trošku mastí vejfuk. taky dlouhý odstávky nejsou nejlepší, trochu se odděluje od benzinu, zkrátka před upotřebením protřepat. Ale to starý M2T dělal taky.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
20.7.2013 09:04 Valášku gront
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
2 promile nebo víc?
1,91 mg/l & metanolová otrava
Grunt avatar 20.7.2013 11:34 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jé, hele. Osobní troll. Kdo chce taky? Dám dva za cenu jednoho a ještě sadu náhradních pneumatik k tomu.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
20.7.2013 11:55 Valášku gront
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Osobní troll. Kdo chce taky?
hledáš práci?

pavlix avatar 20.7.2013 12:19 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Mě se tu taky jeden objevil, tak si dávej pozor, jestli ti nechodí na melouchy.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
pavlix avatar 19.7.2013 15:31 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vzhledem k tomu, co píšeš do diskuzí, tak byste na to byli nejméně dva.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
PepaSFI avatar 19.7.2013 21:12 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
já nikdy nikde v žádné diskusi neplánoval žhářský útok, takže prosím nespojovat. Akorát jsem tady někde zmínil možnost že stejně jako se cyklisti vrhají do protisměru, mohl bych to zkusit s autem na cyklostezku. A trošku jsem naznačil že pro mě to bude bezpečnější než pro ně.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
pavlix avatar 19.7.2013 23:11 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ono moc nezáleží, jaký útok.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
23.7.2013 14:49 koloběžkář
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Promiňte, pavlixi, ale Vaše časté nesrozumitelné vyjadřování vede k podezření, že ve skutečnosti nemáte, co by jste odpověděl, a aby jste nevypadal jako ten, co nemá co říct, předstíráte, že Vaše nesmyslná odpověď by mohla mít nějaký hlubší smysl. Ale ona nemá, že?
pavlix avatar 23.7.2013 15:12 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Netřeba hledat hlubší smysl v tak jednoduchém vyjádření.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
18.7.2013 22:00 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nepochybně. A také je (silniční) zákon na to, k čemu se smí použít. Konkrétně v obci pouze k odvrácení bezprostředně hrozícího nebezpečí.
19.7.2013 16:15 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nepochybně. A také je (silniční) zákon na to, k čemu se smí použít. Konkrétně v obci pouze k odvrácení bezprostředně hrozícího nebezpečí.
Značná část řidičů si naopak myslí, že je klakson jistý druh teleportu, čiže dostatečně dlouým troubením auto před nimi zmizí.
When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
Luk avatar 19.7.2013 17:10 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
dostatečně dlouým troubením auto před nimi zmizí
Nebo že troubení zapůsobí blahodárně na techniku toho auta (nebo na jeho řidiče-začátečníka) a ono snáze nastartuje ;-)
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
16.7.2013 14:04 Peter z vesnice bez vodovodu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Tak to je jasna ich hruba chyba a blbost. Minimalne by som ich vytrubil. Otazka je preco chodis pomaly jak dosraty ze ta cyklisti predbiehaju (este k tomu z vonkajsej strany) ?
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 15:39 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vy jezdíte po kruháči před odbočením kolik? 50? 70? :-)
bambas avatar 16.7.2013 16:07 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zalezi na polomeru onoho zapadonemeckeho kruhace.
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 16:25 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Hehe :-)
PepaSFI avatar 17.7.2013 21:13 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
když to situace dovolí pak většinou není problém projet kruhák i poměrně vysokou rychlostí. Jenže někdy naopak, to prostě rychle nejde. Hustý provoz, chodci na přechodu, někdy je potřeba i zastavit před výjezdem zatímco cyklista se tam klidně nacpe. Jinak já, teda když není provoz, v zimě kruhák jezdím driftem a v létě, když jedu "rovně" tak si průjezd zrychluju přes ten dlážděný vyvýšený pás u středu, určený pro zadní kola návěsů.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
17.7.2013 22:39 Redi
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
...v zimě kruhák jezdím driftem...
No dopíči, tak to doufam, že tě nikdy nepotkam ani v autě, ani na kole, ani pěšky jinak semnou bude amen...
PepaSFI avatar 18.7.2013 15:12 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
taky skříplej mozek cyklosedlem? jasně jsem napsal že když není provoz! Ono celkem není špatný umět ovládat vozidlo i za nestandardních situací.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
20.7.2013 19:46 Pff
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kdo ví co je u takovýho idiota (podle příspěvků tady) "když není provoz". Jinak se dopravuju čimkoliv (Auto, MHD, kolo, pěšky atd.), takže mě netrolluju.
PepaSFI avatar 20.7.2013 20:21 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
pokud je idiotem ten kdo se snaží cyklisty a vlastně i ostatní účastníky provozu přimět k zodpovědnějšímu chování a odradit je od svérázných a nebezpečných výkladů pravidel, pak takovým idiotem budu rád. A mimochodem, nikde v silničním zákoně není napsáno jakou stopu mají sledovat kola vozidla na kruhovém objezdu, takže pokud nikoho neohrozím a neomezím, tak tam můžu jet třeba po dvou kolech.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
22.7.2013 11:44 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Co s cyklisty, co vás začnou podjíždět na kruhovém objezdu když chcete vyjet ven? Jak si vlastně počínat tam?

Počkat.

Jinak pokud je to na "normálním" kruháču, tak cyklista je vůl, pokud nejede středem pruhu.
16.7.2013 11:41 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Největší problém na silnici je ...
Největší problém na silnici jsou lidi, co se chovají jako arogantní hovada. O použitém dopravním prostředku to vůbec není.
16.7.2013 14:32 skunkos
Rozbalit Rozbalit vše Re: Největší problém na silnici je ...
+1

Přesně tak.
=^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2013 11:47 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jako největší mrdky v provozu bych označil chodce, ty zkurvený šmejdi si běhaj po silnici jak se jim zlíbí, kdybych si já jezdil na červenou a po chodníkách jak se mi hodí, tak by se mohli všichni posrat, ty zmrdy ale nikdo neřeší... Další kapitolou totálně vyjebaný verbeže jsou cyklisti, když je vidim před kapotou, většinou se sebou musim svádět vnitří boj abych je nerozjel jak sračku, případně neusmrtil jiným zvláště krutým a bolestivým způsobem (třeba umlátit heverem), osobně si tenhle "plevel dopravy" zařazuju mezi chodce, takže by měli táhnout na chodník. Silnice bych vyhradil pouze pro motorová vozidla s výjimkou pro koňské/kravské povozy na silnicích 2. a 3. třídy.
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 12:50 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Je pravda, že mě trochu fascinují chodci, co přechází Evropskou třídu na červenou a ani nechvátají. Řidiči musejí zpomalit a dát jim přednost.
bambas avatar 16.7.2013 13:31 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nemusi :D Staci, aby to vypadalo, ze ridic nebrzdi a pri tom troubit. Pak chodci krasne uskakujou z cesty. :) Popripade staci zapnout sterace...
16.7.2013 11:48 Peter z vesnice bez vodovodu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
prednost chodcov na prechode je blbost, na zabrzdenie a nasledny rozjazd auto spotrebuje strasne moc paliva. Kto toto vymyslel mi hlava nebere. Chodec predsa moze chvilu pockat a nic ho to nestoji (okrem casu). Vlak ma tiez na prejazdoch prednost pretoze zastavovat a znova rozbiehat ho by bolo ekonomicky nevyhodne.
16.7.2013 12:36 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V dopravní špičce by ta babka na přechodě stála čtyři hodiny.
Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2013 12:51 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zato na místech jako Vítězné náměstí u tramvajové zastávky by čtyři hodiny stály auta, protože tam pořád někdo chodí.
16.7.2013 14:29 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Stejný problém mají auta přijíždějící z vedlejší ulice, nebo auta odbočující doleva.

Na takovém místě by měla být doprava řízená semaforem.
16.7.2013 14:06 Peter z vesnice bez vodovodu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
teoreticky ano....prakticky ta vzdy niekto pusti. Slusnych ludi nieje malo.
16.7.2013 14:17 Péter Kalapos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nieje
bodnár? 8-)
16.7.2013 15:09 Atom321 | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Prakticky se za tím slušným občas objeví nějaký magor, který toho slušného objede a sejme tě.
16.7.2013 20:47 M-train | blog: finance
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
prakticky ta vzdy niekto pusti

No zrovna u našeho zmíněného Kulaťáku nedávno nějaký řidič takhle pouštěl a v druhém pruhu magor toho chodce rozmašíroval...........
Nobody can give you as much as I can promise you
17.7.2013 08:41 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
No, pokud na to palivo nemáš, tak zůstaň doma a nejezdi do města. To taky nic nestojí.
16.7.2013 14:00 Péter Kalapos
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
16.7.2013 17:02 tydýt
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
už zase dalšé flejm? to si snad děláte prdel! vám nestačil že kvůli tomu zemřel seth vidal a jiný tu hledal řešení pro převážení dětí na kole či za vozíkem na kole, což?
16.7.2013 22:30 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
co to meleš, chudák Seth kvůli nám rozhodně neumřel ...
gtz avatar 16.7.2013 18:37 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Roční nálepka by měla pro kola být, také bych jim zavedl TK. V případě, že cyklista nadýchá za řidítky alkohol tak bych mu odebral řidičák (pokud by ho měl). Prostě jezdí po silnicích, tak ať pro ně platí stejné pravidla jako pro nás.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
16.7.2013 20:54 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A s takovou neznalostí zákona sedáte za volant?
V případě, že cyklista nadýchá za řidítky alkohol tak bych mu odebral řidičák (pokud by ho měl).
Tohle totiž platí (pokud je účastník silničního provozu, ale o poli tady asi nemluvíte).
gtz avatar 16.7.2013 21:11 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Sedám za volant již od roku 1982 a nějak s tím nemám problém. Problém mám jen s neukázněnými pumpičkáři. Pokud jim někdo konečně nevysvětlí, že na silnici I. třídy se neleze tak to asi brzo špatně dopadne (na cestě ze Znojma jsem potkal jednu rodinku jedoucí si jen tak vedle sebe a pár kilometrů před Pohořelicemi nějaké 3 taky-závodníky).
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
16.7.2013 21:40 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud jim někdo konečně nevysvětlí, že na silnici I. třídy se neleze...
Vidíte a to zase pro změnu v tom zákoně není. Možná by po těch letech bylo na místě opáčko (a pro jistotu připomínám: samozřejmě ne z vyhlášky 100).
gtz avatar 16.7.2013 21:57 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jasně, já věděl, že se zase někdo chytí .... Ano vím, že na silnice se smí bez problémů, ale musí se jasně dodržovat pravidla.

Nešlo mi o nějaké taky-závodníky (ti jeli v pohodě za sebou a celkem i rychle), šlo mi o tu rodinku výletníků (nepřehledná pasáž a v jedné prudké PZ se najednou zjevila tato rodinka na kolech jedoucí VEDLE SEBE). Naproti mně bylo naštěstí prázdno tak jsem se jim celkem v klidu mohl vyhnout. Nebudu ani domýšlet co by se stalo kdyby v tu dobu se tam objevil kamion. Asi hodně špatně.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
17.7.2013 02:04 0% černoch
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nepřehledná pasáž a v jedné prudké PZ se najednou zjevila tato rodinka na kolech jedoucí VEDLE SEBE
A kdyby to nebylo tak, že jeli vedle sebe, ale že se prostě v tu chvíli pomalu předjížděli, tak by to na nebezpečnosti situace něco změnilo? Nebo kdyby tam šli chodci v dvojstupu?

Jestli ono to nebude spíš tak, že nebezpečnost situace jste vyrobil svým stylem jízdy především Vy.

(Samozřejmě tím neobhajuji, že má rodinka jezdit vedle sebe)
17.7.2013 08:05 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
A kdyby to nebylo tak, že jeli vedle sebe, ale že se prostě v tu chvíli pomalu předjížděli, tak by to na nebezpečnosti situace něco změnilo?

Samozřejmě že ne, protože předjíždějící cyklista je zodpovědný za to, že svým manévrem nikoho neomezí nebo neohrozí. A předjíždění těsně za ostrou pravou zatáčkou tomuto požadavku rozhodně neodpovídá.

pavlix avatar 17.7.2013 08:59 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jakože je cyklista zodpovědný za to, že řidič za ním není schopný zvládnout situaci bez předjetí? Morálně snad ano, ale podle zákona podle mě nikoliv.

Mimochodem, kdybych včera jel jako gtz, tedy v pravotočivé zatáčce tak rychle, že nejsem schopný reagovat na to, co se děje za ní, tak pochroumal minimálně tři auta a to tam žádný cyklista nebyl a musel bych hodně doufat, aby se to obešlo bez vážného zranění.

Situace velmi jednoduchá, dva pruhy pro auta v jednom směru (jeden pruh v opačném), kde se oficiálně jezdí 90 (a podstatná část účastníků jezdí až 120), pravotočivá zatáčka, na jejím konci zastavená doprava v obou pruzích kvůli nehodě. Jel jsem zatáčku rozumnou rychlostí, takže jsem měl ještě čas sledovat, jestli to ubrzdí i ten za mnou.

Jestliže někoho překvapí dvě kola vedle sebe u kraje za zatáčkou, jak by ho pak překvapily dvě stojící auta jako v mém případě?
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
17.7.2013 09:18 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

K vině nebo nevině toho řidiče jsem se nevyjadřoval - a samozřejmě by její posouzení záviselo na konkrétní situaci. Zákon má pro tento případ univerzální klacek v podobě (IMHO dost alibistického) ustanovení, že řidič smí jet jen tak rychle, aby zvládl bezpečně zastavit na vzdálenost, na jakou má výhled. Jinak řečeno, i kdyby za tou zatáčkou někdo postavil zeď nebo vyhloubil příkop, jsem povinen se s tím vypořádat. Dokonce už jsem se setkal s tvrzením nějakého vysokého činovníka dopravní policie, který tvrdil, že z toho vyplývá, že v noci se po dálnici nesmí jet víc než nějakých 60-70 km/h (pokud řidič zrovna nemá zapnutá dálková světla); naštěstí ale zatím nikoho nenapadlo za to opravdu zkusit dávat pokuty.

Na druhou stranu si myslím, že řidič, který by za tou zatáčkou zaparkoval, nebo cyklista, který by tam předjížděl, by své počínání těžko obhájili. Něco jiného je ale samozřejmě situace, kdy dotyčnému nic jiného nezbývá (viz rozdíl mezi "zastavit" a "zastavit vozidlo").

pavlix avatar 17.7.2013 09:30 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ale jak vidíš, ekvivalent té zdi (když odmyslíš důsledky případné srážky) tam klidně může být, protože v tu chvíli jsem já z pravého pruhu neměl bezpečnou cestu k úniku ani kdybych reagoval okamžitě a se 100% přehledem o situaci, což je samo o sobě absurdní předpoklad.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
lobotron avatar 17.7.2013 11:04 lobotron | skóre: 5
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zákon má pro tento případ univerzální klacek v podobě (IMHO dost alibistického) ustanovení, že řidič smí jet jen tak rychle, aby zvládl bezpečně zastavit na vzdálenost, na jakou má výhled.
Máme snad na silnicích autoblok nebo tam platí IFR?
We must steer between the "romantics" and the "ostriches".
17.7.2013 11:28 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Na silnicích si nehrajeme na to, že by při běžném provozu nikdo neměl umřít :D
17.7.2013 13:48 0% černoch
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Zákon má pro tento případ univerzální klacek v podobě (IMHO dost alibistického) ustanovení, že řidič smí jet jen tak rychle, aby zvládl bezpečně zastavit na vzdálenost, na jakou má výhled.

Proč alibistického? Mně to přijde zcela přirozený požadavek. Dokud to není jako u vlaků, kde má každé vozidlo úsek zaručeně jen pro sebe a na koleje nikdo nepovolaný ze zákona nesmí, a nebo dokud nemáme nějaká technická řešení, která by „viděla“ dál než řidič, tak bez dodržení tohoto požadavku nelze jet bezpečně.
17.7.2013 14:11 Já
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Protože na jedné straně je to samozřejmě naprosto nezbytný požadavek pro zaručení skutečné bezpečnosti silničního provozu, na druhé straně je to dost neslučitelné se zachováním charakteru silničího provozu jak ho známe dnes (a dlouhá léta dozadu). Přiznat první je průser, druhé ještě větší.
17.7.2013 15:15 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Alibistického například proto, že je to nástroj umožňující policistům neřešit otázku skutečného viníka nehody, pokud se jim vysloveně nechce (nebo nemají motivaci), a automaticky to bez jakéhokoli přemýšlení a zjišťování hodit na "toho vzadu".
17.7.2013 23:23 Sten
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ten výklad toho ustanovení je teda dost přehnaný. Samozřejmě se tím, co musí řidič vidět, myslí jen překážky označené podle předpisů. Na dálnici tedy můžete i v noci jet 130.
18.7.2013 01:05 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
OMFG, neřešte právní stránku věci. Když někam vletím třeba 80-90km/h aniž bych byl schopný zastavit podle rozhledu a něco tam bude, tak můžou nastat dvě situace: bude to "lehký cíl" - cyklista, chodec, kupka sena tak cíl skončí na hadry a já v horším případě v kriminále. Pokud to bude "těžký cíl" - porouchaný náklaďák, spadlý strom, sesunutá skála skončím namaděru. A i kdybych byl v právu, ve chvíli kdy budou z plechů vystříhávat mou mrtvolu mi to bude úplně jedno. Co takhl neřešit právní kraviny a začít jezdit tak abych sebe nebo ostatní pokud možno nezrakvil?
Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
18.7.2013 06:21 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Hm…a teď jedna záludná otázka: čím se principiálně liší chování řidiče, který "vletí" někam, kam nevidí, od počínání cyklisty, který předjíždí těsně za zatáčkou, do které není vidět? Podle mne jen v tom, že pravděpodobnost, že v případě problému to on(a) nepřežije, je větší. Jinak je to IMHO projev úplně stejného (ne)myšlení.
18.7.2013 07:45 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Souhlas. Stejně jako je nebezpečná kravina předpokládat že do té zatáčky nikdo nevletí (a tedy můžu předjíždět) je stejně nebezpečná kravina vletět do zatáčky s tím že nikdo nebude předjíždět v zatáčce.

Ale kdyby takhle jezdil každý, tak nehod drasticky ubyde.
Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
gtz avatar 18.7.2013 11:49 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jenže ono to celé bylo psané jinak. Psal jsem, že jsem se blížil k pravotočivé vracečce a slyšel jsem nějaké houkání, malinko jsem ubral a v zatáčce jela rodinka na kolech.

První jel osamoceně otec rodiny (prostě chlap) a za ním vedle sebe 2 děti a nějaká žena. Jeli takovým rozvláčným stylem, že zabírali málem 1/2 šíře vozovky (ani se nedivím ten kopec je celkem hodně táhlý a s těmi bágly na zádech ...). Já jsem je klidu objel s tím, že jsem musel přejet hodně přes dělící čáru.

Jak se někdo ptal ohledně nehod, tak v těch místech nehody prozatím nebyly a celý úsek se dá jet v pohodě plnou rychlostí. Jen jsem psal, že jsem se nechtěl zamýšlet nad tím co by se stalo kdyby tam jelo v protisměru něco velkého.

Dle mne to byl hazard s životem, protože ta silnice je spojnicí Wien-Znojmo-Brno a v tu sobotu tam byl hodně velký provoz.

Mj. již asi 1/2 km je plná čára a tam se prostě předjíždět nedá i protože je tam celkem hodně blbě vidět.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
18.7.2013 13:06 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Dle mne to byl hazard s životem, protože ta silnice je spojnicí Wien-Znojmo-Brno a v tu sobotu tam byl hodně velký provoz.
Co? To, že to že cyklisti jeli roztažení přes půl pruhu v nepřehledné zatáčce, na tom se určitě shodneme. Ale jsem toho názoru, že i z tvojí strany to bylo naprosto zbytečné hazardování.
Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
gtz avatar 18.7.2013 11:56 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Každý by měl přemýšlet, že se něco může stát, ale principálně já jsem nikam nevletěl, jen jsem jel standardní rychlostí a ti cyklisti nepředjížděli jen "JELI vedle sebe". S tím se prostě počítat nedá.

Jak jsem psal ta zatáčka je dělaná celkem slušně, že auto tam může jet plynule a bez zbytečného brzdění (tu silnici znám od roku 1975 a neviděl jsem tam nehodu). Za posledních páe let si nepamatuji, že bych v té točce viděl bliknout brzdová/koncová světla. Většinou stačí jen dát nohu z plynu a nahoře zase přidat (rychlost stejně nespadne pod 80).
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
18.7.2013 13:22 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Hele, "co neubrzdíš, neukecáš" se neříká jen tak pro prdel. Prostě jsi vletěl do zatáčky rychlostí, která asi nebyla zrovna bezpečná - jinak bys nemusel tvrdit že "kdyby jel v protisměru kamion, tak...". To bys odsral buď ty, nebo ty a ty cyklisti dohromady - ani jedna varianta není moc příjemná. Mě by asi taková zkušenost donutila přemýšlet jestli bych neměl jezdit třeba trochu opatrněji nebo něco takovýho, co já vím.

Podle toho cos psal dřív řídíš o dost déle než já, ale nikdy by mě nenapadlo udělat takovou prasárnu :) I když tak nějak doufám že jen trolluješ.
Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
gtz avatar 18.7.2013 13:48 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já jsem je viděl až na výjezdu ze zatáčky a protože to tam znám a vím, že nějaké kolo nebo motorka tam jezdí tak se držím pokud možno u středu vozovky (zatáčka je stejně klopená takže mne dostane stejně ke krajnici), ale něco se opravdu nedá čekat.

Nemyslím si, že bych jezdil neopatrně, za mou éru jsem neměla ani jednu zpsůobenou/nezpůsobenou nehodu a to mám naježděné opravdu hodně. Opatrněji co tím přesně myslíš? Já před tou zatáčkou skoro vždy dám nohu z plynu a nahoře zase přidám. To tam mám brzdit nebo tam mám jet 60 když se tam v klidu dá jet skoro 100?
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 18.7.2013 14:58 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To tam mám brzdit nebo tam mám jet 60 když se tam v klidu dá jet skoro 100?
Podle toho, co jsi napsal, se tam touto rychlostí „v pohodě“ jet nedá, protože tam není vidět.
gtz avatar 18.7.2013 15:07 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
jet nedá
opakuji, jezdím tam již od roku 1975 a neviděl jsem, že by se tam něco stalo. Plná čára je tam také přítomna, ale opravdu se celá zatáčka dá projet v klidu a v pohodě rychlostí kolem 80 km/h.

Nebo jaký zpsůob bys mi doporučil? (já tam běžně jezdím na 5-tku kolem 80 Km/hod. s tím, že před zatáčkou dám nohu z plynu a nahoře přidám plyn). Brzdit a řadit tam je zbytečné týrání motoru (není na to ani důvod to dělat) a zbytečná ztráta mých peněz za benzín.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 18.7.2013 15:37 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
opravdu se celá zatáčka dá projet v klidu a v pohodě rychlostí kolem 80 km/h
Ne, opravdu nedá. Sám jsi napsal, že když za zatáčkou jsou blbě se předjíždějící cyklisté (ale předpokládám, že by totéž platilo na chodce s vozíkem, traktor, spadlého motorkáře…), tak se při této rychlosti musí vletět do protisměru.
18.7.2013 15:54 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Klasika ... borec, co najel 1000km a letos neřídil poučuje někoho, kdo řídí roky a jel tou cestou milionkrát.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Jendа avatar 18.7.2013 16:45 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
kdo řídí roky a jel tou cestou milionkrát
a málem tam naboural.
18.7.2013 17:25 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Podle Tvé logiky málem nabourá každej, kdo vyjede autem...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Jendа avatar 18.7.2013 20:54 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Opravdu je každý výjezd autem doprovázen zážitkem typu „musel jsem to strhnout do protisměru a kdyby tam zrovna jel kamion, tak bych byl já nebo někdo jiný na sračky“? Trochu jsem autem jezdil a nevšiml jsem si…
19.7.2013 09:31 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Nejspíš proto, že si žádný pitomce na kolech na blbým místě nepotkal.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
gtz avatar 19.7.2013 11:43 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Trochu jsem autem jezdil
to chce jezdit víc a ne jen po Praze :-) najetých 1000 km je málo abys mohl kritizovat jak kdo jezdí.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
gtz avatar 18.7.2013 18:43 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Málem jsem naboural protože TLUPA pumpičkářů neumí jezdit dle pravidel.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 18.7.2013 20:56 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Můžeš mi konečně odpovědět, jestli by ses do stejné situace nedostal, kdyby tam naprosto legální (a podobně široký, jako dva cyklisti vedle sebe) chodec s vozíkem, koňský povoz/potah, útvar chodců nebo zastavená doprava, jak píše pavlix?
gtz avatar 18.7.2013 21:17 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jeli tam 3 cyklisti a zabírali 1/2 celkem širokého pruhu silnice I. třídy, to už jsem psal zde vícekrát..

Koňský povoz (nesmí na silnici I. třídy), útvar chodců by nezabral 1/2 šíře silnice. Zastavená doprava -> kdyby se tam něco dělo tak policie by s předstihem umístila značku nebo nějakého svého příslušníka.

Co dál? Sedni si za volant a jeď se někam projet ..
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 19.7.2013 15:45 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
kdyby se tam něco dělo tak policie by s předstihem umístila značku nebo nějakého svého příslušníka.

Ty jsi asi zapomněl na situaci, kterou jsem popisoval já a na kterou myslí všichni ostatní účastníci diskuze.

Tam žádná značka ani příslušníci před zatáčkou nebyli a zjevně ani nebyl čas něco takového zajistit. Byly zabrané dva ze tří pruhů, přičemž tím třetím projížděla vozidla v opačném směru.
Co dál? Sedni si za volant a jeď se někam projet ..
Mimochodem díky tomu, že jsem v posledních pár dnech pár stovek kilometrů najel, máš v diskuzi místo umělého případu zcela reálný a z naprosto čerstvé paměti.

Jenže ty už jsi zřejmě dospěl do stádia, kdy už víš všechno a ztratil jsi schopnoust poučit se z vlastních chyb a tudíž budeš pravděpodobně jezdit čím dál tím hůř až do první skutečné nehody. Přeju ti, ať ti to vydrží co nejdéle a ta případná nehoda ať je bez vážných zdravotních komplikací.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
22.7.2013 12:05 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zastavená doprava -> kdyby se tam něco dělo tak policie by s předstihem umístila značku nebo nějakého svého příslušníka.

Jasně. A policie se tam teleportuje, tudíž nikdy nemůže nastat případ, že by tam nebyla, že?

Holt prasíš úplně stejně jak ti cyklisti, jen si to vytrvale odmítáš přiznat.
gtz avatar 22.7.2013 18:50 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
kdybyses podíval na ten odkaz kde to bylo tak bys pochopil, že nemám co prasit.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
PepaSFI avatar 18.7.2013 22:07 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
do stejné situace by se nedostal. Dostal by se do situace fyzicky zřejmě podobné. Jen s tím rozdílem který tady asi někteří nedokážou pochopit, totiž že ty tvé příklady jsou zaviněny shodou okolností, vývojem dopravní situace, zkrátka náhodným vlivem, zatímco jeho případ byl zaviněn nesprávným způsobem jízdy skupiny cyklistů. Ta situace vůbec nemusela nastat, někdo ji vytvořil úmyslem nebo ignorantstvím. Ještě stručněji- vítr shodí větev a ta ti spadne na hlavu. Anebo někdo vezme klacek a praští tě. je to stejná situace?
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Jendа avatar 18.7.2013 22:17 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jen s tím rozdílem který tady asi někteří nedokážou pochopit, totiž že ty tvé příklady jsou zaviněny shodou okolností, vývojem dopravní situace, zkrátka náhodným vlivem
Jasně, ale možná by stálo za to zamyslet se nad tím, jestli by se nedalo jezdit tak, aby ani při takovém náhodném vlivu nikdo neumřel. Systém pravidel provozu, který počítá s tím, že i při jeho plném dodržování občas dojde k nehodě, mi přijde vnitřně nekonzistentní.
zatímco jeho případ byl zaviněn nesprávným způsobem jízdy skupiny cyklistů
Přesněji řečeno nesprávným způsobem jízdy cyklistů i jeho.
gtz avatar 18.7.2013 22:31 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
cyklistů i jeho.
Ty si ze mne snad děláš prdel? Jak jsem jel nesprávně? Co jsem porušil? Na místě kde se jezdí běžně 90 a více jsem jel 80?

Až toho najezdíš aspoň tolik kolik já za rok pak prosím mluv o mé nesprávné jízdě.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 18.7.2013 22:48 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ty si ze mne snad děláš prdel? Jak jsem jel nesprávně? Co jsem porušil?
Porušil jsi pravidlo, že se jezdí na rozhled.
Až toho najezdíš aspoň tolik kolik já za rok pak prosím mluv o mé nesprávné jízdě.
Když ti totéž řekne Mrkva (nenajel tedy tolik, co ty, ale jezdí docela dost), bude to lepší?
Až toho najezdíš aspoň tolik kolik já za rok pak prosím mluv o mé nesprávné jízdě.
Nestačí ti, že jezdím dost na kole, kde taky jezdím podle rozhledu? Určitě nejedu někam, kam nevidím, 40, i když by to z kopce šlo.
Až toho najezdíš aspoň tolik kolik já za rok pak prosím mluv o mé nesprávné jízdě.
Málem jsi naboural do překážky. Nepotřebuju mít najeto mega, abych mohl tvrdit, že by se to stávat nemělo.
PepaSFI avatar 18.7.2013 22:52 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
to je marný, cyklosedlem přiskřípnutej mozek. Pedálisti jedou jak dobytek ale viník je motorista protože na tu silnici lezl když tam přece jedou cyklisti. jsou jen dvě možnosti, buď je opravdu tak blbej že to myslí vážně, nebo jen tak trolluje a blbej je taky. Typický cyklistický sračky na mozku. Vážně se děsím toho že tyhle případy lezou na silnice. Jejich volba, jestli si myslí že je za tyhle výlevy debility bude někdo na silnici milovat tak to se trošku pletou.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Jendа avatar 18.7.2013 22:56 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pedálisti jedou jak dobytek ale viník je motorista
Ano (respektive "ano, také" - vinni jsou oba).
protože na tu silnici lezl
Myslím, že se ti vždycky zatmí před očima a přečteš si vždycky jenom prvních pár slov mých příspěvků. Jinak bys věděl, že jsem argumentoval jinak.

Chci se tě teda zeptat přímo a na rovinu: Mělo by se na silnici bezpodmínečně dodržovat pravidlo jízdy na rozhled?
xxx avatar 18.7.2013 23:07 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
NE.
Please rise for the Futurama theme song.
Jendа avatar 18.7.2013 23:42 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
OK, takže tvoje verze pravidel neřeší „za zatáčkou stojí náklaďák, kterému se zadřel motor“?
xxx avatar 19.7.2013 00:14 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ne to fakt neresi. A neresi to z toho duvodu, ze verze pravidel, ktera by to v absolutni mire resila, by znamenala, ze se zatacky a horizonty budou prejizdet krokem.
Please rise for the Futurama theme song.
gtz avatar 19.7.2013 00:30 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já už to neřeším ... stále je to stejná písnička, stále jsem vinen, že jsem tam jel jako dalších xxx řidičů.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Luk avatar 19.7.2013 11:13 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Že dalších xxx řidičů prasí, neznamená, že budu taky prasit ;-)
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
19.7.2013 12:14 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Jezdit 60 tam, kde ostatní jezdí 80 - 100 taky není zrovna vrchol bezpečnosti...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Luk avatar 19.7.2013 12:21 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Lepší jet 60 v místě, kde není vidět, než to narvat třeba pod valník traktoru (takhle dopadl například můj otec - naštěstí bez následků na zdraví, jen auto bylo téměř na odpis).
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
22.7.2013 12:09 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Lepší jet 60 v místě, kde není vidět, než to narvat třeba pod valník traktoru
+1
gtz avatar 19.7.2013 00:33 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Už s tím běž někam sakra, prostě přiznej, že se pumpičkáři chovali jako prasata a můžeme tuto diskusi o ničem utnout. Když se někomu zadře motor tak odstaví auto tak, aby bylo vidět popř. tam dle pravidel musí umístit trojúhelník. Každý člověk co jezdí s náklaďáky auto odstaví tam, aby se i jemu nic nestalo. To jsou normální věci ze života.

Je vidět, že nejsi řidič. Howgh
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 19.7.2013 15:49 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Už s tím běž někam sakra, prostě přiznej, že se pumpičkáři chovali jako prasata
To snad není předmětem diskuze a je to považováno za samozřejmost.
Je vidět, že nejsi řidič. Howgh
Chápu to správně, že by člověk neměl v životě kritizovat někoho v oblasti, kterou se sám soustavně nevěnuje? Platí to i pro učitele, policisty, kuchaře...

A co třeba pro cyklisty? Použiju-li tvůj argument zkušeností, kolik máš najeto na kole?
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
19.7.2013 08:11 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Řeší to tím, že ten řidič náklaďáku vezme výstražnej trojúhelník a postaví ho 100m (nebo kolik) za auto.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Luk avatar 19.7.2013 11:12 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To ale pořád ještě neřeší celou škálu jiných případů, kdy tam může být překážka. Může tam končit kolona, která se vytvořila. Může tam být stádo krav, které oteklo ožralému cowboyovi. Může tam ležet ten ožralý cowboy (nebo někdo jiný, klidně třeba i střízlivý a postižený "jen" hypoglykemickým šokem nebo čímkoli jiným). Může tam být strom, který se vyvrátil větrem. Může tam vjíždět z pole traktor s valníkem (má pro takový vjezd přibrat osobu způsobilou a náležitě poučenou, ale to se běžně nedělá). Podobně existují další případy, kdy tam bude překážka ať už vzniklá v souladu se zákonem nebo ne.

Tedy přizpůsobit rychlost jízdy rozhledovým poměrům musí každý řidič (ať už motorového nebo nemotorového vozidla) vždy. To samozřejmě nezprošťuje jiné účastníky provozu dodržování jiných povinností.
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
gtz avatar 19.7.2013 11:46 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Počkej a o čem se vůbec bavíme? Že jsem potkal "3" pumpičkáře zabírající skoro polovinu šíře vozovky (silnice I. třídy Znojmo - Brno). Celá diskuse o odvíjí o tom kdo vlastně porušil pravidla. Já ne. Já jsem tam jel jak jsem zde již psal skoro 80 (dá se to projet i kilem).
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 19.7.2013 13:28 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Že jsem potkal "3" pumpičkáře zabírající skoro polovinu šíře vozovky
(nejdřív to byla polovina pruhu, teď vozovky) Teď neřešíme, jestli to byli cyklisti nebo vojáci. Prostě jsi potkal překážku a nestihl jsi před ní zabrzdit.
gtz avatar 19.7.2013 13:51 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Polovina pruhu, aby to bylo tak jak to má být. Překážka tam neměla co dělat. Prostě jak zde někdo pravil, pumpičkář bude mít vždy pravdu.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 19.7.2013 15:51 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud jediným tvým argumentem je, že ty jsi nemohl udělat chybu, protože Jenda Hrach shodou okolností jezdí na kole, pak začínám tvůj pohled chápat.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
gtz avatar 19.7.2013 11:49 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Když mne kritizuje člověk, který má najeté 1000 km tak to myslím hovoří za vše.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 19.7.2013 13:26 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kolik máš najeto na kole, že kritizuješ cyklisty?
gtz avatar 19.7.2013 13:50 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kolo neřeším ... řešíme auta ne? Na kole toho mám najeto také celkem hodně, ale to byly doby před revolucí. V dnešní době se spoléhám na moderní přibližovadlo tedy auto.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 19.7.2013 16:09 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Kolo neřeším
pumpičkáři se chovali jako prasata
20.7.2013 18:40 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Tos náhodou vykopíroval 2 věty, nebo to to mělo být nějaké hluboké sdělení?

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Jendа avatar 20.7.2013 19:13 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Mělo to být sdělení: gtz tvrdil, že nekritizuje cyklisty, tak jsem mu zkopíroval větu, ve které cyklisty kritizuje.
20.7.2013 19:46 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

gtz nic takovýho netvrdil. Nejspíš mu vypadlo "e" a psal tedy, "cyklisty neřešíme, řešíme auta".

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
19.7.2013 12:12 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Nebo Ti taky může někdo nedat přednost na hlavní. Budeš kvuli tom na každé křižovatce zpomalovat taky, abys byl schopen v takovém případě bezpečně zastavit? A to je IMHO situace daleko pravděpodobnější, než že za horizontem potkáš ožralého cowboye s hypoglykemickým šokem sedícího na vyvráceném stromě...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
Luk avatar 19.7.2013 12:36 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Budeš kvuli tom na každé křižovatce zpomalovat taky, abys byl schopen v takovém případě bezpečně zastavit?
Ne, ale při příjezdu ke křižovatce předem "čtu" chování ostatních účastníků provozu, abych v případě potřeby mohl včas reagovat. Pokud někdo z vedlejší vypadá, že nezastaví, tak se připravím na to, že bude možná potřeba brzdit; případně si podvědomě rychle promyslím reakci na to, kdyby tam opravdu vjel. Nejednou mě to uchránilo před nehodou. Ovšem pokud někam nevidím, nemohu se připravit na nic. Pak nezbývá, než přizpůsobit rychlost vzdálenosti, na kterou mám rozhled.
A to je IMHO situace daleko pravděpodobnější, než že za horizontem potkáš ožralého cowboye s hypoglykemickým šokem sedícího na vyvráceném stromě...
Zmínil jsem jen pár příkladů, co tam může číhat. Ten konec kolony jsem několikrát těsně za zatáčkou potkal (například v tomto místě asi třikrát - ale tahle zatáčka je relativně mírná a na suchém povrchu lze takovou situaci v pohodě vyřešit i v 90 km/h). Může tam jít organizovaný útvar chodců, jet krokem kombajn nebo nastat jiná z mnoha situací, které jsou zcela legální a legitimní.
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
gtz avatar 19.7.2013 14:01 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zde Myslím, že to bylo na místě na kterém odkazuji (souřadnice google 48.884854,16.250643). Když si podívás na tu silnici tak tam nevidím nic co by mne omezovalo.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
PepaSFI avatar 19.7.2013 14:58 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
já myslím že už mám jasno. Jendovi se povedlo celkem jednoznačně dokázat že cyklista je vlastně nebezpečná překážka. Takže až příště potkáš takovou hordu dobytka se splašenýma trubkama tak prostě volej do rádia na dopravní info a pak hned na dopravní policii a správě komunikace s žádostí o neprodlené odstranění nebezpečné překážky.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
gtz avatar 19.7.2013 15:09 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
:-)
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 19.7.2013 15:55 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jendovi se povedlo celkem jednoznačně dokázat že cyklista je vlastně nebezpečná překážka.
Mám za to, že pro skupinu popsanou gtz tohle docela sedí. Jízda na kole vedle sebe v nepřehledných úsecích, kde je zvykem jezdit 90 km/h a více, je kombinace, kterou člověk na silnici potkává dost nerad i když sám jezdí slušně.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
PepaSFI avatar 19.7.2013 22:00 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
v zásadě souhlas. Ještě by se slušelo dodat že když gtz situaci zvládl, pak zřejmě jel rychlostí přiměřenou stavu a povaze vozovky, dopravní situaci a svým schopnostem. Tím padá spoluvina. Takže nám zůstává ten kdo krizovou situaci zavinil.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
pavlix avatar 19.7.2013 23:12 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Vzhledem k tomu, že gtz považuje zvládnutí za šťastnou náhodu, tahle teorie trošku padá.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
20.7.2013 18:50 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Považuje její zvládnutí bez většího vypětí za šťastnou náhodu. Co by se stalo, kdyby něco jelo v protisměru, nikdo neví ...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
gtz avatar 20.7.2013 19:48 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
ano tak jsem to myslel.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
22.7.2013 12:08 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
do stejné situace by se nedostal. Dostal by se do situace fyzicky zřejmě podobné. Jen s tím rozdílem který tady asi někteří nedokážou pochopit, totiž že ty tvé příklady jsou zaviněny shodou okolností, vývojem dopravní situace, zkrátka náhodným vlivem, zatímco jeho případ byl zaviněn nesprávným způsobem jízdy skupiny cyklistů.
A mění to snad něco na tom, jak by se k té zatáčce měl chovat?
PepaSFI avatar 22.7.2013 15:18 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
ne, nemění. Ale jak už jsem napsal jinde, gtz situaci zvládl takže zřejmě jel způsobem vhodným pro danou situaci. Ale to neznamená že budu tolerovat nebo dokonce schvalovat úmyslné blokování provozu a vytváření nebezpečné situace. Tím spíš že silniční zákon výslovně říká že cyklisti můžou jet výhradně za sebou a při pravém okraji vozovky. Vlastně je to to samý jako v médiích populární vybrzďování. Taky musím jako řidič předpokládat že ten přede mnou udělá nějakou kravinu. Ale myslím že nikdo soudný nebude asi jeho chování schvalovat.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
22.7.2013 16:43 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
gtz situaci zvládl takže zřejmě jel způsobem vhodným pro danou situaci.
Za přispění štěstí (volna v protisměru), tudíž bych to vhodným způsobem nenazýval.
Ale to neznamená že budu tolerovat nebo dokonce schvalovat úmyslné blokování provozu a vytváření nebezpečné situace.
Vlamuješ se do otevřených dveří.

V té gtz popsané situaci došlo ke dvěma prasárnám: cyklisti na frekventované silnici, kde se jezdí rychle, jeli roztažení přes půl pruhu a to dokonce za zatáčkou; a gtz jel tam, kam neviděl, aniž by zvládl rozumně zastavit.

Jinak si přečti ještě jednou příspěvek, na který jsi odpovídal - zpochybňuje tam snad Jenda prasárnu číslo jedna, kterou tady máváš?
Taky musím jako řidič předpokládat že ten přede mnou udělá nějakou kravinu. Ale myslím že nikdo soudný nebude asi jeho chování schvalovat.

Pointa je ta, že i když tento konkrétní způsob nečekané překážky za zatáčkou vymažeš z povrchu zemského, zůstane tam x dalších - proto bylo chování pana gtz prasárna bez ohledu na to, jestli bylo prasárnou i chování cyklistů.
PepaSFI avatar 22.7.2013 20:06 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
situaci zvládl, za přispění čeho není podstatné. Kdyby nebylo volno v protisměru tak by třeba nouzově brzdil. Nemůžem takhle posoudit skutečnou situaci. Jediným nezpochybnitelným faktem je že situaci zvládl. I kdyby ji zvládl brzděním jak v kresleným filmu až by se kouřilo od gum, svítily kotouče a ABS řehtala jak motorová pila, pak jel správně. Výraz "rozumně zastavit" nic neznamená, to si může každý vyložit jak chce. Pro někoho to je aby se nevylilo kafe z kelímku, jiný klidně zvládne rasantní zabrzdění a nepřijde mu to jako něco zvláštního.

Tenhle konkrétní způsob nečekané překážky nechci vymazat, to je věc ke které vůbec nemělo dojít! Nesmí k ní docházet! Pořád je tady patrná snaha přehrát zodpovědnost za situaci na řidiče. Znovu stručně- gtz to zvládl! na žádné kdyby coby se nehraje. Kdyby došlo k nehodě, byla by situace jiná, pak by se řešila míra zavinění. Ale k nehodě nedošlo, zvládl to. Jestli musel prudce brzdit nebo se složitě vyhýbat není podstatné. Jel tak že to zvládl. Litera zákona byla splněna. Naproti tomu cyklisti jednoznačně porušili zákon a tím tvořili nebezpečnou překážku na silnici. To je to vážně tak složitý?
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
pavlix avatar 22.7.2013 21:34 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To je to vážně tak složitý?
Na to bych se tě taky rád zeptal.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
23.7.2013 11:34 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Výraz "rozumně zastavit" nic neznamená, to si může každý vyložit jak chce. Pro někoho to je aby se nevylilo kafe z kelímku, jiný klidně zvládne rasantní zabrzdění a nepřijde mu to jako něco zvláštního.

Rozumně je tak, aby to ještě do tebe nenapral ten za tebou (za předpokladu, že se čumí před sebe a ne někam mimo).
Tenhle konkrétní způsob nečekané překážky nechci vymazat, to je věc ke které vůbec nemělo dojít! Nesmí k ní docházet!

Zuřivě souhlasím!

A teď si tam místo šlapálistů představ traktor (povedlo se mi přesně v tom samém místě osobně potkat), plný protisměr, a prdelolepiče za sebou. Furt ti to chování gtz přijde OK? Holt su asi v 29 starej, když mi to přijde jako spoléhání na štěstí teenagerskýho střihu.
bambas avatar 23.7.2013 12:21 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Výraz "rozumně zastavit" nic neznamená, to si může každý vyložit jak chce. Pro někoho to je aby se nevylilo kafe z kelímku, jiný klidně zvládne rasantní zabrzdění a nepřijde mu to jako něco zvláštního.

Rozumně je tak, aby to ještě do tebe nenapral ten za tebou (za předpokladu, že se čumí před sebe a ne někam mimo).
Ma dodrzovat bezpecnou vzdalenost, coz dnes mnoho ridicu nedela a diky tomuy vznikaji i zacpy.
23.7.2013 20:13 Tomáš
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Ma dodrzovat bezpecnou vzdalenost, coz dnes mnoho ridicu nedela a diky tomuy vznikaji i zacpy.
Sorry, tohle je blbost. Dopravní zácpy se pozorují i v civilizovaných zemích, kde lepiči nejezdí. Napsal bych i jaký to dělá rozdíl, ale tento okraj stránky je moc malý na podrobný popis.
23.7.2013 21:12 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
blbost to není, za prvé kolega nenapsal, že to je jedinou možnou příčinou zácp, a za druhé, například uplatnění zipu je s lepiči krajně problematické, zatímco při rozumných rozestupech se lze do určité hustoty provozu řadit a projíždět plynule
Luk avatar 23.7.2013 21:37 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Na to, jak vznikají zácpy, se dá docela dobře podívat například v tomto primitivním simulátoru. V praxi je to samozřejmě složitější, ale principy zůstávají stejné.
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
bambas avatar 24.7.2013 10:49 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Zmineny simulator a jednu zasadni vadu. Predpoklada, ze ridici jsou tak uvedomeli, ze se z leveho pruhu automaticky radi do praveho, pomalejsiho. Coz u nas nefunguje. Provoz je plny ridicu "vychovatelu", kteri jedou 130 v levem pruhu a neuhnou...coz ma veillky vliv na plynulost dopravy.
Luk avatar 24.7.2013 15:16 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nemusí být ani vychovatelé, jen se jim prostě nechce do pravého pruhu, rozbitého, s vyjetými kolejemi od kamionů.
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
pavlix avatar 24.7.2013 16:18 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To bude asi stokrát pravděpodobnější než konspirační teorie o vychovatelích.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
24.7.2013 19:07 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

NEbo se mu nechce vypínat tempomat ...

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
24.7.2013 19:52 pako
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Nebo je středem vesmíru a všichni ostatní jsou mu u zadnice. "Já jedu, jak chci, co je mi do koho jiného."
bambas avatar 24.7.2013 20:56 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To je v zasade jedno. At si jede v levem, ale at laskave uhne rychlejsimu vozidlu. JInak se dopousti prestupku.
gtz avatar 24.7.2013 21:19 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
počkej, ale to bys od těch aviatiků a čepičářů chtěl moc. Oni nechápou proč na ně lidé troubí a blikají. Jim stačí, že jedou a víc neřeší. Takakové lidi je nejlepší rychle objet/předjet a pryč.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
bambas avatar 25.7.2013 09:20 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jenze tim, ze je objedes zprava, tak se taky doupoustis prestupku - tedy tan cepicar te donutil k poruseni predpisu. Navic tyhle hovada v levym pruhu delaji s oblibou to, ze pokud vidi, ze davas pravej blinkr, zaradi se do praveho pruhu. Ale az v momente, kdy se do nej zacnes radit. A jeste maj usmev na tvari, jak ti to "nandali". Vidim to dnes a denne a je mi z toho smutno. JInak vicemene si myslim, ze cesi nejsou takovy prasata na silnicich, jak se vsude pise. Nikdo neseda do auta s tim, ze nekoho naboura, nebo prejede. Zkratka prepravit se z mista A do mista B s minimilnim rizikem skody ci poskozeni zdravi...
gtz avatar 25.7.2013 13:27 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
to ani nedělají čepičáři - ti jsou rádi, že jedou a sledují s ksichtem na skle vozovku. Hodně jsem tuto věc pozoroval u aut silnější kubatůry. Stalo se mi, že jsem kolikrát dojížděl nějakého člověka v Audi/Superbu a on nic, najednou když jsem dal znamení, že pojedu do prava tak on to vzal bez směrovky ihned doprava. No a když jsem ho začal předjíždět tak šlápl na plyn a byl pryč. Převážná většina jich jezdí slušně až na pár vyjímek ... Ale ty se najdou všude.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 25.7.2013 18:32 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To jsem teďka potkal, akorát myslím, že to nebyl žádný superstroj. Několikrát zablokoval podjíždění a vždy se navíc vrátil do levého pruhu. D1 ve směru z Prahy, někde mezi 30. a 50. kilometrem. Jinak nemůžu úplně potvrdit, že by většina audinkářů s 2.5 až 3 litry jezdila nějak zvlášť slušně.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
gtz avatar 25.7.2013 18:50 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
No já jsem takto potkal většinou lepší auta, ti čepičkáři apod. co jedou někam na nákup jsou rádi, že se udrží v pruhu a jakékoliv houkání by je mohlo vytrhnout ze sledování silnice a tudíž by mohli udělat nějakou nehodu.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 25.7.2013 19:16 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Asi ještě nejsem ten správný nerudný netolerantní motorista, ale co že je to za přezdívku ti čepičkáři, to se dá použít univerzálně pro všechny řidiče, co se mi nelíběj nebo jen pro ty s autem starším tří let, nebo jak se tohle zaklínadlo na pohlazení vlastního ega správně používá?
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
25.7.2013 19:29 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Tohle je to: Čepičář

Když to posadíš za volant, tak je to rádo, že se to udrží v pruhu, jak píše gtz.

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
pavlix avatar 25.7.2013 19:39 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jo, jakože když do toho kousneš, tak to vyskočí ven? Tenhle zákusek jsem vůbec neznal. Tak to zní jako docela vtipné přirovnání. Já si pořád představoval srovnání s člověkem, co nastupuje do auta v kšiltovce nebo tak něco.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
gtz avatar 25.7.2013 21:30 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Většnou jsou ti lidé jak píšeš s pátračkou, většinou jsou to lidé starších ročníků jedoucí někam na nákup. Když je potkáš tak nevíš co vlastně udělají. Ani netušíš co od nich se dá čekat (např. z pravého pruhu se rozhodl odbočovat vlevo) a tak se dá pokračovat dál.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
gtz avatar 24.7.2013 16:31 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Levý pruh, ksicht nalepený na skle to dobře znám :-) Ale ještě lepší jsou ti co na "2-pruhé" silnici jedou v levém pruhu "90", protože za kilometr budou odbočovat vlevo.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
29.7.2013 11:36 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
za kilometr? - haha ... naprosto pravidelně (= v 8-9 z 10 případů co tam jedu v normálním provozu) mám problém s předjížděním na Hradecké (R43) ve směru z Brna, do kopce mi to moc nejede, tak si počkám, ale když se chci rozjet(*), jak se kopec zlomí, tak je levej pruh pravidelně zasviněnej idiotama, co se tam soplej aniž by předjížděli a jeli těch 130 co se tam smí, neb oni přece jedou na Svitavy, a to se na konci dvouproudu stahuje doleva, tak co by jeli v pravým

přičemž od benzínky pod vrškem kopce je to ke sjezdu na Kuřim 2 km, a mám podezření, že tam tito experti jedou vlevo už z Brna (další asi 2 km)

(*) pozn. na okraj, "rozjet" v mém případě typicky znamená na cca 110 km/h
gtz avatar 29.7.2013 12:44 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Toto je z Rosic u Brna směrem na Brno -> táhlý kopec od Rosic, který najíždí na 2-proudovku. Tam je to možná blbě udělané, protože oni vyjedou z Rosic a jedou v levém a pak už jsou z toho tak paf, že pokračují dále na další odbočku. Většinou jsou to lidé co jezdí na nákupy do Penny/Lídl.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
29.7.2013 13:21 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
jo tam ... no to jsi ale taky podcenil, tam je to totéž, jedou od začátku v levém až k rozdělení dálnice/stará, to je přes 2 km taky
29.7.2013 13:22 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
... a tam se aspoň smí jen těch 90, ale když se takhle táhnou max 90 (reálných, na tachometru mají možná 100) na Silnici pro motorová vozidla, tak je to fakt napřesdržku
gtz avatar 29.7.2013 14:09 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jenže oni obvykle nejedou tou "90", ale běžně něco mezi 60-70 (ksicht u skla v očích smrt). A raději počkám protože nevím co tito lidé udělají.

Před týdnem jsem tam potkal jedno auto, jelo celkem normálně v pravém pruhu, ale najednou aniž by se díval a aniž by dal znamení o změně směru tak začal odbočovat dolů do Ostrovačic.

Nejhorší bývá kousek mezi Rosicemi -> odbočkou na Ostrovačice. Ten přelom odbočení na starou bývá celkem v pohodě.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
30.7.2013 10:50 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jenže oni obvykle nejedou tou "90", ale běžně něco mezi 60-70 (ksicht u skla v očích smrt).
za prvé, psal jsem max 90

za druhé, to už se týkalo té R43, to u Rosic není Silnice pro motorová vozidla; ano, mám stejnou zkušenost, že u Rosic se jezdí ještě pomaleji
gtz avatar 30.7.2013 11:56 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jasné
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
gtz avatar 23.7.2013 00:44 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
V těchto místech to bylo.

Copak je moje prasárna, když jedu jak ti ostatní? Tato silnice se dá jet celkem v pohodě a i kdyby tam v těch místech něco stálo tak auto už z jeho povahy/velikosti jaksi spatřím dříve než nějakého cyklo ...
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
23.7.2013 11:38 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Znám to tam dost dobře. Rozhodně to není místo, kde bych si dovolil jet přes 80, už jen proto, že jsem jen o pár desítek m dál potkal traktor nebo kombajn... Na ostatní v tu chvíli seru, přece se kvůli nim nenechám zabít. Křížků s kytkama je kolem té silnice už tak dost.
gtz avatar 23.7.2013 14:39 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Já to tam znám také velmi dobře už někdy od roku 1983 (to už za volantem, od 1974 jako dítě :-)) a v těch místech jsem moc bouraček nepotkal, spíše o něco dál. Já jsem pouze myslel to, že traktor/kombajn snáze uvidíš než ty cyklisty už jen z povahy co je to za stroj (velikost/obrys). A ano máš pravdu v těch místech jsem také potkal kombajn/traktor nesčetně krát a neměl jsem s tím nikdy problém. Sice jednou jsem to málem v Lechovických serpentinách nedobrzdil, ale to je jiný případ (hluboká noc, rodina srnek se rozhodla jít z jedné strany na druhou) a dopadlo to nakonec v pohodě.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 23.7.2013 11:48 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Copak je moje prasárna, když jedu jak ti ostatní?
Tak tenhle argument mi přijde nehodný dospělého člověka, natož někoho, kdo se považuje za zkušeného řidiče.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
gtz avatar 23.7.2013 14:28 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pavlixi opět to byl jen můj dotaz zda mně to někdo nějak rozumně vysvětlí :-) Kdybych jel jako prase tak pojedu jako ti přede mnou (ty auta jely tak 110 já jsem ubral na něco kolem 80) a na prdel se mi lepila nějaká polská dodávka.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 23.7.2013 14:42 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jednou jedeš jako ti ostatní, po druhé jedeš o 30km/h méně, tvé informace jsou tak zmatené, že kdybys mi teď řekl, že to vlastně nebyli cyklisti ale vlaštovky, tak by mě to už ani nepřekvapilo.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
gtz avatar 23.7.2013 16:06 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Psal jsem, že jsem jel jako ti ostatní, ale copak to znamená, že jsem jel stejnou rychlostí jako oni? Po výjezdu z Lechovic se mi ty auta vzdalovala, já tam měl kolem 90. Více krát jsem zde psal, že když jsem uslyšel troubení tak jsem ubral.

proč mi připadá, že se snažíš jen rejpat?
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
pavlix avatar 23.7.2013 16:57 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Psal jsem, že jsem jel jako ti ostatní, ale copak to znamená, že jsem jel stejnou rychlostí jako oni?
Pak bys asi měl být konkrétnější v čem, že jsi to jel stejně jako oni.
proč mi připadá, že se snažíš jen rejpat?
Nejspíš protože se cítíš nejistý. Jinak by ti to totiž bylo úplně jedno.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
24.7.2013 12:31 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

KDyž do Tebe nekdo rejpá a ty si toho všimneš, tak se cítíš nejistý?

To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
pavlix avatar 24.7.2013 13:37 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud má pravdu, a fakt se mi to neche přiznat, tak se cítím hodně nejistý, až bych řekl rozhozený ;).
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
26.7.2013 22:22 ʞıʌǝšןoq
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Pokud má pravdu, a fakt se mi to neche přiznat, tak se cítím hodně nejistý, až bych řekl rozhozený ;).

No konečně! Šlo to jako při zácpě. Při tvých problémech s trávením pravdy dochází většinou jen k nadýmání
pavlix avatar 26.7.2013 22:50 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Stačí se zeptat ;).
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
Grunt avatar 19.7.2013 14:46 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
No furt tisíckrát lepší než borci s 100 000km pro které je brzda sprosté slovo. Jezdil jsem s jedním takový (předjíždění kolony kamionů v zatáčce je ještě nic, ale rozvalený z kopečka to strhnout do protisměru aby se zabránilo srážce doprava odbočujícímu autu bez nějakého rozhlédnutí nebo dlouhého přemýšlení…to mi dušička vyletěla hubou a vrátila se prdelí) a to jsem se pravidelně každé ráno před cestou do práce pokřižoval a po dojetí do cíle nezapomněl poděkovat za dnešní dar života, který mi byl udělen.
Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
xxx avatar 18.7.2013 17:42 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech

Hele gtz, to mas marny. Podle hrachovomrkvovy logiky bys musel jezdit v_max=20kmh, protoze nikdy nevis jestli ti tam z lesa/pole nevbehne treba divocak ci houbar. Nebo dokonce mozna v_max=5kmh, kdyby to nekdo v protismeru strhnul proti tobe. A pres horizont, kam neni videt, se mozna bude lepsi jit podivat, mohli tam totiz pristat ufoni.

Tuhle debatu nemas sanci vyhrat, nebot te hosi udolaji na tom, cemu se rika primerenost.

Please rise for the Futurama theme song.
gtz avatar 18.7.2013 18:46 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
:-)
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Jendа avatar 18.7.2013 20:58 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Jedna věc je, když tam někdo skočí, a druhá, když už tam delší dobu je (navíc klidně naprosto legální vozidlo nebo třeba kus železné traverzy nebo předchozí auto, které na ni najelo a zastavilo se o ni).
pavlix avatar 19.7.2013 15:56 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
To máš marný. Jednou jsi šmahem neodsoudil všechny cyklisty a jakýkoli logický argument už nepomůže, prostě nejsi jejich kasta.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
20.7.2013 09:13 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
nebo třeba kus železné traverzy
počkej, ty chceš říct, že bychom všichni měli jezdit tak, aby se tento odkázaný případ nemohl stát, tedy aby ani jeden z postižených to železo netrefil?
Jendа avatar 20.7.2013 13:45 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Uznávám, že zrovna tahle byla zatraceně blbě vidět, takže ne.
21.7.2013 10:00 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
tím se ovšem dostáváš na šikmou plochu - když tahle ne, tak co ještě uznáme, že s tím řidič nemusí počítat, propracujeme se až k tomu omdlelýmu kovbojovi sedícím na divočákovi zabitým padlým stromem či jak to bylo?
pavlix avatar 21.7.2013 11:10 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Šikmá plocha se někdy počítá mezi logické klamy. Malý kus kovu na dálnici je celkem jednoznačný, tvůj kovboj je taky celkem jednoznačný, ale mezi nimi je široká škála možností, která je dána jak pravděpodobnostně, tak kulturně, přičemž ale pro nějakou smyslu plnou pravděpodobnost nemusíš mít dostatek dat.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
22.7.2013 11:47 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Šikmá plocha se někdy počítá mezi logické klamy. Malý kus kovu na dálnici je celkem jednoznačný, tvůj kovboj je taky celkem jednoznačný, ale mezi nimi je široká škála možností, která je dána jak pravděpodobnostně, tak kulturně,
no právě ... a mě by zajímalo, jak si ty jednotlivé možnosti stojí, kde chceme udělat tu tlustou čáru, že tohle ještě jo, a tamto už ne, a co z toho pak pro příslušné situace na silnicích plyne
přičemž ale pro nějakou smyslu plnou pravděpodobnost nemusíš mít dostatek dat.
... pročež mi přijde prapodivné se s druhou stranou takto přít

taky nejezdím přesně na dohled, ze zkušenosti si troufnu říci, že to nedělá nikdo, i když si to třeba myslí(*), jezdím tak, aby, když mi tam někdo z ničeho nic postaví zeď, to odnesly jenom plechy

pokud tam někdo nepostaví zeď, ale tři cyklisty vedle sebe, tak je to čistě jejich problém, zákon jim to zakazuje, a po mně zákon sice chce jistou obezřetnost a opatrnost, ale zcela určitě nevyžaduje, abych v každý okamžik počítal s jeho hrubým porušováním

ano, jistě, může se stát, že tam nějaká "zeď" bude zcela legálně, ale v rámci svých zkušeností to považuju za tak mizivé riziko, že jsem ochoten jej na sebe vzít (IMO je zcela jistě menší než mnohé jiné situace, kterým jsem nucen v provozu čelit) - ale YMMV, jak psáno výše, zkušenosti (data o pravděpodobnosti) nemusí být postačující; leč čekal bych, že oponent tedy vytáhne nějaká data, když nemůže sloužit z vlastní paměti, a ne jen dojmologii nepodloženou ani těmi vlastními zkušenostmi (1000 km? cha ...)

(*) ostatně to video je velmi ilustrační, jestlipak kolega little.owl, který ve vedlejší diskusi tak básnil o tom zpomalování před horizontem a nucení ostatních k témuž, jezdí po dálnici za světla jen tak asi 60-70 km/h, což je asi tak přiměřená rychlost, aby si takového krámu v cestě člověk spolehlivě všimnul, když je to šedé na šedém asfaltu, a pozornost se dělí mezi spoustu ostatních věcí (já třeba na dálnici čumím do zrcátek mnohem víc než na nějaké okresce) ...?
Jendа avatar 22.7.2013 14:22 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
no právě ... a mě by zajímalo, jak si ty jednotlivé možnosti stojí, kde chceme udělat tu tlustou čáru, že tohle ještě jo, a tamto už ne, a co z toho pak pro příslušné situace na silnicích plyne
Není šikmá plocha i třeba omezování rychlosti? Proč 89 ještě jo a 91 už ne?
jen dojmologii nepodloženou ani těmi vlastními zkušenostmi (1000 km? cha ...)
Kolik máš tedy najeto na kole, abys mohl kritizovat chování cyklistů jedoucích vedle sebe?
PepaSFI avatar 22.7.2013 15:01 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
ano, omezení rychlosti na 90 je šikmá plocha. Pro vysvětlení musíme do historie, podívat se jak a proč to vzniklo. Tohle omezení tady není odjakživa, dokonce patří do poměrně nedávné historie. Teď nemám čas hledat přesný rok ale bylo zavedeno tuším někdy v 70 letech a vůbec ne kvůli bezpečnosti. Bylo to úsporné opatření kvůli ropné krizi. Tehdejší auta při rychlejší jízdě měla výrazně vyšší spotřebu a ropná paliva byla i přes bratrství s ropnou velmocí strategickou surovinou. Dnes už je situace úplně jiná, dnešní auta většinou i při mnohem vyšší rychlosti moc nežerou a trh s ropou se řídí úplně jinými pravidly než tenkrát. Takže ano, je to šikmá plocha.

Akritizovat jízdu na kole klidně může, je držitelem řidičského oprávnění na vozidlo vyšší kategorie, čili má jaksi vyšší kvalifikaci. Tím spíš když kritizuje přestupek.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Jendа avatar 22.7.2013 15:22 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Akritizovat jízdu na kole klidně může, je držitelem řidičského oprávnění na vozidlo vyšší kategorie, čili má jaksi vyšší kvalifikaci.
Super, takže už teď nesmíš nikdy kritizovat řidiče kamionu nebo autobusu.
Tím spíš když kritizuje přestupek.
To já taky (nejel na rozhled → porušil zákon).
22.7.2013 16:17 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
Akritizovat jízdu na kole klidně může, je držitelem řidičského oprávnění na vozidlo vyšší kategorie, čili má jaksi vyšší kvalifikaci.
Super, takže už teď nesmíš nikdy kritizovat řidiče kamionu nebo autobusu.
ale no tak, sám dobře víš, že toto z toho výroku nevyplývá
Tím spíš když kritizuje přestupek.
To já taky (nejel na rozhled → porušil zákon).
nikoli, ty kritizuješ domnělý přestupek, viz výše
PepaSFI avatar 22.7.2013 21:03 PepaSFI | skóre: 6 | blog: zlodej_casu
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech
na náklaďák papíry mám a autobus není vyšší kategorie ale jiná. Jsou tam jiné podmínky pro přepravu osob. Pokud budu mít autobus přetypovaný pro 9 osob + náklad nebo jako obytný vůz, můžu ho řídit jako každý jiný náklaďák nad 3500kg. Z venku to pořád bude autobus, rozdíl bude jen v papírech. Takže jo, můžu kritizovat. Ale ono není co.
Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
Jendа avatar 23.7.2013 04:48 Jendа | skóre: 76 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: O autech a lidech