Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Přišel jsem k závěru, že nedávno vyšlé OpenOffice 2.4 jsou tak akorát pro máčky a sraby a začal jsem na sobě v produkčním prostředí testovat 3.0. Popravdě řečeno považuju build m9 za nejlepší OpenOffice vůbec. Proč?
Tímto děkuji OOo týmu za jejich práci. Stahovat můžete třeba odtud, nezapomeňte co je slušnost a hlaste zpět chyby.
Tiskni
Sdílej:
Otevře OpenXML soubory. Není to sice dokonalé, ale funguje to. Už žádné "pošli mi to ve formátu Office 2003"Pošli mi to ve formátu ODF". Všechno ostatní je blbé.
No, ja to pochopil jako ze mluvi o celkovem vzhledu. A na nem se ikony podepisi docela dost.Přesně tak. Jde mi o celkový vzhled a v něm ikony hrají dost velkou roli.
Ja taky nejsem pro zruseni Tango. Jeno jsem pro Oxygen.Mně se nelíbí ani Tango ani Oxygen. Bohužel. Působí na mě příliš syntetickým dojmem, sterilně, bez šťávy. Tango navíc ještě amatérsky. Velmi zajímavé mi připadají například ikony Alien OSX, ale sada je dost nevyvážená, některé ikony jsou dost bídné (ty lepší jsou možná převzaté přímo z MacOS-X
#! /usr/bin/bash cd /opt tar -xvzf $1 cd RPMS/ rpm2targz *.rpm && rm -f *.rpm for i in *.tar.gz; do tar -C / -xzf $i done cd .. && rm -rf RPMS/ cd /usr/bin ln -s /opt/openoffice.org3/program/soffice chmod -R a+rx /opt/
$ ./oo-install.sh bla_bla_bla_m10.rpm.tar.gz
možná jsem extrémAsi ano. Mně se totiž ještě žádný OOXML dokument v OO.org otevřít nepodařilo (tedy kromě těch, které jsem v tom přímo vytvořil) - vždycky to hlásilo, že je poškozený.