Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Vývoj Gnome mě poslední dobou spíš stresuje než přináší radost.
Na ovládání okýnek mám několik požadavků. Zaprvé chci permanentně zobrazený seznam oken, tedy to, co mi přinesla Windows 95 pod pojmem "taskbar". Za druhé na širokoúhlých displejích preferuji tento tento seznam spíše na straně (což mimochodem ve Windows vždycky fungovalo).
Takže klasický Gnome setup upravuju tak, že dva vodorovné pruhy redukuju na jeden. Bohužel seznam oken nelze umístit na stranu, kvůli chybě, která se před pár lety objevila se panel po otevření více než osmi oken zasekne. Napsal jsem si na to patch, který byl ale odmítnut a jsem líný si každou instalaci patchovat.
Docela se mi líbilo Ubuntí Unity ve verzi 10.10. Na každodenní používání trochu nestabilní, ale ten pruh programů nalevo mi připadá správně. Navíc jsem přišel na chuť přístupu ala MacOS X Dock, to jest, že jedna ikonka program buď spustí nebo zobrazí jeho okno. Windows 7 to vlastně už mají taky. Takže jsem se těšil na vývoj Unity do další verze Ubuntu; bohužel jsem dospěl k názoru, že to pokazili. Ve verzi 11.04 se totiž ten taskbar při maximalizovaném okně schová. Ach jo. Doufám, že tohle chování půjde aspoň nastavit, ale když jsem to zkoušel, tak levé tlačítko myši vyvolávalo leda tak pád celého Unity.
Tak jsem se rozhodl dát ještě jednu šanci Gnome Shell. Viděl jsem totiž na nějakém screenshotu, že tam cosi jako taskbar taky přidali. Takže jsem stáhl testovací live CD Fedory pro Gnome 3. Musím přiznat, že Gnome Shell vypadá dost elegantně. Bohužel taskbar se zobrazí jenom tehdy, když se klikne na tlačítko Activity, takže můj požadavek číslo jedna je nevyslyšen. Nechápu to, není nic více frustrujícího, než když si člověk překryje jedno okno druhým a pro vyvolání toho prvního okna musí kliknout, zobrazit taskbar, najít okno na taskbaru a znovu kliknout.
V jedné pokusné instalaci jsem také zkusil Avant Window Manager. Tento prográmek si z minulosti pamatuju jako přeleštěnou zabugovanou a žravou věc. Ale musím uznat, že současná verze je velice slušně použitelná.
Abych to shrnul: Gnome používám roky a mám rád. Ale současný vývoj mě možná zažene do krásně konzervativního náručí KDE4
Tiskni
Sdílej:
Jednak vypadá, že se jim tam nevlezla a "přetéká" ...Jardík reincarnation alert!!!!
Na druhou stranu si za systém zaplatil, tak má právo požadovat, aby byla taková chyba odstraněna.Požadovat sice může ledacos, ale konečné slovo má Jobs (či nějaký vysoce postavený manažer, jehož rozhled začíná u západního pobřeží USA a končí u ústí Hudsonu). Nakonec, nedávno jsem postřehl nějakou petici za zahrnutí české lokalizace Mac OS X do výchozí distribuce (pokud se nepletu). V roce 2011! A zřejmě jim ta petice bude k ničemu, protože Jobs moc dobře ví, že je v pozici kdy může se svými ovečkami zametat a ti, i když budou prskat, tak jinam nepůjdou. A to i proto, že Apple je jejich životní styl a před druhými by museli přiznat, že není všechno zlato, co se třpytí. Jen se podívejte, jak dlouho trvalo, než se Apple rozhodl něco udělat s CDS.
konečné slovo má Jobs (či nějaký vysoce postavený manažer, jehož rozhled začíná u západního pobřeží USA a končí u ústí Hudsonu)Ano, to máte pravdu
ta ze v MacOS muzes delat jen to co Apple POVOLI a legalne ho muzes spustit pouze na apple hw ... jinde pouze piratskou/hacknutou verzi ...
Co som tak pocul, tak do finalneho gnome shell by sa nejaka forma tilingu mala dostat (rozhodne sa nejedna o overenu informaciu). Aspon sa mi zda, ze to jednu dobu planovali.