Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak si tu mírumilovně sedím ve svém doupěti a na půl ucha poslouchám bzukot televize z vedlejší místnosti - je tam nějaká detektivka, kterou rodiče používají k resetování po práci (což je zcela v pořádku a naprosto to chápu). A najednou, co to neslyším? Hovoří policejní počítačový expert:
Část pixelů fotografie byla nahrazena pixely z jiného obrázku... to je steganografie. Tak komunikují teroristi.
Zvedlo mě to ze židle, ale - co můžu dělat? Postavě na obrazovce nafackovat nelze a autory seriálu těžko dohledám, nehledě k tomu, že jsou určitě v Americe. Ale sejří mě to. Zcela nevinný způsob, jak úplně mimochodem zasít lidem do hlav, že kdo šifruje, ten určitě skrývá něco ošklivého. Pár vět pronesených zcela bokem v nevinném oddechovém seriálu, to je panečku hnus. Není to žádná subliminálka a proto to není trestné - je to úplně legální, dovolený způsob, jak křivit lidské vědomí. Něco by se s tím dělat mělo. Ale co?
Tiskni
Sdílej:
Zcela nevinný způsob, jak úplně mimochodem zasít lidem do hlav, že kdo šifruje, ten určitě skrývá něco ošklivého.Jsem terorista!!! Bojte se mě!!!
Ostatně znáte to s tím Linuxem a čínskými hackery...Noooo?
Ostatně znáte to s tím Linuxem a čínskými hackery...Ne... Dej odkaz nebo vyprávěj
Inymi slovami, smutny medvedik nam chcel povedat ze keby pisal neustale len o tych hroznych veciach ktore zaujimaju len a len jeho, ktore ho ovlyvnuju a sposobuju mu neustale depresie a ine sialene stavy nabadajuce k samovrazde, to by sme teda vazne nechceli a nemali pre dobru psychicku pohodu a psychicku kondiciu citat...Kvuli takovy maly blbosti psat blog? Ze se Vam chce ...Samozřejmě. Rád píšu o maličkostech, pomáhá mi to odvádět pozornost od těch opravdu hrozivých věcí. A když někdy nevydržím a napíšu o nějaké opravdu hrozné věci, tak si všichni myslí, že je to další maličkost a neberou to vážně. Tím chráním čtenáře, protože kdybych psal jen o těch hrozných věcech, tak by většina čtenářů oněměla, zešílela nebo se zastřelila, a to bych tedy nerad.
Takových věcí ve filmech je :).Horší jsou ty skutečné. Například když (dnes už bývalý) policejní prezident obhajuje odposlechy slovy: „Já vedu rozhovory a ať si je každý odposlouchává, jak chce. Když si je človek jistý, že nic nespáchal, může mu to být jedno.“ (Dokážu si představit ten řev, kdyby ho někdo opravdu odposlouchával.)
Horší jsou ty skutečné. Například když (dnes už bývalý) policejní prezident obhajuje odposlechy slovy: „Já vedu rozhovory a ať si je každý odposlouchává, jak chce. Když si je človek jistý, že nic nespáchal, může mu to být jedno.“ (Dokážu si představit ten řev, kdyby ho někdo opravdu odposlouchával.)To zní skoro jako výzva k tomu, aby mu tam někdo tu štěnici namotnoval...![]()
Takových věcí ve filmech je :). Mě to připadá spíš k smíchu než, že by mě to nějak zvedalo ze židle.hm, až budeš z nějakého důvodu potřebovat něco zašifrovat, a zjištíš, že legálně to nejde, protože banda pitomců naočkovaných takovýmito pitomostmi odsouhlasila v rámci boje proti "terorismu" zákaz šifrování, možná se smát přestaneš a zvedat ze židle tě to začne - ale to už bude pozdě ...
až budeš z nějakého důvodu potřebovat něco zašifrovatA proč by to měl potřebovat? Poctivý člověk přeci nemusí nic skrývat, že? :-P
A nesmrtelnost hlavnich postav neresim uz vubec
A nesmrtelnost hlavnich postav neresim uz vubecDaleko drsnější (u seriálů) je jiná věc – jakmile se v ději (na straně „těch, jejichž příběh sledujeme“) objeví nějaká nová postava (a skutečně něco dělá, ne že jen projde jedním záběrem), má to spočítané a nedožije se konce dílu.
Je to z nakyho remixu komixu z root.cz, ale nevim kde se to vali a sem linej to hledat. Ale ten slogan je nosnej, to se musi uznat ...
tn.cz
) moc ne.
tn.cz
nijak zvláštních výsledků dosahuje. Ještě to s touto zemí asi není tak špatné. :-)
tn.cz
vyzaduje alespon nejakou aktivitu... Nedostanes to naservirovano na stribrnem taliri.
Mozna to neni pozitivni, ale naopak znak totalniho prusvihu...
Ještě to s touto zemí asi není tak špatnéToť otázka. Podle jiné teorie jsou totiž ti diváci příliš líní, než aby se od televize přesunuli k počítači. Raději zůstanou koukat na nějaké ty "romantické seriály".
Část pixelů fotografie byla nahrazena pixely z jiného obrázku... to je steganografie. Tak komunikují teroristi.A tito teroriste se pod plastikem legality sdruzuji napriklad okolo serveru venovanych digitalni fotografii. To uz jsou primo teroristicke bunky.