V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak jsem před týdnem zakončil čtvrtý semestr na FEL ČVUT a začaly mi "prázdniny" ve formě full-time práce. Kromě toho jsem nevzdal běhání, se kterým jsem nedávno začal po vzoru mého táty.
Moje zkušenosti se čtvrtým semestrem jsou podobné jako ty Saljackovo, s tím rozdílem, že jsem ET1 a WPA opravdu nemusel (i když mám z obojího B). Byl to pro mě zatím nejlehčí semestr a s průměrem 1,6 jsem si vylepšil celkový průměr známek na 2,0 (ne že by to nebylo jedno). Spolu s koncem semestru přišla další změna: spolubydla získal svůj inženýrský titul a já teď bydlím sám. Doufám, že mi tam přes léto nikoho nešoupnou, protože mám v plánu se tam rozvalit.
Snažím se ve volných chvílích zlepšovat v běhu a mám v plánu začít s drobnými závody jako je běh na 2 míle v Praze na Stromovce. Už 7. 7. to plánuju jít zkusit. Od minule jsem zkoušel běhat delší vzdálenosti než 1 rychlej km, o kterém jsem psal posledně. Dneska jsem uběhl 5 km za 33 minut a mám v plánu to prodlužovat (měl jsem rezervu, ale byl jsem línej) a zrychlovat.
20. 6. - ve stejný den, kdy jsem ukončil druhý rok VŠ studia -, to byl přesně rok od doby, kdy jsem nastoupil do svého prvního zaměstnání.
Jo a taky jsem se rozhodl, že si přes léto udělám řidičák, tak si v Praze dávejte bacha na maniaky v Octáviích s eLkem. Myslím si, že už je na čase...
Tiskni
Sdílej:
Anebo pokud jsem opravdu schopný, pak můžu dostat stipendiumStipendium nesouvisí s tím jak je člověk schopný. Pokud jsi teda nemyslel schopnost mít (skoro) samý jedničky / áčka. Jinak to co píšeš docela dává smysl, když to řekneš takhle. Teď už by mi to bylo buřt, ale v prváku bych z toho byl asi pěkně vydeptanej.
Pokud chci do sebe investovat, pak si na studium vezmu půjčku, kterou budu splácet buď při studiu nebo po něm.Tak ale taky takové půjčky musí být -- stát sice na jednu stranu školné chce prosadit (a já s tím souhlasím), ale na druhou stranu se tváří, že nějaké studentské půjčky se ho vůbec netýkají. Studentské půjčky sice nabízí většina bank, ale všechny chtějí buď ručení, nebo spoludlužníka a to je pro nemajetného studenta nemožné.
Anebo pokud jsem opravdu schopný, pak můžu dostat stipendium (třeba na celou dobu studia)Svou vlastní blbostí studuji nad rámec státem placeného studia a platím cca. 44 tisíc ročně (a to ještě studuji na jedné z "levnějších" fakult). Nejvyšší prospěchové stipendium (průměr 1.0-1.1 což je i pro vysoce inteligentní lidi dost náročné) bylo loni nějakých 16 tisíc. Já osobně jsem pro placení školného na VŠ, ale musí se u toho také trochu myslet a ne to udělat stylem "prostě se bude platit" a nic dalšího neřešit.
Pokud chci do sebe investovat, pak si na studium vezmu půjčku, kterou budu splácet buď při studiu nebo po něm.Aneb není lepšího startu do života než s dluhy.
Anebo pokud jsem opravdu schopný, pak můžu dostat stipendium (třeba na celou dobu studia).Zrovna při studiu informatiky (SW inženýrství) je lepší se místo šrocení na Áčka kvůli stipendiu věnovat práci - pak máte mnohem lepší rozjezd a víc zkušeností.
Zrovna při studiu informatiky (SW inženýrství) je lepší se místo šrocení na Áčka kvůli stipendiu věnovat práci - pak máte mnohem lepší rozjezd a víc zkušeností.A riskujete, že vás škola přestane bavit.
Tohle je trochu zvláštní poznámka.Poznámky z vlastní zkušenosti bývají zvláštní a často nezapadají do žádného idealistického modelu :).
Prostě buď chci studovat a dostuduju nebo ne a začnu makat.Závidím ti tvůj černobílý svět :).
Ale jen bych dodal, že kdybych nepracoval při škole, tak budu neustále finančně závislej na rodičích (což by bylo ve dvaceti letech docela špatné, áááno) a absolutně si nic neužiju, protože bych musel na všem šetřit jak blázen.Někde jsem tu dělal výčet základních výdajů. Nebýt při studiu vůbec finančně závislý na rodičích znamená vydělat si alespoň 100k čistého ročně. Pravda, na živnost student odvede státu tak do deseti procent, na závislou činnost to spočítané nemám.
Teď už jsem moc daleko, takže je jednodušší se na to nevykašlatRozumím ti a přeju hodně úspěchů. Já jsem VŠ nedokončil.
Někde jsem tu dělal výčet základních výdajů. Nebýt při studiu vůbec finančně závislý na rodičích znamená vydělat si alespoň 100k čistého ročně. Pravda, na živnost student odvede státu tak do deseti procent, na závislou činnost to spočítané nemám.No dobře, "docela špatné" se mi asi řekne snadno, když dělám v IT. (Nebo jaká byla pointa?)
Rozumím ti a přeju hodně úspěchů. Já jsem VŠ nedokončil.Díky. A proč ne?
No dobře, "docela špatné" se mi asi řekne snadno, když dělám v IT. (Nebo jaká byla pointa?)Pointa byla v tom, že vydělat tyhle peníze a zároveň se dostatečně věnovat studiu není až taková sranda.
Díky. A proč ne?Víc faktorů, velkou roli hrála práce na živnostenský list a chuť být samostatný a nezávislý :).
K tomu mnozstvu poskytovatelov kvalitneho vzdelania, ehm, cudujem sa, ze to pise clovek, ktory ponuka skolenia...Pro mě by naopak bylo zvláštní o tomto lhát. Dělám školení na pár konkrétních témat pro firmy a jednotlivce, kteří mají o tento typ služby zájem. Abych pravdu řekl, sám nejsem častým návštěvníkem školení a když, tak mívám k návštěvě jiné důvody než většina mých klientů. Univerzitní vzdělání neposkytuju :).
ked bude niekto citit potrebu kupit si bezcenny titul, jeho vec. Ty rozumnejsi vsadia na poctive vzdelanie, alebo budu robit dojem nicim inym.Keď bude niekto cítiť potrebu kúpiť si bezcenný titul, jeho vec. Tí rozumnejší stavia na poctivé vzdelanie, alebo budú robiť dojem niečím iným.
Jo a taky jsem se rozhodl, že si přes léto udělám řidičák, tak si v Praze dávejte bacha na maniaky v Octáviích s eLkem. Myslím si, že už je na čase...Abys pak neprodal kolo a nekoupil si auto...
Na to nepotřebuješ kyslíkovou bombu... Na to potřebuješ turbodmychadlo a fazole