Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Zápis inspirován debatou, která se trochu off topic rozběhla pod Pravicovými hodnotami. Když je zdejší komunita (čtenářů ABC Linuxu) nakloněna politice OpenSource v oblasti software, nemohla (neměla) by být nakloněna i myšlence "energie z otevřených zdrojů"?
V souvislosti s nedávnými politicko-(či světo-?)názorovými debatami, v nichž se hází "levicí" i "pravicí", mě zaujal malý seznam "pravicových hodnot", který v souvislosti s obviňováním Britských listů z levičáctví zveřejnil jejich šéfredaktor Jan Čulík, s odvoláním na "konzervativní hodnoty", které prý "vyznávají pravičáci" ve Velké Británii.
Text je vlastně odpovědí na provokaci Volím komunisty. No a?, kterou jsem původně zamýšlel do diskuse, ale která se poněkud protáhla.
Hlavně protože mě napadlo vytáhnout ze známého Čapkova eseje několik důležitých větiček, např. pro ty, kteří už nemají na tak dlouhý text trpělivost, ale pár bodů z komunistického volebního programu schroustnou jako malinu, a pak by se nevinně mohli ptát, co je na tom špatného. Třeba jim tento výbor pomůže orientovat se v ideologii strany, která začíná svůj program větou: "Za základní příčinu stupňujících se problémů světa i naší společnosti považuje KSČM kapitalismus."
Každý článek (dokonce i zápis blogu) v abíčku nabízí čtenářům možnost právě přečtený výtvor ohodnotit. Proč tedy skoro nikdo nehodnotí, ačkoliv jinak se anket a diskusí učastní spousta lidí? Něco mě napadlo.
Po diskusi pod blogovým zápisem Evroameričané jsem měl ještě jednou potřebu svůj pohled na aféru s "vtipem o Romech" shrnout do celistvého textu. Ti z vás, kdo diskusi četli, nebo ti, kdo se netouží k tématu vracet, byli jste varováni a nemusíte si kazit neděli.
Českou společností obchází strašidlo tuposti. A tentokrát to není tupost byrokratů nebo tupost diktátorů – je to tupost novinářů a samozvaných strážců veřejné "korektnosti". Děsím se doby, kdy budou všeobecně zakázány politicky nekorektní vtipy a patrně za každým hospodským stolem a na každé estrádě bude sedět nějaký "občanský demokratický" hlídací pes...