NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Budu vám vyprávět příběh z mého života. Je to povídání o mé bývalé kamarádce. Vracím se do minulosti a zdůvodňuju, proč nyní už pro ni není v mém srdci místa.
Ve svém předchozím zápisku do blogu jsem narazil na dva protichůdné názory. Jde o to, zda na veřejnosti (ne)ventilovat, že máte duševní nemoc/poruchu. Jako první úvádím názor pana Dalibora Smolíka (cituju):
Dost lidí uvádí, že Nvidia oproti ATI (AMD) má mnohem lepší povedenější proprietární (nesvobodné) ovladače. A já tomu věřím, i když žádnou grafiku od Nvidie jsem nějaký ten pátek neměl. Co ale chci, je shrnout moje důvody, proč já používám grafiku ATI (AMD):
Jsem velkým milovníkem beletrie, a to jak české, tak světové. Přečetl jsem min. jednu knížku od autorů, jako je N. V. Gogol, Jakub Arbes, Jan Neruda, Karolína Světlá, K. V. Rais, Z. Winter, F. Kafka, Karel Čapek...
Prosím vás tedy o doporučení voně stažitelného e-booku, který už u nás není copyrightovaný. Preferuji češtinu, ale nebraním se ani angličtině či němčině. Předem díky!
Mnoho z vás určitě zná projekt GNU/FDL Anglicko-Český slovník. Je výborný a sám ho denodenně používám. Problém nastane, když marně hledáte GNU/FDL německo-český slovník! Chtěl bych si přečíst nějakou knížku v originále (tady v němčině), ale listovat klasickým neelektronickým slovníkem mi přijde dost blbý.
V dnešním zapisku se budu věnovat boji se strachy. A u schizofrenie máte opravdu někdy pocit, že se s nimi roztrhl celý pytel.