Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Option "Name" "Logitech USB-PS/2 Optical Mouse"
Driver "evdev"
Option "CorePointer"
Option "SendCoreEvents" "true"
Option "Buttons" "7"
Option "ZAxisMapping" "6 7"
Option "Device" "/dev/input/by-id/usb-Logitech_USB-PS.2_Optical_Mouse-event-mouse"
# Driver "mouse"
# Option "Emulate3Buttons" "true"
EndSection
Předtím jsem tam neměl Option "Device". Bez této řádky mi nejen pracovaly tlačítka, ale myš se s ovladačem evdev ani nehla.
Zkus (musíš v tty, ne v Xkách) nebo něco takového
cat /dev/input/by-id/usb-Logitech_USB-PS.2_Optical_Mouse-event-mouse
.
Jo, a ještě jsem udělal sudo cp /usr/share/doc/hal/examples/10-x11-input.fdi /etc/hal/fdi/policy
, ale nevím jestli to bylo nutné.
cat /dev/input/by-id/usb-Logitech_USB-PS.2_Optical_Mouse-event-mouse.
. Musíš v tty, ne v Xkách. Nevím jak xev funguje, ale možná je to jeho chyba, protože aplikace na naklápění reagujou.
sudo cp /usr/share/doc/hal/examples/10-x11-input.fdi /etc/hal/fdi/policy
, ak píšu výš. Jinak, já mám v tom adresáři dva soubory:
usb-Logitech_USB-PS.2_Optical_Mouse-event-mouse
usb-Logitech_USB-PS.2_Optical_Mouse-mouse
.
Ten druhý na náklon vůbec nereaguje. Že by nebyl pro evdev? Jsem lama, nevím.
Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" EndSectionpo znovuzapojeni nefunguje vobec :(