Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Edit: V případě předběžného zájmu mě prosím kontaktuje na Jabber: martin-hubacek@jabbin.cz nebo ICQ: 262734226
Tiskni
Sdílej:
no určitě by to nebyl špatný nápad, kdyby byl k mání třeba i JBOSS AS bylo by to přímo skvělé
To by nebyl žádný problém.
A Django 1.1
Mám na tebe otázku kolik lidí si poradí s nakonfigurováním distribuce na web provoz plus zabezpečení. Ne každý na to má čas, nervy a zkušenosti. Nic proti vpsFree je to super věc, která nemá cenově konkurenci a já jí jen podporuju a fandím. Každopádně já si myslím, že pro ty kteří chtějí jen webhosting s podporou databází a technologií, které preferují je to lehčí cesta.
Ahoj,měl jsem stejný nápad, už jsem to začal i realizovat. Stroj mám už na páteři a teď dodělávám webové rozhraní :) Více info tady, pro příápadné zájemce (včetně parametrů webhostingu):
http://www.cervajz.com/index.php/blog/show/server-housing.html
Jak někde vidím "neomezeně" tak se usměji a jdu dál Vše je nějak omezeno.
Jak si představuješ zajištění takového hostingu? Na jednom lepším stroji můžeš provozovat hodně věcí, dnešní HW je dost výkonný, ale co zálohování, výpadky HW, chyby v SW a třeba ještě chyby administrátora? Budeš mít schopného admina, který to vše rozdejchá a udrží v provozu? Hosting není jen "vrazíme mašinu do housingu a ono to poběží", od určitého počtu uživatelů/zákazníků začne úředničení zabírat nezanedbatelné množství času .
Nechci ti brát nadšení, jen se ptám zda jsi přemýšlel nad tím jak zajistit kvalitu dodávaných služeb.
A kolik za to platíš?