plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Můj milý deníčku,
už jsem si do tebe dlouho nic nezapsal, ale jestli z toho červeného blikajícího nápisu Program je funkční pouze pod Internet explorerem, nebo pod prohlížečem Mozilla Firefox s nainstalovaným doplňkem IE Viewer 1.3.7. neoslepnu tak určitě zase něco napíšu.
Tento nádherný estetický zážitek mi poskytly stránky odkazované z http://www.vychodoceskearchivy.cz/. Na stránce archivu (http://195.113.185.42/digi/index.htm - samozřejmě mají platný revwezní záznam, ale proč ho uvádět,když máme veřejnou IP, že ... ) potřebujete tento plugin (který AFAIK na Linuxu chodí jen nějak podivně přes wine) mimo jiné k realizaci následujících skvostů
<!--místní adresa-->
<!--tr><td WIDTH=220 bgcolor="#ffffff" align="center" onmouseover="this.style.backgroundColor='#ffd700' " onmouseout="this.style.backgroundColor='#ffffff'" title="Klikněte pro vstup do digitalizovaných fondů SOkA Hradec Králové" value="http://192.168.1.34/index.php" onclick="kam(value);"><b>SOkA Hradec Králové</b></tr-->
<!--veřejná adresa-->
<tr><td WIDTH=220 bgcolor="#ffffff" align="center" onmouseover="this.style.backgroundColor='#ffd700' " onmouseout="this.style.backgroundColor='#ffffff'" title="Klikněte pro vstup do digitalizovaných fondů SOkA Hradec Kálové" value="http://195.113.185.42:8081/index.php" onclick="kam(value);"><b>SOkA Hradec Králové</b></tr>
Bystrý čtenář jistě pochopí. že mimo neuvěřitelného skriptu onclick, díky kterému můžete (jen a pouze v IE) přejít na stránku uvedenou v textu v tabulce - a to vše bez jediného HREFu ! Geniální nápad jak přidat atribut bold do textu odkazu ! - máme před sebou také ukázku nádherného (asi PHP) programátorského kousku, díky kterému vidíme, který port je přesměrovaný na který NAS ve vnitřní síti. Dále asi nepotřebuje komentářů (heslo nbusr123 jsem nezkoušel
Tiskni
Sdílej:
Tak to je fakt masakr.
Keby to boli stránky z roku 1997, alebo no, povedzme do 2003, nepoviem. Ale december 2009?
Jj, tvoriť takéto stránky 3 roky pred koncom sveta je fakt čudné.
To je jednoduché. DjVu prohlížeče na rozdíl od widlácké binárky nemají zakázatelný tisk:
Veškerá práva na zveřejnění a rozmnožování reprodukcí náleží jednotlivým vlastníkům těchto archiválií a jejich souhlas je nutný k případnému dalšímu využití. reprodukce jsou poskytnuty pouze za účelem on-line prohlídky a jejich kopírování, distribuování, prodávání a pod. je zakázáno.
To přitom přecházím, že starým dílům buď majetková práva vypršela, nebo se jedná o kroniky na které se vztahuje zákon o archivnictví, který explicitně dovoluje díla šířit i jinak užívat navzdory zákonu o právu autorském.
Rofl! Ten gif se tam vážně skvěle hodí!
p.s. Že neuhádnete, jaké je správné heslo? Nápověda: ovl.js.
<bgsound loop=infinite src="Gaudeamus igitur.mp3">
heslo=new Array( "student" ); function vyber(){ kod1=document.forms[0].elements[0].value; i=0;k=9; do {if (kod1==heslo[i]) k=i;i++;} while (i<11); if(k==9) window.alert("Chybné heslo!"); if(k==9)location.reload(true); if(k==0) window.location="vstup.htm"; }Ááááá!
myslis jako ve filmu elita?
<title/> nebo <script src="..."/> ....