V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Jede mi to jenom pod rootem... To se mi nelíbí.Není pravda. O9 dokonce není potřeba ani instalovat. Stačí někam rozbalit (třeba do
$HOME
, vytvoří se tam příslušně pojmenovaný adresář) a spustit (soubor opera
v tom vytvořeném adresáři, nikoli v podadresáři bin
).
$HOME
ji nechci a přístupová práva také měnit nechci.
$HOME
, můžeš ji dát třeba do /tmp
. A nebo normálně nainstalovat (nezkoušel jsem).
Co Mozilla? Fuj, k čemu s sebou vláčet víc, než je nutné?inu ... vesměs k ničemu, ale na teoreticky nižších výkonostních nárocích FireFoxu se to nějak neprojevuje, že si s sebou "víc než je nutné" nevláčí ...
Proklínanou pomalost proti ostatním prohlížečům nepozoruji
To buďte rád. Buď máte hodně rychlý počítač, kde je všechno stejně rychlé (ačkoliv na rychlých strojích př. P4 2.4 GHz, 512 RAM se mi to stejně zdálo líné) a nebo už jste na tu pomalost zvyklý (kdybych nepoznal konqueror a operu, tak bych si taky nestěžoval)
pouzivani nebo nepouzivani KDE ma vliv pouze na rychlost startu prvni KDE aplikace. Pokud budes tvrdit neco jineho, tak nemas pravdu.Nic jineho tvrdit nechci, ale me se nejak nikdy nepostestilo spoustet vic jak dve KDE aplikace a to ta druha (Konqueror) vzdy jen omylem :) a spousteni te prvni byla pekna doba ...
Je taky ošklivej.Opravdu podstatné... :I
Každou chvíli se mi podělá profil, atd.Mně ani jednou... Je to aplikací nebo uživatelem? ;) _____________________________________________________
~/.kde
. Občas jsem KDE zavřel během startu (Control+Alt+Backspace) a musel jsem všechno nastavovat znova. Sice se mi to stávalo jen vyjímečně, ale dost mě to vytočilo. KDE - ne, děkuji. about:config
, proto zcela logicky označí FF za šmejd).
Jinak Opera 9 by měla umět mj. pluginy pro Mozillu a řadu dalších věcí, které ji opět posunou výrazně dopředu. Moje zkušenosti s O9TP jsou zatím vesměs pozitivní (dokonce na RHEL 4 startuje o cca 20 % rychleji než O8.5 - se stejným nastavením a stejnými Qt knihovnami).
To musí být teda o poznání méně kvalitní proxy. Ale něco takového jsem teda ještě ani nevidělTo proto, že nepobýváš v "báječném světě Windows"
Sup sup vymaz ~/.operaTo je fakt rada nad zlato
nepouziva Qt a kdelibs (v soucasne dobe zadnou takovou dalsi aplikaci nepouzivam, tudiz setrim pamet a cas)Co tím chceš naznačit? Když používám KDE a Qt, tak nešetřím paměť a čas?
KMail kurví odesílané přílohy (i když je správně nastaven MIME typ)Můžeš prosím uv=st příklad, abych si dal pozor? Nic podobného jsem zatím nezpozoroval.
text/plain
(což je hovadina...), tak jsem to nastavil na správný (text/xml
, možná bylo lepší application/xml
, nevím...), i když bez uvedení znakové sady. Kódování zůstalo nastaveno na quoted-printable
, což by mělo zaručit bezpečný 8-bitový přenos. K příjemci soubor došel ořezaný na 7 bitů (v kombinaci s quoted-printable
to fakt nechápu). S žádným jiným klientem se mi to zatím nestalo.
g hledany-vyraz
.
Ze opensource neni vyhoda pro uzivatele? Asi mas pravdu, ale ... dokaz mi, ze Opera je fakt lepsi a rychlejsi ... treba na PowerPC Linuxu, Solarisu nebo IRIXuKonqueror chodí na alphě, ppc, ppc64, amd64, sparc... Firefox pravda i na arm, hppa a ia64, ale zase ne na ppc64.To jsem vazne zvedavy, jak ji tam rozbehas
Firefox tam vsude chodi.
A proč bych měl používat 32-bitovou verzi prohlížeče, když mi jinak všechno běží 64-bitově? To je právě ta výhoda open source: že není potřeba čekat, až se firmě uráčí.hm, nechcete tím doufám říci, že všechny OpenSource programy lze vzít tak jak jsou a bez sebemenších hacků je zkompilovat pro 64bit platformu?
hm, nechcete tím doufám říci, že všechny OpenSource programy lze vzít tak jak jsou a bez sebemenších hacků je zkompilovat pro 64bit platformu?To určitě ne, ale pokud to není open source, tak se ty hacky dělají mnohem hůř. S navíc musíte čeka, až (případně zda vůbec) se příslušný autor či firma uráčí. AMD64 asi není takový problém, ale zkuste se zeptat na SGI, proč je v novějších IRIXech místo Adobe Readeru nainstalováno XPDF? Asi to nebude proto, že by XPDF mělo víc funkcí nebo bylo rychlejší
Nevím jak si tam upravit tlačítka na toolbaruPokud je to jako ve FF, tak pravým myšítkem na ty toolbary a "Vlastní...".
Jak je to teď s vývojem Mozilly?Pokud vím, tak se toho ujala nějaká jiná skupina programátorů.
- Hnusný vzhled Linuxové verze - pokud nemáte skin. - To není pravda. Firefox má překrásný minimalistický vzhled, který je plně funkční.pratele..... nechcete se jeste zacit navzajem presvedcovat, ze cervena je hezci, nez zluta?
Konqueror -mizerný javascript, nejede v tom gmail,to je snad chyba Googlu, že nejsou schopni vyprodukovat slušný kód, nikoliv Konqueroru, že má problém ten jejich bastl interpretovat ... ostatně na Google se patří zvysoka vys*at, těch problémů mají mnohem víc, gmail bych nepoužíval ani za zlatý prase :-/
ostatně na Google se patří zvysoka vys*atno jo. tady je zas nekdo chytrej. To, co dela Google pro odvetvi IT a pro FOSS, to ti asi uniklo, ze? no jo. chytrost nejsou zadne cary, se rikalo...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
mouse gestures si můžeš do ff nainstalovat takyTo je sice pravda, ale nemám čas hledat nějaká rozšíření. Desktop s linuxem mám na používání a ne na hraní si. Na hraní si s linuxem mi slouží můj server. Také nepochybuju o tom, že Opera mi na mém postarším desktopu poběží svižněji než FF.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
hodne me zaujala ted nova amaya - sice neumi dost veci(javascript), ale staci mi na serfovani a je pekelne rychla.Amaya (v kterékoli verzi) je něco, z čeho je mi (s prominutím) na blití. Tak otřesně zprasené zobrazení se hned tak nevidí. To už je nesrovnatelně lepší ten sunovský "vynález" HotJava.
target="blank"
je pěkná prasárna :)
target
s hodnotou _blank
otevírá stránky do nového okna. Ne do nového tabu. To, že se to otvírá v Opeře do nového tabu je jakási vychytávka, ale nic to nemění na tom, že target="_blank"
je přežitek, který nemá smysl už proto, že si každý (kdo používá inteligentní prohlížeč:) může zvolit, kam se odkazy mají otevírat a nepotřebuje, aby to za něj rozhodoval tvůrce stránky.
________________________________________________ |Studený štart | Normálny štart | |Firefox | Seamonkey | Firefox | Seamonkey | | 18s | 11s | 12s | 3s | |_________|_____________|___________|____________|Nároky na pamäť a celková odozva sú OK. Zobrazovanie stránok je omnoho lepšie ako vo FF (rozhádzané fonty). Seamonkey má ešte navyše podporu SVG. Myslím, že už teraz je omnoho lepší ako firefox.
- + mozsvg : Enable SVG support in mozilla and firefox
No já nevím. Používám Firefox ve Windowsech, v Linuxu nemůžu posoudit, protože se nedostanu na internet.
Dřív jsem používal IE, ale Firefox používám díky jeho záložkám, (které mají ostatně skoro všechny prohlížeče) a jeho jednoduchosti. S ostatními nemůžu posoudit, ale snad ve všech ohledech je lepší než IE. Jen různé programy jsou implementovámny jen do IE (GetRicht, NetMonitor,...) škoda...
Tiskni
Sdílej: