Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
ti, pro něž je přístupná Praha, už měli dvě šance...Ačkoliv bych snad neměl mít výraznější problém s dopravou kamkoliv po republice (i když ta Ostrava je fakt z ruky), tak bych si dovolil podotknout, že ty dvě šance v Praze byly dány asi právě tím, že (pro většinu lidí) jde o nejpřijatelnější kompromis. Jinak bych klidně volil Brno, protože to tam mám rád, a dokonce bych neměl mít potíže s noclehem -- až na to, že jízda po D1 je hazardem, který mě velmi odrazuje...
Jinak bych klidně volil Brno, protože to tam mám rád, a dokonce bych neměl mít potíže s noclehemNocleh by byl pro mě v Brně nutností. Abych se také vyjádřil, jsem pro tři navržené možnosti. A je mi to naprosto jedno. Pardubice, Praha, Brno. Uvidíme, jak dopadne soutěž
Evropa platí geograficky až k Uralu.
Já bych navrhnul když tak dvě místa k setkání a navíc bych je zkusil spojit videokamerama po netu? Jestli by to šlo - a nebylo by se proč hádat, Praha/Plzeň a Olomouc/Brno?
Proč??Je naší metropolí a díky ČD není problém se do ní dostat z jekéhokoliv koutu čech a moravy.
Září je ideální,ale chtělo by to předem ukázat nějaké ty motivy triček.
Jako místo by mi (samozřejmě) nejvíc vyhovovala Praha, ale proti Brnu taky nic nemám, nejspíš by mi nevadily ani již výše zmíněné Hranice na Moravě. Obecně jakékoliv město, kam se dostanu do dvou hodin a mám možnost se dostat zpět ještě tentýž den, nebo město, kde mohu přespat (což zahrnuje i místa mimo město, pokud se mi podaří přesvědčit rodiče, aby šli se mnou a vzali stan).
Čas - po prázninách.
Doba - nejlépe poledne, pokud je možnost přespat tak klidně i večeře.
Tiskni
Sdílej: