Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tiskni
Sdílej:
Už bych to neměl brát, leze mi to na mozekJe to opravdu tím? Něco podobného se mi už taky minimálně jednou stalo. Byl jsem si téměř jist, že jsem reagoval na příspěvek a přitom jsem založil nové vlákno. Spíš mám takový pocit, že to je nějaká nenápadná chyba abička, která se projevuje při určité konstalaci hvězd, ale těžko ji nějak podchytit a znovu nasimulovat, takže ani není moc co hlásit. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Je to opravdu tím?Ne, Piko opravdu neberu
cat << EOF Já mám v Linuxu `ls -1 /var/db/pkg/* | gawk -F- '!/\// && $2 != "" {printf("%s, ", $1) }'` a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám `links -dump http://www.grisoft.cz/doc/TopThreats/lng/cz/tpl/tpl01 | grep I-Worm | tail -n 1 `, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí že `links -dump http://secunia.com/product/22/ | egrep -o '[A-Z][A-Za-z ]*Vulner[a-z]*' | gawk 'NR>2 {printf "%s, ",$0}'` kdežto vám v jednomkuse. Já si můžu vybrat z `ls -m /etc/X11/Sessions` a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i `ls -m /opt/` Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše `python -c 'import random; print random.choice(("widlicky","billysofty","okynka","klikfesty"))'`. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen `tail -n 1 ~/.bash_history`. Kdybyste nebyli `case $(($RANDOM/10922)) in 0) echo widlaci ;; 1) echo klikaci ;; 2) echo pojidaci kolacu ;; esac` tak byste už dávno `echo ${LOVEWORDS:-pouzivali}` linux jako každý normální člověk !!! EOF