Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Tiskni
Sdílej:
Už bych to neměl brát, leze mi to na mozekJe to opravdu tím? Něco podobného se mi už taky minimálně jednou stalo. Byl jsem si téměř jist, že jsem reagoval na příspěvek a přitom jsem založil nové vlákno. Spíš mám takový pocit, že to je nějaká nenápadná chyba abička, která se projevuje při určité konstalaci hvězd, ale těžko ji nějak podchytit a znovu nasimulovat, takže ani není moc co hlásit. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Je to opravdu tím?Ne, Piko opravdu neberu
cat << EOF Já mám v Linuxu `ls -1 /var/db/pkg/* | gawk -F- '!/\// && $2 != "" {printf("%s, ", $1) }'` a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám `links -dump http://www.grisoft.cz/doc/TopThreats/lng/cz/tpl/tpl01 | grep I-Worm | tail -n 1 `, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí že `links -dump http://secunia.com/product/22/ | egrep -o '[A-Z][A-Za-z ]*Vulner[a-z]*' | gawk 'NR>2 {printf "%s, ",$0}'` kdežto vám v jednomkuse. Já si můžu vybrat z `ls -m /etc/X11/Sessions` a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i `ls -m /opt/` Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše `python -c 'import random; print random.choice(("widlicky","billysofty","okynka","klikfesty"))'`. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen `tail -n 1 ~/.bash_history`. Kdybyste nebyli `case $(($RANDOM/10922)) in 0) echo widlaci ;; 1) echo klikaci ;; 2) echo pojidaci kolacu ;; esac` tak byste už dávno `echo ${LOVEWORDS:-pouzivali}` linux jako každý normální člověk !!! EOF