Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsme na tom podobně. Touhle dobou se bavím moštováním a vosy už beru asi jako mouchy - sršni jsou horší, z těch mám pořád respekt.
Nejlíp je nechat je být. Občas mi vletí do lisu a výsledkem je vosa o tloušťce cca 1mm, ale to je jejich problém. Pokud spadnou do moštu (nahoře je většinou pěna, tak se z ní dobře loví), tak je vyhodím ven a věřím, že se nějakou chvíli poučí (moštová pěna dost lepí, takže chvíli asi nepoletí).
Když otravujou moc, dostanou facku (vážne to funguje - většinou si potom jenom dávají odstup). Cukru je při moštování hodně všude okolo (takže mají hodně důvodů se vracet) a moje flegmatická povaha nemá zapotřebí plýtvat energií, dokud nelezou tam, kde mi to opravdu vadí (na ruce ji snesu, ale okolo lokte výš už je to docela nepříjemné ;).
Žihadel pár dostanu (jedno mě ještě od včerejška svědí), ale spíš neúmyslně (mrtvá vosa se skrčí a vystrčí žihadlo a ne vždycky si jí člověk všimne).
Když jsem byla malá, tak jsem omylem šlápla do vosího hnízda. Byl to mazec. Od té doby vosy respektuju, jsem v klidu, ale jímá mně hrůza, pokud se někdo, kdo jde se mnou, začne zběsile ohánět.
Pokud se už dostane do pokoje nebo officu, odkud utéct nemůžu, tak se snažím ji za každou cenu dostat pryčNejzábavnější je vosa nebo sršeň v autě za jízdy (nejlíp někde těsně za hlavou), když člověk nemůže zastavit (třeba při jízdě v koloně) ani někam odbočit
Moje řeč! Přímo nesnáším ječící herdekbaby, které vosy postrkují rukou. Vosa se pak naštve a někoho, kdo je v tom třeba úplně nevinně, bodne.
Jednou jsem si objednal kofolu a zjistil jsem, že vosa je velmi tolerantní tvor. Sklenici kofoly v Matrixu není možné (bez následků) sdílet. Vosa tedy napřed systémovým voláním fcntl()
sklenici zamkla. Já jsem počkal, až vosa dopije a uvolní zámek. Pak jsem sklenici zase zamknul já. Takto jsme se (kooperativně) vystřídali přinejmenším třikrát k naprosté spokojenosti obou stran.
Brčko se nepočítá. To je (nepojmenovaná) pipe, kterou se přímo komunikuje s kofolovým démonem. Není tedy potřeba otevírat (pojmenovanou) sklenici viditelnou v souborovém systému.
Čmelák bolí opravdu víc. Ale zase málokdy kousne.
Opravdu? Já jsem někde slyšel, že dosud nebyl pozorován případ bodnutí člověka čmelákem. Možná je to ale jen pověra, jakých kolují mraky. Tak nevím. (Třeba tvrzení, že zdravý kůň si nikdy nelehne, je taky holý nesmysl.)
Kůň se nikdy nelekne?Kůň si nikdy nelehne není kůň se nikdy nelekne
Vůbec zvěř je otřesně nevzdělaná! Třeba sýkorky, kdyby se učily, tak vědí že právě ony třeba vosy a včely nežerou. Ale ony se neučí, sednou si na česno, zaťukají zobáčkem, včela vyleze a zob.To ještě není tak hrozné, horší je třeba takový čmelák. Ten podle zákonitostí, podle kterých stavíme letadla, vůbec nemůže létat.
"Neboj, co blbneš, pes kterej štěká nekouše! To nevíš?" "Já to vím! Ale ví to i ten pes???"ale to je pravda - aby mohl kousnout, musí přestat štěkat; ještě jsem nepotkal psa, který by dokázal při zákusu štěkat, nanejvýše tak vrčet :-p
Tiskni
Sdílej: