Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Budu tedy velice vděčný, pokud mi v diskuzi dáte vědět, zda se vám podařilo nějakou závěrečnou práci zobrazit či nikoliv, a jaký přitom používáte operační systém, webový prohlížeč a prohlížeč PDF. Vstup do archívu se nachází zde.
Samozřejmě také ocením, pokud mi někdo napoví, kde by mohla být chyba. Skript je realizován v PHP a je vlastně velice triviální. Ověří se, zda opsaný kód souhlasí s tím vygenerovaným a uloženým v session-proměnné. Následně pošle na výstup hlavičky o kterých se domnívám, že by měly být v pořádku, a nakonec vlastní soubor:
header('Content-Disposition: inline; filename='.$_SESSION['file'].'.pdf'); header('Content-Type: application/pdf'); readfile($odkaz);
Dlužno podotknout, že data jsou z formuláře posílána metodou GET. Při použití metody POST to mně samotnému nefugovalo ... občas se nemohu ubránit pocitu, že programování webových aplikací souvidí s magií.
Tiskni
Sdílej:
P.S. Nejde o nejake utajovane skutecnosti, je to cista optika a materialove inzenyrstvi, vse bylo vystaveno az skoro 3 roky po obhajeni, takze nehrozi nejake hrozeni pripadnych patentu, etc...
b) keď som čítal naposledy autorský zákon, tak sa tam písalo, že autorského práva sa nemožno vzdať ani ho previesť na inú osobu. S jedinu výnimkou: ak si vytvoril autorské dielo ako zamestnanec pre svojho zamestnávateľa. Škola ťa neplatí. Z toho by som usudzoval, že so svojou diplomkou môžeš naložiť podľa seba.
Prohlašuji, že jsem diplomovou práci Převratné výpočty vypracoval samostatně pod vedením Antonína Mikulky a uvedl v seznamu literatury všechny použité literární a odborné zdroje.
Diplomová práce patří mezi tzv. školní díla ve smyslu § 60 a § 35 odst. 3 AutZ. Podle § 35 odst. 3 AutZ se jedná o dílo vytvořené žákem nebo studentem ke splnění školních nebo studijních povinností vyplývajících z jeho právního vztahu ke škole nebo ke školskému či vzdělávacímu zařízení. K takovéto práci má plné autorské právo její autor – student podle obecných ustanovení § 12 a násl. AutZ.Škola může něco zakázat pouze tím způsobem, že si od studenta nechá v tomto smyslu podepsat licenční smlouvu.
Mně to funguje. Mám ArchLinux 0.7.1, Operu 8.51 a po stažení na disk jsem to prohlížel v XPDF 3.01.
Z.H.
There was an error while scaning the file: /tmp/DIP-1449.pdf **** This file has a corrupted %%EOF marker, or garbage after the %%EOF. **** The file was produced by Acrobat Distiller 5.0.5 (Windows): **** please notify the author of this software **** that the file does not conform to Adobe's published PDF **** specification. Processing of the file will continue normally.Konfigurace FC3 Mozilla 1.7.12 Gnome Ghostview 2.8.0. Otevření /tmp/DIP-1449.pdf pomocí Acrobat Reader funguje bez problémů.
header("Cache-Control: none");
header("Expires: none");
Nejsem si jisty, ze none je spravne, mrknete na RFC. Resil jsem situaci, ze PHP nastavi expiraci na 1970, MSIE dokument stahne do cache, preda jmeno souboru Acrobat Readeru a nasledne tento soubor s ohledem na expiraci smaze. Acrobat pote vykopne hlaseni, ze dokument nelze otevrit.
session_cache_limiter('private, must-revalidate');Přesto vyzkouším, díky.
Namátkou jsem vybral jednu práci, DIP-1621.pdf - "Zajištění růstu výkonnosti podniku na základě podnikové strategie", FF 1.0.6, Mandriva 2006 a uložil ok (velikost 620.4kB). Pak jsem zkusil otevřít, mam přednastavený na otvírání xghostview a opět ok.
header('Content-type: '.$ct);
header('Content-Disposition: inline; filename='.$filename);
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0');
header('Pragma: public');
Honza
Preju hezky den vsem,
jako (skoro) vsichni prede mnou musim konstatovat, ze na lusteni pismenek kodu je treba bystry zrak a mozna i trochu predstavivosti ("tohle by mohlo byt g"). Vyzkousel jsem namatkou 3 soubory;
DIP-1628.pdf se jevil jako vadny;
DIP-1621.pdf otevren bez problemu;
DIP-1050.pdf otevren bez problemu (autorce, vedoucimu a oponentovi bych ovsem doporucil, aby si doplnili znalosti z anglictiny nebo si davali trochu pozor, jakyzeto amatersky preklad to nechavaji publikovat; tech par vet v anotaci zni vylozene hrozne!)
Tak se tedy zadarilo pod SuSE linuxem 9.3, ve Firefoxu 1.0.7 a Acrobat Readeru 7.0 ve Vidni ;)
- Tschüß David -