Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Když jsem dneska viděl anketu na rootu, na první pohled jsem si myslel, že se někdo zbláznil a dostaly se tam dva projekty na kterých dělám - Wammu a phpMyAdmin. Po bližším zkoumání se ukázalo, že tam mám jenom jeden a phpMinAdmin opravdu není phpMyAdmin, jak si zabudovaná oprava překlepů v mozku původně domyslela.
Když si vzpomenu, kolik open source projektů muselo změnit jméno kvůli podobností názvu s nějakým komerčním produktem, tak si říkám, jak by to dopadlo tady (ne že bych měl něco takového v plánu). Ale stejně by mě zajímalo kolik lidí si to splete a bude si myslet, že hlasují pro phpMyAdmina .
PS: Jinak samozřejmě hlasujte pro Wammu, ať taky něco vyhraju (i když vůbec netuším co že tam projekty mají vyhrát ).
Tiskni
Sdílej:
Ona ta anketa obecně vypadá jako soutěž
Obecně ano, konkrétně mi to přijde jako výsledek zadání: vyhraje jabbim.cz, nějak to zařiďte... Je v 4 ze 6 kategorií. Opravdu nenápadné.
I když asi nemá smysl hlasovat, vybral jsem: Drupal.cz; NetBeans (i když jej nepoužívám); Open Workshop Olomouc (protože Olomouc ); Vrána Jakub (vylučovací metodou); Tady je Svaťasovo (jedinný blog z výběru, který jsem alespoň jednou četl); Sun Microsystems.
Kdysi jsem na jeho blogu cetl, ze byl na navsteve v Klatovech, protoze tam ma on nebo jeho manzelka pribuzne. No a my z otcovy strany taky pochazime z Klatov.Tak bohužel vás budu muset zklamat. I přesto, že se mi v Klatovech líbilo, tak tam příbuzné nemám. Nicméně moje manželka tam chodila do školy. Doufám, že jsem vaše iluze úplně nezničil
Obecně ano, konkrétně mi to přijde jako výsledek zadání: vyhraje jabbim.cz, nějak to zařiďte... Je v 4 ze 6 kategorií. Opravdu nenápadné.Jabbim mi nesedí obzvlášť u osobnosti a firmy. Jak se zasadili Jan Pinkas a jeho firma významným způsobem o rozvoj open source u nás, mi není moc jasné.