Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Mno tak po nějaké době jsem se o5 vrátil k původním SuSE 9.1, které mi jako OS LINUX sedely nejvice. Nic proti SuSE 10.0, ale ma neskutečně mnoho chyb, na které nemám čas. Po "přechodu" na Fedoru jsem nějak nezkousnul praktickou neexistenci nějakého admin prostředí (YaST v SuSE).
Plný očekávání z nové verze SuSE 10.0, jsem si ji hned za čerstva stáhl a naistaloval. Hned po nainstalování mě zarazilo, daleko pomalejší reakce celého systému. Jelikož potřebuji Linux čím dál více nezbylo mic nic, než se pln zarmoucení poohlédnout po jiné verzi linuxu.
dnešni dotaz slouží pro lidi, kteří se snaží nějak začít se síti jako já.
a sice dotaz je:
Dá se nějakým způsobem dostat na PC, které je za NATem ??? Slyšel jsem cosi o nějakých tunelech, ale to asi nebude to pravé ořechové
vmware
v nejake srozumitelnejsi verzi, nez je ta, co nabizeji na vmware.com (30-ti deni trial)???
- dnes bych se chtel zabývat hodnocení na WebTop100.cz a serveru Microsoft.com/cz (microsoft.cz) // dale M.CZ.
- po smazání tohoto člllánku jsem se rozhodl napsat o co zhruba šlo
.Tento článek měl poukazovat na lidskou vlastnost a tou je blbost. Protože heslo jako takové chrání vaše soukromá data a vy si ho pošlete k zdánlivě možná fungujícímu mailu... email post.password@centrum.cz jsem vlastnil a nechal ho zrušit a nevlastnil ho žádný automat...
- dnes se chci zabývat možnostmi programové výbavy v OS Windows(W) a Linux(L).
Když se tak zamyslím proč jsou oblíbené OS W, tak me napada pouze jeden duvod, prtože už se několik let používají jako 1. systém na nové počítače, i když není tomu tam vždy, třeba firma Lynx nasazuje Os L jako svou jednicku.
- dnes bych se chtěl zabývat rozdíly instalace OS Windows XP
a OS Linux SuSE 9.1
.
Windows eXPerience:
- dnes bych chtel napsat o kompilaci straré známé tríády Apache+Php+MySQL
.
tento článek je určen všem lidem, kteří píší webové stránky nebo se je chtějí naučit a editace na serveru je pro ně nepohodlná.
- po nainstalování SuSE 9.1 jsem se mohl hned pustit do kompilace dalších prográmků, které používám mezi něžš patří i GFTP, zdůvodu mé nemoznosti se zžít s příkazem FTP.
- jelikož jsem si přečetl diskuzi k předchozímu článku chtěl bych se vyjádřit k pár věcem, body budu řadit chronologicky podle příspevků v diskuzi
- Důvod je naprosto jednoduchý, protože před prázdninami nam zapojili kabelovy Internet a nastal problem mam dva pocitace a puvodne na Dial-upu jsem je měl propojen skrz Proxy