Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Moc často nereaguji na zápisky ostatních, ale tentokráte mi to jde tak trochu na ruku. Po celkem velikém shonu a stresu v práci je pro mě samota způsobem jak si odpočinout, odreagovat se. Pravda je, že je to jiná samota, než o které se píše v odkazovaném blogu, ale i takovou jsem si zažil a opravdu už neopakovat!
Co dělám, když si říkám: „zítra zase do rachoty“? Sednu si někam kde je klid, sám, nebo s přáteli, a myslím na něco jiného. Ha to se řekne lehko, jak se dá jen tak myslet na něco jiného? No jednoduché to ze začátku není, ale když se člověk soustředí tak si ani nevšimne že nemyslí na zítra, ale myslí na teď. Název blogu stále platí, ano mluvím právě o tom, je pravda že se mnou potom moc zábava není, ale to už záleží na ostatních, v omezené míře jsem schopen i komunikovat :).
Potom je tady ještě jeden faktor, bylo by asi hodně zvláštní pozvat si přátele a pak si skládat papír, nebo být pozván a skládat si papír. Jihlavská čajovna je legenda, alespoň pro všechny kdo ji delší dobu navštěvovali. Když hledat spřízněnou duši, tak v pravidelných návštěvnících takovýchto stánku klidu (s klidem je to občas relativní, ale peníze se musejí také vydělávat). V čajovně jsem poznal své nejlepší přátele a i svoji přítelkyni a rozhodně bych neměnil.
Zpět k druhému faktoru, klid nad dobrým čajem, člověk se naplní klidem a rovnováhou, není to jen tak čaj, nebo spíše to co zbylo do sáčku, myslím, Čaj. Mnohý neznalec ohrne nos, nos nálevem temně zelené brčálové barvy japonského čaje, který má svíravou chuť, až vás zamrazí, ale právě to je ono. Nebo omamná chuť oolongu, který je nekonečný, a poté je nekonečné i usínání :), či velmi euforizující chuť červených čajů. Nebo pro lehčí povahy skoro nepoživatelný pu-her s datem sklizně v minulém tisíciletí, to je zkrátka nono.
Při správné přípravě a následném pití čaje člověk nemyslí, všechny problémy jsou daleko, stejně jako u origami.
Tohle je můj recept jak překonat samotu, stres, špatnou náladu…
Ps: nikdy jsem nevěřil, že na čaj a origami se dají balit slečny :), ale je to tak, mohl bych si vybírat ;)… ovšem zatím nemám důvod :P
Tiskni
Sdílej:
podle fotek to na křivici nevypadáještě to tak :)
"nálevem temně zelené brčálové barvy"To jako koicha?
<flame>Japonské čaje? To sú tie, čo chutia ako tráva?</flame>
Nie, japonské mi vážne nechutia. Ale taký oolong, to je niečo. A prípadne niečo tmavšie: Pu erh alebo Lapsang (či dokonca oba zmiešané).
Ale že je to lepší než Praha, to klidně věřím.V Praze mi voda chutná nejvíc. Když jedu někam z Prahy, tak mi tam vždycky chybí pražská voda (kterou piju i studenou a "jen tak").