Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Moc často nereaguji na zápisky ostatních, ale tentokráte mi to jde tak trochu na ruku. Po celkem velikém shonu a stresu v práci je pro mě samota způsobem jak si odpočinout, odreagovat se. Pravda je, že je to jiná samota, než o které se píše v odkazovaném blogu, ale i takovou jsem si zažil a opravdu už neopakovat!
Co dělám, když si říkám: „zítra zase do rachoty“? Sednu si někam kde je klid, sám, nebo s přáteli, a myslím na něco jiného. Ha to se řekne lehko, jak se dá jen tak myslet na něco jiného? No jednoduché to ze začátku není, ale když se člověk soustředí tak si ani nevšimne že nemyslí na zítra, ale myslí na teď. Název blogu stále platí, ano mluvím právě o tom, je pravda že se mnou potom moc zábava není, ale to už záleží na ostatních, v omezené míře jsem schopen i komunikovat :).
Potom je tady ještě jeden faktor, bylo by asi hodně zvláštní pozvat si přátele a pak si skládat papír, nebo být pozván a skládat si papír. Jihlavská čajovna je legenda, alespoň pro všechny kdo ji delší dobu navštěvovali. Když hledat spřízněnou duši, tak v pravidelných návštěvnících takovýchto stánku klidu (s klidem je to občas relativní, ale peníze se musejí také vydělávat). V čajovně jsem poznal své nejlepší přátele a i svoji přítelkyni a rozhodně bych neměnil.
Zpět k druhému faktoru, klid nad dobrým čajem, člověk se naplní klidem a rovnováhou, není to jen tak čaj, nebo spíše to co zbylo do sáčku, myslím, Čaj. Mnohý neznalec ohrne nos, nos nálevem temně zelené brčálové barvy japonského čaje, který má svíravou chuť, až vás zamrazí, ale právě to je ono. Nebo omamná chuť oolongu, který je nekonečný, a poté je nekonečné i usínání :), či velmi euforizující chuť červených čajů. Nebo pro lehčí povahy skoro nepoživatelný pu-her s datem sklizně v minulém tisíciletí, to je zkrátka nono.
Při správné přípravě a následném pití čaje člověk nemyslí, všechny problémy jsou daleko, stejně jako u origami.
Tohle je můj recept jak překonat samotu, stres, špatnou náladu…
Ps: nikdy jsem nevěřil, že na čaj a origami se dají balit slečny :), ale je to tak, mohl bych si vybírat ;)… ovšem zatím nemám důvod :P
Tiskni
Sdílej:
podle fotek to na křivici nevypadáještě to tak :)
"nálevem temně zelené brčálové barvy"To jako koicha?
<flame>Japonské čaje? To sú tie, čo chutia ako tráva?</flame>
Nie, japonské mi vážne nechutia. Ale taký oolong, to je niečo. A prípadne niečo tmavšie: Pu erh alebo Lapsang (či dokonca oba zmiešané).
Ale že je to lepší než Praha, to klidně věřím.V Praze mi voda chutná nejvíc. Když jedu někam z Prahy, tak mi tam vždycky chybí pražská voda (kterou piju i studenou a "jen tak").