Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Již delší dobu si myslím, že je vůči autorům hudby velmi nespravedlivé, že při koupi alba platíte především distributorovi alba.Jako vůči komu je to nespravedlivé, kaňko? Je to snad na těch umělcích, ne? Kdyby chtěli, tak si to vydaj vlastním nákladem. Ale voni ti chudáčci, co podepsali ty hrozně nevýhodné a diskriminující smlouvy, nějak asi nechtěli, když to podepisovali, jinak by to tak nějak nepodepisovali, no ne? Že by z toho něco měli? Že tomu cédu udělá firma propagaci, natlačí to do rádií a do obchodů, to je nic. Vono přijde trochu jinej počet lidí na kapelku, co má webovku s mpétrojkama a přáním, aby jim lidi poslali nějakou tu zlatku než na kapelu, co hrajé némlich to samý, akorát má za sebou ten mediální humbuk. Prostě jezevčíku, peníze musíš utratit, abys je vidělal. Spousta lidí používá hladovej algoritmus v úplně blbejch případech.
Když si kupuju hudbu, zajímá mě samotná placka, hezky provedený booklet, video dokumenty, rozhovory a další bonusy třeba na dvoudiskových digipakových vydáních a podobně. ... Ale na běžné používání to u mě opravdu nebude.uff, obávám se, že tvoje "běžné používání" se silně rozchází se zájmy naprosté většiny "uživatelů" hudby ... já když si pořizuju hudbu, placka mě zajímá jen do té doby než ji grabnu, protože pustit něco z disku je mnohem pohodlnější než provozovat diskotéku (zvlášť když se pohybuju mezi lokacemi, nebudu si z/do práce tahat každý den batoh CDček, když mám síť ...), booklet čtu jen když mě něco konkrétního zajímá, rozhodně se pohledem na něj nekochám pokaždé, když si danou věc chci pustit, na rozhovory většinou kašlu, a video bonusy obvykle stojí za hovno (kdyby tam aspoň dali občas nějaký klip ve slušné kvalitě ...) - tož, naco platit za krabičku se spoustou zbytečností, když mě zajímá obsah?