Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
erekce rozhraní eth0
?
ale nevím co s down
pm
Load alternate core - naložit alternující (nebo střídavé) jádro Alternative data read method - alternativní informační metoda čtení Unhook Syscalls - vyháknout sys upomínku 0 PSS mode - nula modus pss Disable DVD-DL - zneškodnit dvd-dl Disable IGR - zneškodnit igr Reduced cdvdfsv buffer - snížený cdvdfsv nárazník Hide dev9 module - zastírat dev9 modul Alternate IGR combo - alternující (nebo střídavá) igr malá jazzová skupina
Něco by se přeložilo celkem lehce, ale co s tim zpropadenym Unhook Syscalls?No přece odhůkovat syskóly, to je snad jasné, ne...
Alternativen Kern laden Alternativer Datenlesemodus Syscalls entladen 0 PSS Modus DVD-DL deaktivieren IGR deaktivieren Verkleinerter cdvdfsv Puffer dev9 Modul verbergen Alternative IGR Kombination
hm, nemam po ruce Duden, ale tusim, ze to bude "elektronische Datenverarbeitungsmaschine"Jasně, překlep.
Alternativen Kern laden ⇒ Naložit alternativní jádro Syscalls entladen ⇒ Vyložit Syscally dev9 Modul verbergen ⇒ Zahrabat modul dev9
Proč? Pravda, angličtina není tak hnusná jako čeština, ale stejně je němčina hezčíNěmčina a hezčí?
Proč? Pravda, angličtina není tak hnusná jako čeština, ale stejně je němčina hezčíNěmčina a hezčí?
Pravda, tohle je naprosto subjektivní, stejně ale neodolám a řeknu o tvém jazykovém vkusu, že je odporný
No, já narozdíl od tebe nemám vymytý mozek komunistickejma protiněmeckýma filmama a propagandou. Jasně, pokud by člověk měl soudit jen podle hitle*a a jeho proslovů, tak chápu že se to může nelíbit.
Ale když ten jazyk člověk vnímáš bez nánosu téhle čecháčkovské ideologie, tak zjistíš, že je fajn. Zvlášť, co se týče jeho dialektů (ale pravda, „spisovné“ jazyky moc nemusím, IMHO jsou to takový nedomrlý slabý odvary pokladů skrytých v diaelktech ;).
Čeština má u mě jediný štěstí, že se ji teď učí slečna . Ale jinak mě ten jazyk nikdy moc netankoval...
Ale stejně nejhezčí jazyky jsou jazyky semitské, na ty ani němčina nemá
(asi proto, že většinou to většinou dabují nějací amatéři nebo obskurní rádobyherci).Jestli nebude problém právě v tom
Minimálně u Ghost in the Shell (všech dílů včetně SAC), případně Wolf's Rain, mi anglický dabing přišel dokonce lepší, než dabing originální.
Viz Kuze's story.
* až na Rammstein, některou poezii a vybrané jazykové konstrukceano, rammsteini dokázaly z té (pro mě) odporné uši trhající němčiny udělat přednost a podat ji zajímavým způsobem, jinak je pro mě na poslech hned po nizozemštině asi druhá nejhorší...
* až na Rammstein, některou poezii a vybrané jazykové konstrukceČímž jenom podporuješ mou tezi, že to, jestli vnímáme určitý jazyk jako hezký, nebo naopak hnusný, primárně nesouvisí např. s tím, jak zní, ale s konextem (kulturním, historickým) v jakém se s tím jazykem setkáváme.
chrochtáníKecy. Pusti si někdy ORF. Rakušáci si také slušně jazykem vylizují hubu (sice ne tak rapidně jako Briti nebo ještě hůř Američani). Když na ně začneš českou němčinou tak se jen chechtají které struhadlo nebo šmirgl si to o rektum drhneš
No, já narozdíl od tebe nemám vymytý mozek komunistickejma protiněmeckýma filmama a propagandou.Jo, jasně, já se svým věkem mam asi vymytej mozek komunistickejma filmama...
Ale když ten jazyk člověk vnímáš bez nánosu téhle čecháčkovské ideologie, tak zjistíš, že je fajn.Neřekl bych, já to vnímám bez jakýkoli politický ideologie, mě se prostě nelíbí zvuk teho jazyka. Stačí se podívat na Holky to chtěj taky v originálním znění
To, jakým lidé mluví jazykem, je spíš podružná záležitost...
...jestliže ovšem jazyk neovlivňuje způsob myšlení.
Trochu mi to připomíná:
http://www.lamer.cz/quote/59179
http://www.lamer.cz/quote/10440
Load alternate core - Načíst alternativní jádro Alternative data read method - Alternativní metoda čtení dat Unhook Syscalls - Zrušit zachycení systémových volání 0 PSS mode - 0 PSS mód Disable DVD-DL - Vypnout DVD-DL Disable IGR - Vypnout IGR Reduced cdvdfsv buffer - Omezená vyrovnávací paměť cdvdfsv Hide dev9 module - Skrýt modul dev9 Alternate IGR combo - Alternativní kombinace IGRCo je na tom složitého?
Česky je „mód 0 PSS“, stejně jako neříkáš „Bernard pivo“, ale „pivo Bernard“, nebo „Karlštejn hrad“, ale „hrad Karlštejn“0 PSS mode - 0 PSS mód
Čort znajet, co je míněno tím „combo“. To může znamenat spoustu věcí...Alternate IGR combo - Alternativní kombinace IGR
Dík za korekci.
Ohledně toho "Alternate IGR combo" - tam jsem si taky nebyl jistý, ale tohle mi připadlo nejpoužitelnější ze všech možných variant, které mne napadly.
Obavam se, ze diky neutuchajici snaze reklamnich agentur...Tak teď nevím, jaxi to mám vykládat
Ale překládát odbornou IT terminologii přes němčinu, známou obludně dlouhými složeninami,...Oproti takej fínčine je to ešte celkom v pohode
Ještě ve Windows XP se dala nastavit hlasitost u disků (volume jako volume).Tohletp je mam dojem dodnes v českém XBMC... Nebo minimálně donedávna.
LANG=en_US.UTF-8
místo z nabídky. Než polovičatý a místy špatný překlad (to je v případě IDE jednoznačně matoucí), to radši žádný.
LANG=en_US.UTF-8
defaultně defaultněOMG