Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Ctít chci, ale ještě jsem nesehnal :-\. V okolí nikdo nemá...
Řekl bych, že je i spousta placených e-mailových služeb, které mají nižší kvalitu než gmail.To ano, nejlepsi je si zridit bud konto na Gmailu, nebo mit mail rovnou na vlastnim serveru.
Smim se optat jakou domenu jsi koupil?
Apache s PHP a MySQL zas tolik nezatezuje, DNS je nenarocne, mail server je taky v pohode, chces-li tam mit 1 ci 2 maily, SSH sice sezere trochu vykonu, ale podle me se da provozovat v pohode i na starsim stroji.
Zalezi na tom, k cemu bude server slouzit, kolik lidi na web bude chodit, jestli budou neake downloady ...
Bude stačit konektivita s uploadem 96kb/s?Pokud na tom chceš provozovat web (jako že asi jo), tak sotva... :/
Nevím, ale s tím uploadem bych šla o trochu výš. Jeden čas jsem na nízkém uploadu / 64kb/s / měla problém odeslat i obyčejný textový mail, natož třeba fotky.
desktop.m4r3k.org
šla na IP třeba 192.168.0.2 ve vnitřní síti notebook.m4r3k.org
na 192.168.0.3
Jo já, mě by se hodila.Vzdyt uz ji mas, jak koukam na tvuj web.
Já bych si s dovolením také vzala
Maila jsem Ti poslala, děkuju za laskavost.
Nojo, když se email podobá spíše korespondenčnímu lístku, než dopisujenže u tý pošty si aspoň můžu vybrat, jestli to bude korespondenční lístek nebo dopis ... kdyby šlo o pár úchyláků s potřebou zveřejňovat na koresponďákách svoji soukromou poštu, tak je vem čert, ale vadí mi, že se z toho dělá standard (copak exhibicionismus není úchylka?); nechápu někoho, že je schopen takovýmhle službám svěřit i třeba firemní poštu ....
Že mě google sleduje? Ani nechci vidět na kolika kamerách se ocitnu jenom tím, že se projdu/projedu po Brně.že mi někdo "jenom" rozbije hubu, i když mě mohl klidně i zabít, jaksi není korektní omluvou pro to, že mi ji rozbil ... aneb proč omlouvat dobrovolné podstupování menšího zla tím, že nuceně přijímám zlo větší?
Pokud bych skutečně nechtěl, aby mi někdo cizí četl e-mail, pak je jediná možnost a tou je šifrování.co myslíš tím "skutečně nechtěl"? - IMO je dosti značný rozdíl mezi tím, když je někdo tajně odposloucháván (čemuž se chceš bránit šifrováním), a tím, když dá výslovný souhlasem se čtením své pošty ...
No já nevím, ale mi se nezdá, že to snifování paketů na síti by bylo něco težkého,viz poslední věta předchozího příspěvku
jinak pokud třeba v TB chceš v poště hledat tak ji musí taky přečíst.viz poznámka v příspěvku o něco výše (na konci, označena hvězdičkou)
Asi jsem si nevšiml ...p.s. měl jsem se prvně zeptat, jestlis' ty podmínky četl ...?
<offtopic> Kdyz uz se tu takhle resi gmail tak bych se chtel zeptat, jak je vlastne resen pocet pozvanek. Pozvanku se mi podarilo sehnat od cloveka ktery jich mel sto, hodne lidi tady koukam ma 100 i vice. Ja jich mel 19 a kamarad, kterymu jsem pozvanku poslal ma 3.
To se pocet pozvanek vzdy snizi? <offtopic>
Tiskni
Sdílej: