Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Snažia sa to prekrývat rôznymi splash screenami, ale aj po vypnutí splash, tam nieje :(
No a tak ma napadlo opýtať sa tu v blogu, prečo ich tam už nedávaju?
Edit: Jasne, tučniak vo FrameBufferovej obrazovke :)
Tiskni
Sdílej:
V menu grubu (kde jsem ho nikdy neviděl) nebo hned po odkliknutí v grubu? Tam ho mam, 2.6.26, framebuffer. Bohužel jen jednoho.
Framebuffer - To je první, co vypínám, protože to strašně zpomaluje vypisování na konzoli.Strasne pomale je to jen v pripade neakcelerovaneho vystupu (VESA a podbne), u nativnich framebufferu s akceleraci (minimalne s akceleraci scrollovani) to zas tak velky rozdil neni (alepspon pokud se srovnavaji zhruba stejna rozliseni).
No jo, ale třeba taková nvidiafb se nemá ráda s XkamaNeni tim mysleno spis "nema se rada s driverem od nVidie"? Protoze obecne open-spource drivery v Xkach s nativnimi framebufery spolupracuji. Treba u mne radeonfb a driver radeon spolupracuji bez problemu. BTW: Ja mam zase problem s framebufferem na notebooku - pokud se do suspenu neprepne v textovem modu, po probuzeni se neobnovi koreknte stav grafiky, takze i kdyz jinak vse bezi, na obrazovce neni nic videt, pripadne jsou tam jsou naproste nesmysly. Resim to nepouzivanim framebufferu a prepnutim (pomoci chvt) na nepouzivanou textovou konzolu pred suspendem, po nem se zase prepnu zpet.
A co screen a přepnout ten výpis?
nemozem nic vybrat, nikdy som nepouzival framebuffer ... ako to moze niekomu vobec chybat?Na desktopu bych se bez nej obesel, sice bych misto diakritiky a podobnych paznaku videl jen otazniky a tecky, ale velke problemy by mi to nedelalo. Kdezto na mem HTPC je VESA framebuffer zatim jedinny spolehlivy zpusob, jak zapnout TV-Out a prehravat prez nej akcelerovane video (pres vidix).
video=uvesafb:1280x800-32,mtrr:3,ywrap
?