Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zatímco české nemocnice hlásí zoufalý nedostatek krve, na českých silnicích je jí stále dost. Zásluhu na tom mají nejen klasické dopravní nehody, ale poslední dobou také množící se záhadné sebevraždy tučňáků. Podobné případy jsou známy například ze severního pobřeží Anglie, kde je celkem běžným jevem hromadná sebevražda stáda velryb otravou svítiplynem. Výjimkou není ani jižní Rumunsko, kde se minulý týden oběsilo pět slonů. Proč si ovšem tučňáci vybrali právě Českou republiku je záhadou. Co nutí tyto malé směšné kujóny, oblečením trapně napodobujícím Oldřicha Nového, aby pěšky přešli několik tisíc kilometrů a kousek od Devíti křížů naskákali pod kamión převážející uprchlíky z Moravy do Polska?
Se zajímavou teorií přišel do redakce doc. Luboš Pinzeta, kterému ale nikdo neotevřel a tak odešel zase domů. Další názor do této dnes již celonárodní diskusi přinesl Jakub Patočka, podle nějž by se Temelín neměl dostavět. Názor to sice je, ale tíživou životní a sociální situaci tučňáků nijak neřeší. A tak zatím nejfundovanější pohled na tento problém má Přemek “Receptor” Podlaha. Tragické sebevraždě tučňáka nejlépe zabráníme tak, že na něj hodíme černý igelitový pytel, běžně používaný patology ve všech kriminálních seriálech. Poloudušeného tučňáka pak v pohodě odneseme domů. Tady jej pak bez problémů klepneme paličkou po hlavě a pořádně oškubeme. Jak známo, tučňák má velmi tuhé maso a proto je nutné ho péct nejméně dvě hodiny. Jako příloha se může podávat zeleninový salát, nebo dušené sloní medajlonky.
Dobrou chuť.
Tiskni
Sdílej:
Protože jsem to sehnal někde na netuA zdroj?