Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »O Linuksu a GNU programech se v propagandě, kterou komunita generuje tvrdí, že mnoho nezávislých vývojářů pracujících ve svém volném čase, stále vytváří a zlepšuje softwarovou výbavu. Protože nejde o komerční produkt, vyhraje ten nejlepší a protože jsou zdrojové kódy zveřejněny, není problém započíst nový ještě lepší produkt.
Zatím jsem ale nenašel dostatečně kvalitní náhradu za TotalCommander. Asi jde o program nezajímavý a uživateli Linuksu nepodporovanou koncepci. K čemu dva panely, když stačí jeden a ten si můžu nasázet nekonečněmnohokrát na plochu. Podobně se chová Microsoft. Kam až to Linuksáři klesli.
Docela bych byl rád, kdyby se ve svobodné komunitě našla banda lidí, která by dala dohromady dvoupanelový commander, který by byl stejně dobrý né-li lepší než TotalCommander. Představoval bych si to tak, že by byl co nejméně závislý na knihovnách a na Desktopu. Kdyby používal jako GUI pouze GTK+, to by bylo fajn. Tam kde je Gimp, aby tam byl i onen nový commander. Do toho bych i investoval nějakou korunu, slibuju. Třeba se něco najde, ale zatím nic.
Tuxcommander je napsán pod Pascalem. Je to jedno, ale pro kompilaci potřebuju Pascal. XNC byl fakt dobrej, nezávislej, ale asi skončil. LinuxCommander je taky mrtvej.
Tiskni
Sdílej:
1. Nebolo by efektivnejšie dať to ako otázku do fóra?Nebylo. Naopak to patří do blogu, protože tu nejde o vyřešení nějakého problému. Je to návrh, povzdech, žádost nebo možná ještě něco dalšího. Ale ne otázka.
(alebo sa bojíš, že ti to pre občasnú útočnosť príspevkov locknú)Kdyby se to ocitlo ve fóru, bylo by to uzamčeno z důvodů, které jsem popsal výše - a doporučil bych vložit to do blogu. Ale dopadlo by to tak bez ohledu na autora. Ať už by byl útočný, nudný nebo veselý. Co si kdo píše do blogu, je jeho věc. A už vůbec to nemá jakýkoliv vliv na to, jestli bude nebo nebude uzamčen nějaký jeho dotaz v diskuzi!
Proč se pořád plácaj v bashi a vimu.Asi proto, že je to pro ně nejpohodlnější pracovní prostředí vůbec